Przeszczep włosów Warszawa

Przeszczep włosów to zabieg szczególnie popularny wśród mężczyzn cierpiących z powodu łysienia androgenowego. Jeśli jesteś nim zainteresowany, koniecznie zapoznaj się z poniższą listą 8 warszawskich klinik oferujących przeszczep włosów. Odwiedź profile lekarzy i porównaj ceny zabiegów, by wybrać placówkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Warszawa, ul. Bartycka 24B lok. U1

OT.CO Clinic

5,0 / 5  (456 opinii)  rozwiń
 • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 1500 zł
 • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 1500 zł
 • Przeszczep włosów FUT u mężczyzn od 1500 zł
 • Przeszczep włosów FUT u kobiet od 1500 zł
 • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa)  300 zł
Warszawa, ul. Ogrodowa 48

Medical Hair

4,7 / 5  (443 opinii)  rozwiń
 • Przeszczep włosów FUE u mężczyzn od 5000 zł
 • Przeszczep włosów FUE u kobiet od 5000 zł
 • Przeszczep włosów FUE UN-SHAVEN u mężczyzn od 5000 zł
 • Przeszczep włosów FUE UN-SHAVEN u kobiet od 5000 zł
 • Konsultacja lekarska w zakresie przeszczepu włosów (przedzabiegowa)  bezpłatnie

Wypadanie włosów w Warszawie - informacje

Ustalenie przyczyny łysienia pozwala określić najlepszą metodę terapii. W niektórych sytuacjach konieczna może okazać się transplantacja. To prosty zabieg, który różni się trochę w zależności od stosowanej przez lekarza techniki. Różnice wynikają ze sposobu pobrania włosów, ich przygotowania do transplantacji oraz samej implantacji. Procedurę przeprowadza na ogół chirurg ogólny.

Gabinet zabiegowy w Klinika Przeszczepu Włosów Gabinet zabiegowy w Klinika Przeszczepu Włosów

Jak wygląda przeszczep włosów?

Jedną z najpopularniejszych technik przeszczepiania włosów jest FUE (ang. Follicular Units Extraction). Polega ona na precyzyjnym pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnych przyrządów. Wadą tej metody jest długi czas trwania całej procedury i ryzyko mechanicznego uszkodzenia przeznaczonych do implantacji przeszczepów, mimo to jest to technika często stosowana, a doświadczenie lekarza przeprowadzającego zabieg znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.

Inne techniki transplantacji

W metodzie BHT (ang. Body Hair Transplant), włosy do uzupełnienia powstałych ubytków pobiera się z innych okolic ciała pacjenta niż jego głowa. Pozwala to, w dużej mierze, na rekonstrukcję owłosienia u mężczyzn, którzy w wyniku różnych czynników stracili zdecydowaną większość włosów skóry głowy. Mieszki włosowe pobiera się z m.in. brody, klatki piersiowej czy kończyn. Wadą tej metody jest inny (z racji odmiennego umiejscowienia) charakter samych włosów oraz konieczność znieczulenia większych obszarów skóry pacjenta.

W metodzie GHO przygotowane do pobrania przystrzyżone z okolicy potylicznej mieszki włosowe pacjenta są wydobywane z wykorzystaniem specjalnej mikroigły. Następnie wykonuje się mikronacięcia w okolicy biorczej. Technika ta bardzo dobrze sprawdza się do korekcji zakoli i miejsc, w których doszło do całkowitej utraty owłosienia. Do zalet transplantacji włosów metodą GHO należy m.in. minimalna bolesność, a do wad - względnie długi czas trwania całego procesu.

Przeszczep włosów w Warszawie

Niezwykle szeroki wybór zabiegów transplantacji włosów posiada OT.CO Clinic. Placówka znajdująca się w dzielnicy Wawer dołączyła do Tourmedica.pl z początkiem 2019 roku. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, a co za tym idzie - także przeszczepu włosów - przeprowadza tu lek. Piotr Turkowski. Konsultacji dermatologicznych oraz z zakresu medycyny estetycznej udziela z kolei lek. Katarzyna Osipowicz. W ofercie placówki znajdują się różne metody transplantacji włosów, m.in.:

 • FUE
 • FUT
 • BHT
 • GHO

W placówce z łysieniem można poradzić sobie także poprzez mezoterapię owłosionej skóry głowy koktajlami regeneracyjnymi oraz zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Pozostałe stołeczne placówki

Kadra w HairCenter Kierach Kadra w HairCenter Kierach

Pobieranie z tyłu głowy pacjenta zdrowych cebulek włosowych i przenoszenie ich na miejsca łysiejące to procedura, którą można przeprowadzić w Klinice Przeszczepiania Włosów u lek. med. Juliusza Prandeckiego. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Odtwórczej Włosów zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym, a każdy fragment pobranej skóry (mikrograft) nie przekracza powierzchni 1 mm kwadratowego i zawiera 1-3 cebulki włosowe. Ilość mikrograftów zależy od wielkości łysiny, a procedura trwa do około 5 godzin i ma zastosowanie w leczeniu łysienia u kobiet oraz u mężczyzn.

Łysienie androgenowe u mężczyzn i u kobiet, łysienie pourazowe oraz spowodowane stanami zapalnymi skóry to wskazania do zastosowania nowatorskiej metody przeszczepiania włosów z zastosowaniem urządzenia S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation), jakie realizuje Klinika Ambroziak Estederm. Placówka jako pierwsza w Polsce przeprowadziła zabieg transplantacji włosów tą metodą, która umożliwia przeszczepy pojedynczych zespołów mieszkowych bez ryzyka uszkodzenia materiału.  

Zabiegi na wypadanie włosów w Warszawie ma w swojej ofercie także Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt. Mężczyźni mogą odzyskać tutaj bujną fryzurę dzięki mikrograftom pobieranym z obszarów na głowie, które nie podlegają działaniu dehydrotestosteronu (DHT), co oznacza, że nie wypadają (tył i boki głowy). Następnie, po przygotowaniu miejsca biorczego i wykonaniu minimalnych nacięć, chirurg przystępuje do transplantacji. Od ilości przeszczepów zależy czas procedury, który zwykle nie przekracza 6 godzin. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a przeciwwskazaniem do jego wykonania jest łysienie plackowate.

Przeszczep włosów w Warszawie. Cena zabiegu

Koszt związany z przeszczepianiem włosów jest uzależniony od wybranej techniki zabiegowej oraz liczby pobranych graftów. W przypadku metody FUE jest to minimum 4000 zł.

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 900 zł do 20800 zł
 • Kraków od 2500 zł
 • Wrocław od 5000 zł do 12000 zł
 • Katowice od 2500 zł
 • Poznań od 10000 zł
 • Gliwice od 1200 zł
 • Lublin od 5000 zł do 12000 zł
 • Gdańsk od 2000 zł
 • Łódź od 2000 zł
 • Bielsko-Biała od 2500 zł
Zabiegi przeszczepiania włosów cena »

Usługa zabiegi przeszczepiania włosów w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu zabiegi przeszczepiania włosów w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.