Zabiegi przeszczepiania włosów Poznań

Synonimy: transplantacja włosów, przeszczepy włosów u mężczyzn, przeszczep włosów u kobiet więcej »

Filtruj wyniki
Poznańul. Zofii Nałkowskiej 59 lok. U3

Mandala Clinic

ocena 4.6 / 5 (22 opinie) - zobacz opinie »zobacz »

Uważam że sam zabieg był ok. Powinna być informacja, że włosy przed zabiegiem powinny być skrócone, dlatego że po wycięciu paska włosów są zszywane i dlatego ciężko wyciągnąć szwy. Poza tym zszycie rany było na tzw. okretke- Tomasz (lek. Samir Ibrahim, zabiegi przeszczepiania włosów)

 • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 16 000 zł
 • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 16 000 zł
 • Przeszczep włosów FUT u mężczyzn od 10 000 zł
 • Przeszczep włosów FUT u kobiet od 10 000 zł
 • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa) zadzwoń
Pacjenci z Poznania wybierają także placówki z Warszawy (278 km od centrum Poznania)
Warszawaul. Trakt Lubelski 275

OT.CO Clinic

 • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 4 000 zł
 • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 4 000 zł
 • Przeszczep włosów FUT u mężczyzn od 4 000 zł
 • Przeszczep włosów FUT u kobiet od 4 000 zł
 • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa)  300 zł

Zabiegi przeszczepiania włosów Poznań - informacje

Sala operacyjna w Mandala Clinic Sala operacyjna w Mandala Clinic

Dla wielu osób utrata włosów jest najbardziej przykrą oznaką postępującego czasu i powodem licznych kompleksów. Transplantologia od lat daje takim pacjentom możliwość przeszczepu włosów z miejsc nigdy nie łysiejących (boki i tył głowy) na tzw. zakola. Do najpopularniejszych metod należą STRIP oraz FUE. Pierwsze polega na pobraniu do transplantacji paska skóry, a następnie rozdrobnieniu go i wszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych w wyłysiałą część głowy. Przy FUE pobiera się pojedyncze mieszki, nie powstaje więc duża widoczna blizna, ale okres gojenia się jest dłuższy. Absencja w pracy po zabiegu wynosi nawet do dwóch tygodni, a pacjent może spodziewać się obrzęku czoła i okolicy oczu przez pierwsze kilka dni. Wszystko zależy od wybranej metody i ilości przeszczepionych włosów. Koniecznie należy się stosować do wskazówek lekarza prowadzącego.

Poznańscy lekarze, którzy przeszczepiają włosy

W Poznaniu przeszczepami włosów zajmuje się dr Samir Ibrahim, specjalista chirurgii odtwórczej włosów, członek International Society of Hair Restoration Surgery. Doktor szkolił się pod okiem eksperta w dziedzinie transplantologii włosów dr Paula M. Strauba, założyciela i byłego przewodniczącego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów. Doktor jest związany z Mandala Beauty Clinic, w której przeprowadzane są przeszczepy włosów u kobiet i mężczyzn z wykorzystaniem dwóch najpopularniejszych metod: FUE i STRIP. Zabieg przeszczepu włosów wykonuje także dr n. med. Wojciech Piotr Zieliński, Starszy Wykładowca Akademii Medycznej w Poznaniu w Klinice Chirurgii Urazowej, Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej. Pierwsze transplantacje włosów doktor wykonywał w Polsce już w 1985r., stając się prekursorem w tej dziedzinie na terenie kraju.

Przeszczepy włosów to także specjalność Kliniki Kolasiński – Hair Clinic Poznań. Właśnie od leczenia łysienia placówka rozpoczynała swoją działalność w 1984r. Przebywający tutaj pacjenci mogą skorzystać z hotelu na terenie kliniki, w którym mogą wypoczywać i pozostawać w stałym kontakcie z lekarzami. Leczeniem łysiny zajmuje się tutaj dr med. Jerzy Kolasiński, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu. Doktor jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów i w przeszłości pełnił w nim funkcję członka zarządu, a w latach 2000 – 2002 był wiceprzewodniczącym podobnego związku, ale o zasięgu europejskim. Dr Kolasiński został uhonorowany tytułem Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia w kategorii NZOZ, otrzymał także tytuł Fellow of The International Society of Hair Restoration Surgery, przyznawany najlepszym chirurgom wykonującym przeszczepy włosów. Pracuje tutaj także dr n. med. Małgorzata Kolenda, jeden z założycieli i obecny Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów.

Transplantologię włosów w swojej ofercie posiada również Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed. Pracuje tutaj dr n. med. Małgorzata Kuźlan, specjalistka chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Chirurgii Plastycznej szpitala w Polanicy Zdroju, a także kilkakrotnie podczas stażu w Karolinska Institute w Sztokholmie. Dr Kuźlan za swoją pracę doktorską została wyróżniona nagrodą Premiera Rzeczpospolitej Polski. Wśród jej zainteresowań znajdują się przeszczepy włosów u pacjentów cierpiących na łysienie. Kolejna placówka zajmująca się przeszczepami włosów to firma Medical Hair, która działa w wielu miastach na terenie Polski, w tym w Poznaniu. Firma powstała w 1995r. na bazie niemieckiej firmy Medical Hair GmbH ze Stuttgardu. Klinika przeprowadza operacje z wykorzystaniem obu popularnych metod: STRIP i FUE. W Poznaniu funkcję konsultanta pełni dr n. med. Wiktor Soroko, specjalista alergolog i dermatolog.

Cena zabiegu przeszczepu włosów - Poznań na tle Europy

Kadra w Mandala Clinic Kadra w Mandala Clinic

Poznań, stolica Wielkopolski, to miasto kwitnącego biznesu. Załatwianie spraw biznesowych może sprzyjać wstępnej konsultacji lekarskiej na temat przeszczepu włosów. W jej trakcie lekarz pomoże dobrać odpowiednią metodę oraz wyjaśni wszelkie wątpliwości. W poznańskich klinika ceny są niższe niż na Zachodzie. W Mandala Clinic cena przeszczepu pojedynczego włosa metodą STRIP zapłacimy 9 zł i 16 zł za FUE. W Solumedzie w przypadku jednego włosa zapłacimy 9 zł niezależnie od wybranej metody. Zazwyczaj przeszczepia się do tysiąca włosów. W paryskiej klinice Dr Bernard Brun za transplantację włosów  zapłacimy od €3.000, czyli ponad 12.000 zł.   

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 1 000 zł
 • Warszawa od 900 zł do 20 800 zł
 • Wrocław od 5 000 zł do 12 000 zł
 • Katowice od 2 600 zł
 • Łódź od 2 000 zł
 • Gliwice od 1 200 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 14 000 zł
 • Lublin od 3 000 zł
 • Gdańsk od 2 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa zabiegi przeszczepiania włosów w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu zabiegi przeszczepiania włosów w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska