4,7 / 5  - 34 opinie
Wygląd zewnętrzny Cor-Lar-Med Oferta, ćwiczenia, zabiegi Cor-Lar-Med Gabinet konsultacyjny Cor-Lar-Med Kadra Cor-Lar-Med Kadra Cor-Lar-Med Kadra Cor-Lar-Med Oferta, ćwiczenia, zabiegi Cor-Lar-Med Pacjenci Cor-Lar-Med Pacjenci Cor-Lar-Med Pacjenci Cor-Lar-Med Oferta, ćwiczenia, zabiegi Cor-Lar-Med Oferta, ćwiczenia, zabiegi Cor-Lar-Med Zespół specjalistycznych gabinetów lekarskich COR-LAR-MED - logo

Informacje ogólne o Cor-Lar-Med

Świdnicka poradnia Cor-Lar-Med oferuje swoim pacjentom, zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym, kompleksowe usługi laryngologiczne. Jej założyciel lek. med. Arkadiusz Kasztelan jest specjalistą otolaryngologiem z wieloletnim doświadczeniem, a prowadzony przez niego gabinet jest wyposażony w nowoczesny unit laryngologiczny, dzięki czemu może  on diagnozować i leczyć pacjentów na najwyższym poziomie.

Gabinet Cor-Lar-Med oferuje badania audiometrii tonalnej słuchu (z ang. Pure Tone Audiometry), które pozwalają określić, jaki najcichszy dźwięk jest w stanie usłyszeć pacjent, oraz badania tympanometryczne, umożliwiające sprawdzenie stanu ucha środkowego pacjenta i ocenę poprawności jego funkcjonowania.

Wykonujemy także badania endoskopowe nosa i nosogardła. Dzięki wykorzystaniu precyzyjnych narzędzi, które dają dokładny obraz wnętrza badanych powierzchni, jesteśmy w stanie ocenić stan przegrody nosowej oraz wykryć polipy w nosie. W przypadku dzieci wziernikowanie ma na celu ustalenie obecności trzeciego migdałka.

W ramach badań endoskopowych wykonujemy także videootoskopię ucha, która polega na wprowadzeniu otoskopu do przewodu słuchowego w celu zbadania błony bębenkowej i struktur ucha zewnętrznego. To najdokładniejsza wizualna metoda pozwalająca ocenić stan budowy ucha. Obraz z kamery może być powiększony nawet 90-krotnie.

W Cor-Lar-Med zajmujemy się także diagnostyką i leczeniem bezdechu sennego oraz chrapania oraz wykonujemy badania polisomnograficzne (badanie snu człowieka), pozwalające ocenić lekarzowi zaburzenia oddychania w czasie snu.

Oprócz badań diagnostycznych przeprowadzamy również zabiegi operacyjne mające na celu zlikwidowanie dolegliwości o podłożu laryngologicznym. Wykonujemy korekcję skrzywionej przegrody nosowej (septoplastyka) oraz plastykę przegrody nosowej razem z korektą nosa zewnętrznego (rynoseptoplastyka), przeprowadzamy operacje w obrębie gardła obejmujące plastykę podniebienia u osób cierpiących z powodu chrapania i bezdechu sennego czy też operacje usunięcia ślinianek.

W przypadku leczenia przewlekłych stanów zapalnych zatok przynosowych wykonujemy funkcjonalną endoskopową operację zatok FESS (z ang. Functional Endoscopic Sinus Surgery). To najnowocześniejsza metoda leczenia tego typu dolegliwości, pozwalająca w sposób minimalnie inwazyjny (bez nacięć skóry w obrębie nosa) na usunięcie zmian w obrębie zatok przynosowych (polipy, anomalie anatomiczne czy torbiele) i poszerzenie połączenia między jamą nosa a zatokami przynosowymi. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym u pacjentów, u których leczenie farmakologicznie nie przyniosło zadowalających rezultatów.

Cor-Lar-Med oferuje także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wygładzające zmarszczki twarzy i poprawiające napięcie i sprężystość skóry. W naszym gabinecie eliminujemy zmarszczki poprzez iniekcje z kwasu hialuronowego, a także przy pomocy fal radiowych. Nieinwazyjne zabiegi likwidacji zmarszczek i poprawy napięcia skóry metodą Pellevé polegają na kontrolowanym podgrzaniu głębokich warstw skóry za pomocą energii fali radiowej, co prowadzi do obkurczenia skóry. Pobudzone w ten sposób komórki zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Efekt zabiegu jest widoczny od razu i utrzymuje się przez około pół roku.

