Zabiegi przeszczepiania włosów Wrocław

Synonimy: transplantacja włosów, przeszczepy włosów u mężczyzn, przeszczep włosów u kobiet więcej »

Filtruj wyniki

Zabiegi przeszczepiania włosów Wrocław - informacje

Sala operacyjna w Prestige Clinic Sala operacyjna w Prestige Clinic

Przeszczep włosów to zabieg skierowany do kobiet i mężczyzn, którzy z powodu wieku, skłonności genetycznych lub obrażeń mechanicznych stracili owłosienie głowy lub innych miejsc ciała. Wówczas chirurg może przeszczepić mieszki włosowe z okolic, które nie ulegają łysieniu. Istnieją dwie najpopularniejsze metody operacyjnego leczenia łysienia: pierwsza to STRIP, czyli przeszczep włosów całymi pasami. Ta metoda pozwala na pobranie dużej ilości mieszków, ale pozostawia dość widoczną bliznę. Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) polega na pojedynczym pobieraniu transplantów, co pozwala na uniknięcie powstania dużej blizny, ale wydłuża się okres gojenia, a mieszków można pobrać mniej – oznacza to, że FUE stosuje się głównie, gdy ubytek włosów jest niewielki. Zabieg trwa 4 – 5 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania. Powrót do całkowitej sprawności jest uwarunkowany wybraną metodą i rozmiarem przeprowadzonego zabiegu, ale zazwyczaj wynosi od tygodnia do dwóch i tyle też trwa absencja w pracy. W przypadku rozległego przeszczepu pacjent zostaje na noc w klinice. Gdy zabieg jest niewielki, już po 2 godzinach może udać się do domu. Na głowę nakładany jest opatrunek. W pierwszych dniach może pojawić się obrzęk czoła i wokół oczu.

Wrocławscy specjaliści od transplantologii włosów

Przeprowadzenie operacji przeszczepu włosów wymaga dużej wprawy i doświadczenia. Tego z pewnością nie brakuje dr Marwanowi Saifi, założycielowi Centrum Transplantacji Włosów i Medycyny Estetycznej Am-Med. Lekarz leczy łysiejących pacjentów od 1995r. i jest twórcą własnego, opatentowanego urządzenia do przeprowadzanie przeszczepu – The Hemostatic Dilator. Dr Saifi posiada dyplom American Board of Hair Restoration Surgery oraz International Board  of Hair Restoration Surgery. Ukończył takie kursy jak „Comprehensive Dermal Fillers Program for Primary Care” czy „X Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anty-Aging” w Warszawie. We wrocławskiej klinice przeprowadzane są zarówno zabiegi metodą STRIP i FUE, a także FUT. Placówka z sukcesami przeprowadza transplantację włosów u kobiet i mężczyzn, a także rekonstruuje brwi. Odzyskać utracone owłosienie skóry głowy można także we wrocławskiej Prestige Clinic, położonej zaledwie w odległości 15 minut od lotniska. Przeszczepy włosów przeprowadza tutaj kierujący placówką lek. med. Piotr Rataj, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Doświadczenie w leczeniu łysiejących pacjentów zdobywał w poznańskiej klinice dr Kolasińskiego. W roku 2002 wraz z zespołem poznańskiej kliniki założył Polskie Towarzystwo Chirurgii Odtwórczej Włosów.

Transplantacja włosów u najlepszych lekarzy

Przeszczepowi włosów można poddać się także we wrocławskim oddziale Clinic For You – Medical Treatment Abroad. Założona w 1995r. klinika jest nastawiona na klientów zagranicznych, a tłumacze pomagają w komunikacji na linii pacjent – lekarz. Placówka swoim klientom oferuje możliwość zorganizowania transportu z lotniska, zakwaterowania itp. Zabiegi tutaj przeprowadza wymieniony już wyżej dr Piotr Rataj.

O ogólnopolskiej sławie można mówić w przypadku Centrum Estetyki dr Kulczyckiej, w której przeszczepy przeprowadzane są za pomocą innowacyjnej metody SAFER. Francuskie urządzenie NeoGraft firmy Medicamat umożliwia szybkie i małoinwazyjne pobranie mieszków włosowych, co zapobiega ich niszczeniu oraz powstawaniu blizn pooperacyjnych. Sam zabieg trwa średnio o połowę krócej niż  przypadku tradycyjnych metod, a pacjent szybciej wraca do normalnej aktywności. Operacje przeprowadza dr Aleksandra Kulczycka, lekarz medycyny estetycznej, która specjalizuje się także w usuwaniu owłosienia oraz rekonstrukcji brwi, które również można przeprowadzić przy użyciu metody SAFER. Polmed Travel to kolejna wrocławska klinika, która skupia się na leczeniu klientów z zagranicy. W 2013r. placówka otrzymała nagrodę konsumencką za wysoką jakość obsługi klientów. W budynku o powierzchni 1300 mkw. przeprowadzany jest szeroki wybór zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym transplanacja włosów.

Cena zabiegu we Wrocławiu – transplantacja włosów tańsza niż w innych krajach europy

Sala operacyjna w Prestige Clinic Sala operacyjna w Prestige Clinic

Bogaty wybór wrocławski klinik transplantacji włosów sprawia, że przyjechanie tutaj w interesach i poddanie się zabiegowi jest proste i przyjemne. Stolica Dolnego Śląska to duży węzeł komunikacyjny, do którego łatwo dostać się z różnych części Europy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przeprowadzane tutaj zabiegi są tańsze niż zagranicą. W Clinic For You koszt transplantacji włosów wynosi od 6.000 do 10.600 zł, w klinice dr Kulczyckiej ceny wahają się między 3.000 a 12.000 zł, w zależności od ilości przeszczepianych włosów. Dla porównania, w Preston Hair Loss Clinic w Preston w Wielkiej Brytanii za zabieg zapłacimy £2.000 - £5.000, czyli ok. 10.000 – 25.000 zł.

Zabiegi przeszczepiania włosów - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

  • Wrocław od 5 000 zł do 12 000 zł
  • Kraków od 1 000 zł
  • Warszawa od 900 zł do 20 800 zł
  • Katowice od 2 600 zł
  • Poznań od 4 000 zł do 6 000 zł
  • Łódź od 2 000 zł
  • Gliwice od 1 200 zł
  • Szczecin od 2 000 zł do 14 000 zł
  • Lublin od 3 000 zł
  • Gdańsk od 2 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa zabiegi przeszczepiania włosów we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Pacjenci szukali zabiegu zabiegi przeszczepiania włosów w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska