Założenie wkładki antykoncepcyjnej Gynefix

MapaGinekologow.pl

Warszawa, Łódź, Wrocław i 17 innych miast
9,4 / 10  •  Znakomita
  • Konsultacja antykoncepcyjna 
    75 zł taniej!

Lekarze wykonujący założenie wkładki antykoncepcyjnej Gynefix

Posiadamy w ofercie 2 specjalistów w 4 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa założenie wkładki antykoncepcyjnej gynefix jest najczęściej wykonywana przez ginekologa i ginekologa-położnika.

lek. Emilia Sitkiewicz

ginekolog-położnik

w Klinika Galena

10 / 10
dr n. med. Bogdan Szymala

ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

w Klinika Galena

9,5 / 10

Założenie wkładki antykoncepcyjnej Gynefix - informacje

Skuteczność wkładek domacicznych jest porównywalna z implantami i po wazektomii u mężczyzn oraz podwiązaniu jajowodów stanowi drugą grupę według wskaźnika Pearla: dla tradycyjnej wkładki – 0,6 – 0,8 i dla  hormonalnej – 0,1. Wskaźnik zawodności w pierwszym roku stosowania dla miedzianych wkładek domacicznych wynosi 0,8%, natomiast dla uwalniających lewonorgestrel 0,2%. Długoterminowość oraz odwracalność to podstawowe zalety tej metody, a kobiety po ciąży, które są w trakcie karmienia piersią, mogą planować kolejne potomstwo już po upływie czterech do sześciu tygodni. Potwierdza to stosowany od 2003 r. w Europie system GyneFix, który jest wewnątrzmacicznym, miedzianym środkiem antykoncepcyjnym, od 2014 r. dostępnym także i w Polsce.  

Nowoczesna antykoncepcja GyneFix

Wkładka GyneFix jest praktycznym rozwiązaniem dla kobiet zainteresowanych długotrwałą, niehormonalną antykoncepcją i w przeciwieństwie do innych systemów tej kategorii, jest również zalecana dla tych pań, które jeszcze nie rodziły. Wewnątrzmaciczny system GyneFix mocowany do mięśnia macicy, dostępny jest w dwóch rozmiarach i składa się z 6 lub 4 miedzianych koralików, nakręconych na nylonową nić (łańcuszki), mocowaną do mięśnia macicy za pomocą specjalnego aplikatora. Uwalniane jony miedzi działają plemnikobójczo i nie tylko zapobiegają zapłodnieniu komórki jajowej, ale także osłabiają ruch jajeczka i zapobiegają zagnieżdżeniu się w macicy. Jak zauważają specjaliści z Gabinetów MedicaNow w Poznaniu, zajmujący się aplikacją systemu GyneFix, dotychczasowe wkładki lub spirale bardzo często były dość bolesnym rozwiązaniem, a nierzadko również wypadały. Te doświadczenia pozwoliły opracować optymalny system Gynefix, który jest bezramowy i bardziej elastyczny, a zawodność w tym względzie spadła do mniej niż 1%. Placówka posiada certyfikowany personel uprawniony do aplikacji wkładki GyneFix, a konsultacje w zakresie antykoncepcji świadczy m.in. dr hab. n. med. Radosław Słopień, specjalista w położnictwie i ginekologii oraz endokrynologii, Adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii Ginekologicznej UM w Poznaniu. W Gabinecie oferuje ponadto usługi w zakresie endokrynologii, ze szczególnym uwzględnieniem: niepłodności, prowadzenia ciąży oraz ginekologii operacyjnej. Z uwagi na indywidualne uwarunkowania pacjentek, procedurę poprzedza szczegółową diagnostyką narządów miednicy mniejszej, piersi i wymazem z szyjki macicy. 

Nową, niehormonalną wkładkę domaciczną, zakładają także certyfikowani przez producenta GyneFix lekarze Idealist Ginekologia & Spa w Warszawie. Tu również przed aplikacją obowiązuje konsultacja z badaniem ginekologicznym i USG narządu rodnego celem wykluczenia przeciwwskazań. Do kwalifikacji obowiązkowo potrzebny jest również aktualny wynik cytologiczny szyjki macicy (wykonany w ciągu ostatniego pół roku). Uprawnienia do zakładania wkładki antykoncepcyjnej GyneFix posiada dr n. med. Anita Hamela – Olkowska, specjalista położnictwa i ginekologii, ultrasonolog, która jest starszym asystentem w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Certyfikowana m.in. w zakresie wykonywania badań USG The Fetal Medicine Foundation, specjalizuje się w prenatalnej diagnostyce ultrasonograficznej, w tym w diagnostyce ciąż mnogich. Założenie systemu ma miejsce w ostatnich dniach krwawienia miesięcznego, gdy ujście kanału szyjki macicy jest otwarte. W przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej, wkładkę aplikuje się w dowolnym dniu cyklu, natomiast  po porodzie zakłada się ją najwcześniej po 3 miesiącach. Skuteczność systemu w zapobieganiu ciąży wynosi ponad 99%, a okres ochrony antykoncepcyjnej trwa do 5 lat. Z uwagi na to, iż wkładka nie zawiera hormonów – nie wpływa na cykl miesiączkowy. System nie obniża nastroju, ani nie powoduje spadku libido, migrenowych bólów głowy oraz wzrostu masy ciała.

Więcej na temat założenie wkładki antykoncepcyjnej Gynefix

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…