W Cor-Lar-Med przeprowadzamy również zabiegi mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem Dermapenu, które poprawiają elastyczność skóry (stymulując ją do produkcji kolagenu), wygładzają zmarszczki oraz likwidują blizny (potrądzikowe, oparzeniowe i pooperacyjne). Urządzenie wprowadza substancje czynne, stosowane w mezoterapii, za pomocą automatycznie pulsujących igieł. Głębokość nakłuć jest regulowana przez lekarza w zależności od indywidualnych potrzeb.

Pacjentom, którzy chcą wygładzić zmarszczki, ale boją się reakcji organizmu na substancje takie jak botoks czy kwas hialuronowy lub są na nie uczulone, polecamy terapię osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting). To niechirurgiczny zabieg polegający na wypełnieniu zmarszczek osoczem pacjenta. Preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg przeznaczony jest dla osób, których skóra wymaga odnowy i biostymulacji.

Specjaliści z Cor-Lar-Med wykonują również korekcję odstających małżowin usznych. Dzięki zabiegowi pacjenci mogą raz na zawsze pozbyć się kompleksów, z którymi nierzadko borykali się od dzieciństwa.

Nasz gabinet prowadzi wstępną ocenę laryngologiczną kandydatów do służby w resortach służb mundurowych oraz podejmuje się leczenia schorzeń (farmakologicznego i operacyjnego), które dyskwalifikują potencjalnych kandydatów ze służby w MON, MSWiA czy Min. Obrony.

Główny trzon działalności Cor-Lar-Med stanowią konsultacje i zabiegi laryngologiczne, jednak przychodnia oferuje także wizyty u innych lekarzy. Współpracują z nami specjaliści z dziedziny alergologii, gastrologii oraz kardiologii, a pacjenci mają możliwość wykonania echa oraz badania ultrasonograficznego serca. Do ich dyspozycji pozostaje także lekarz endokrynolog oraz urolog, który może wykonać diagnostyczne USG nerek, pęcherza moczowego czy prostaty.

Z Cor-Lar-Med współpracuje również lekarz medycyny pracy, który ma uprawnienia do wystawiania specjalnych zaświadczeń o zdolności do pracy. Ponadto placówka przeprowadza specjalistyczne badania dla kierowców i osób, które starają się o takie uprawnienia.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Cor-Lar-Med posiada w swoim wyposażeniu niezbędny sprzęt, aby móc zaoferować pacjentom świadczenia na naprawdę wysokim poziomie. W posiadaniu gabinetu znajduje się:

  • unit laryngologiczny – do precyzyjnego badania diagnostycznego pacjenta ze schorzeniami nosa, gardła, zatok oraz uszu,
  • zestaw do endoskopii zatok z torem wizyjnym – urządzenie do przeprowadzania endoskopowych zabiegów zatok przynosowych metodą FESS,
  • videootoskop – do oglądania kanału słuchowego i błony bębenkowej w czasie rzeczywistym na monitorze komputera. Wysokiej rozdzielczości obraz pozwala lekarzowi precyzyjnie ocenić stan budowy ucha,
  • Dermapen - urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Poprzez zastosowanie w przyrządzie pulsujących igieł, substancje czynne są aplikowane do odpowiednich warstw skóry i stymulują jej procesy regeneracyjne.

Udogodnienia dla pacjentów

Gabinet Cor-Lar-Med mieści się na parterze budynku mieszkalnego nowo powstałego osiedla. Wnętrza przychodni zostały urządzone tak, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort zarówno w trakcie badań, jak i zaplanowanych zabiegów. Personel placówki jest zawsze gotowy do udzielenia pomocy i przekazania pacjentom niezbędnych informacji.

Wizyty mogą Państwo umawiać w dogodnym dla siebie terminie, zarówno drogą mailową, jak i telefonicznie. Nasza poradnia laryngologiczna jest czynna (w godzinach popołudniowych) także w weekendy.

Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med Gabinet Cor-Lar-Med