Zabiegi przeszczepiania włosów Warszawa

Synonimy: transplantacja włosów, przeszczepy włosów u mężczyzn, przeszczep włosów u kobiet więcej »

Filtruj wyniki

Zabiegi przeszczepiania włosów Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Ambroziak Estederm Gabinet zabiegowy w Klinika Ambroziak Estederm

Ustalenie przyczyny łysienia pozwala określić najlepszą metodę terapii, która może obejmować stosowanie kilku sposobów leczenia: zachowawczego, polegającego na ochronie i pielęgnacji włosów, które jeszcze pozostały bądź – w celu odtworzenia utraconych włosów – ich transplantacji. Przeszczep włosów jest prostym zabiegiem, którego procedura w zakresie wszystkich metod jest podobna: pobranie materiału z miejsca dawczego i jego przeszczep, po wcześniejszym przygotowaniu obszaru biorczego skóry głowy. Różnice technik warunkują ich inwazyjność i wynikają ze sposobu pobrania włosów, ich przygotowania do transplantacji oraz implantacji. Zabiegi przeszczepiania włosów przeprowadza na ogół chirurg ogólny.

Skuteczna walka z łysieniem – transplantacja włosów w Warszawie

Pobieranie z tyłu głowy pacjenta zdrowych cebulek włosowych i przenoszenie ich na miejsca łysiejące to procedura, którą można przeprowadzić w Klinice Przeszczepiania Włosów u lek. med. Juliusza Prandeckiego. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów, zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym, a każdy fragment pobranej skóry (mikrograft) nie przekracza powierzchni 1 mm kwadratowego i zawiera 1-3 cebulki włosowe. Ilość mikrograftów zależy od wielkości łysiny, a procedura trwa do około 5 godzin i ma zastosowanie w leczeniu łysienia u kobiet i u mężczyzn.

Łysienie androgenowe u mężczyzn i u kobiet, łysienie pourazowe oraz spowodowane stanami zapalnymi skóry, również utrata owłosienia w takich częściach ciała jak np. brwi, to wskazania do zastosowania nowatorskiej metody przeszczepiania włosów z zastosowaniem urządzenia S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation), jakie realizuje Klinika Ambroziak Estederm. Placówka jako pierwsza w Polsce przeprowadziła zabieg transplantacji włosów tą metodą, która umożliwia przeszczepy pojedynczych zespołów mieszkowych bez ryzyka uszkodzenia materiału.  

Zabiegi przeszczepiania włosów ma w swojej ofercie także Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt. Mężczyźni mogą odzyskać tutaj bujną fryzurę dzięki mikrograftom, pobieranym z obszarów na głowie, które nie podlegają działaniu dehydrotestosteronu (DHT), co oznacza, że nigdy nie wypadają (tył i boki głowy). Następnie, po przygotowaniu miejsca biorczego i po wykonaniu minimalnych nacięć, chirurg przystępuje do transplantacji. Od ilości przeszczepów zależy czas procedury, który zwykle nie przekracza 2 000 mikrograftów (5-6 godzin). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a przeciwwskazaniem do jego wykonania jest łysienie plackowate.  

Chirurgiczny przeszczep włosów - cena zabiegu w Warszawie i w Scottsdale (USA)

Gabinet zabiegowy w Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk Gabinet zabiegowy w Dormio Clinique dr Dorota Kowalczyk

W Arizonie, w klinice przeszczepów włosów Dr Shelly Friedman oferta obejmuje grafty w cenie 3,95 $ (15,00 zł) za jeden, a transplantacja metodą FUE wykonywana jest z zastosowaniem technologii ARTAS™. W warszawskich placówkach cena jednego graftu to zazwyczaj kilka złotych.

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny w Warszawie na tle innych miast

  • Warszawa od 900 zł
  • Kraków od 2 500 zł
  • Wrocław od 5 000 zł do 10 600 zł
  • Katowice od 2 600 zł
  • Poznań od 5 000 zł do 40 000 zł
  • Częstochowa od 1 600 zł do 8 000 zł
  • Szczecin od 2 000 zł do 14 000 zł
  • Gdańsk od 3 500 zł
  • Łódź od 1 800 zł
  • Bielsko-Biała od 2 600 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu zabiegi przeszczepiania włosów także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.