Komórki macierzyste Poznań i okolice

leczenie komórkami macierzystymi, terapia komórkami macierzystymi, stymulowanie regeneracji komórkami macierzystymi w systemie Lipogems więcej »

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą komórki macierzyste, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Poznania. Komórki macierzyste można przeprowadzić m.in. w Medicus Bonus Środa Wielkopolska Środa Wielkopolska (31 km od Poznania) w cenie 6 000 zł lub w MedicaLaser Mosina (19 km od Poznania) gdzie cena za komórki macierzyste wynosi 2 900 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Tourmedica.

Mosina, ul. Wawrzyniaka 13

MedicaLaser

 • Podanie komórek macierzystych do stawu skokowego od 2 900 zł
 • Podanie komórek macierzystych do stawu biodrowego od 9 000 zł
 • Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego od 2 900 zł
 • Podanie komórek macierzystych do stawu barkowego 10 000 zł
 • Konsultacja ortopedyczna (przedzabiegowa)  170 zł

Komórki macierzyste Poznań - informacje

Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska Sala operacyjna w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Komórki macierzyste wykorzystywane są powszechnie w wielu dziedzinach medycyny. Coraz częściej znajdują zastosowanie w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej czy ortopedii. Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą struktury organizmów żywych. Można je pobierać z krwi pępowinowej, szpiku kostnego, krwi obwodowej czy też tkanek (na przykład tkanki tłuszczowej). Posiadają zdolności do podziału oraz samoodnawiania. Dzięki komórkom macierzystym można leczyć wiele chorób, takich jak ostre białaczki czy dziedziczne zaburzenia układu odpornościowego. Komórki macierzyste pozyskuje się od pacjenta i następnie przeszczepia, by mogły odbudować zniszczone tkanki. Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych wykonywane są zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. W zależności od ich przeznaczenia, przeprowadzają je specjaliści z różnych dziedzin medycyny.

Zabiegi z użyciem komórek macierzystych w Poznaniu

W Mosinie, oddalonej o 19 kilometrów od Poznania, znajduje się Centrum Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej MedicaLaser, w którym oferowane są różnorodne zabiegi z użyciem komórek macierzystych. W klinice wykonywane są zabiegi odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, za pomocą komórek macierzystych leczy się tam również blizny, urazy czy procesy zwyrodnieniowe stawów. Ponadto wykonuje się tam procedury z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, w tym leczenie zwyrodnienia ścięgna Achillesa, kontuzji i schorzeń więzadeł czy urazów i zmian przeciążeniowych.

Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych przeprowadza się także w Klinice Zdrowia i Urody Art-Medica. Placówka funkcjonuje od 2006 roku i w jej ofercie znajduje się terapia odmładzająca z użyciem komórek macierzystych. Ponadto, specjaliści przeprowadzają tam bezoperacyjny lifting twarzy z zastosowaniem nici Silhouette Soft oraz mezoterapię twarzy przy wykorzystaniu preparatu Teosyal Redensity.  

Pacjentów, zdecydowanych na zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych, w swoim gabinecie przyjąć może lekarz medycyny estetycznej i specjalista chirurgii ogólnejlek. med. Włodzimierz Rosiński. W 2005 roku wziął udział w konferencji „Dermatologia estetyczna, medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia – wyzwania”. Przeprowadza on nie tylko terapię komórkami macierzystymi za pomocą procedury Lipogems, ale i zabiegi odmładzające z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Zabiegi odmładzające z użyciem komórek macierzystych w Polsce i Anglii – porównanie cen

Gabinet zabiegowy w MedicaLaser Gabinet zabiegowy w MedicaLaser

W Genesis Clinic Thurmaston Health Centre w Leicester za zabieg odmładzający na twarz z wykorzystaniem komórek macierzystych należy zapłacić przynajmniej 2 780 £ (około 16 160 zł). Tymczasem w poznańskich placówkach medycznych ceny podobnej procedury rozpoczynają się od około 4 900 zł.

Komórki macierzyste - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Warszawa od 3 500 zł do 22 044 zł
 • Łódź od 1 500 zł
 • Kraków od 900 zł do 5 900 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 8 000 zł
 • Rzeszów od 750 zł do 1 800 zł
 • Częstochowa od 700 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 3 800 zł
 • Toruń od 5 000 zł do 7 000 zł
 • Lublin od 200 zł
 • Szczecin od 7 500 zł
 • Zielona Góra od 1 600 zł do 7 400 zł
 • Bielsko-Biała od 3 000 zł do 8 000 zł
Komórki macierzyste cena »

Usługa komórki macierzyste w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej i ortopedy.