Kliniki i gabinety w Zielonej Górze

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Kliniki i gabinety w Zielonej Górze - informacje

Wizytę u dentysty poleca się nie tylko w ramach leczenia chorób zębów i przyzębia, ale także profilaktycznie, zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. Stomatolog doradzi, jak prawidłowo dbać o zęby stałe i mleczne, co robić, żeby unikać chorób zębów i przyzębia, może także wyleczyć już istniejące schorzenia. Dentysta pomoże także tym, którzy chcą poprawić estetykę swoich zębów. W tym celu przeprowadza wybielanie, wszczepienie implantów bądź leczenie ortodontyczne. Czas zabiegów stomatologicznych zależy od rodzaju zastosowanej procedury. Podobnie jest w przypadku znieczulenia. Przeważnie stosuje się znieczulenie miejscowe, jednak coraz popularniejsza staje się sedacja wziewna, czyli znieczulanie nadtlenkiem azotu, który nie tylko powoduje, że pacjent nie czuje bólu, ale także wprowadza go w stan odprężenia.

Leczenie stomatologiczne w Zielonej Górze

Przy ul. Nagietkowej znajduje się przychodnia stomatologiczna MW-Dent, w której można m.in. wybielić zęby (także martwe), oraz odtworzyć utracone zęby za pomocą protez, koron, mostów i licówek. Można tu wykonać także leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego Karl Kaps. Gabinet wyposażony jest w atestowane sprzęty w postaci piaskarki stomatologicznej Acteon i radiowizjografii Planmeca.

W gabinecie stomatologicznym Danadent przy ul. Lisiej przyjmuje lek. stom. Danuta Sorochan-Olszak, która jest specjalistką z zakresu chirurgii stomatologicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy w Przemysłowym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zielonej Górze oraz prowadząc prywatną praktykę. W swoim gabinecie pani doktor zajmuje się kompleksową opieką stomatologiczną w postaci nowoczesnej i tradycyjnej protetyki w ramach której wykonuje m.in. korony i mosty. Specjalistka leczy też próchnicę, torbiele dziąseł i dokonuje ekstrakcji zębów. Jej pacjenci mają możliwość skorzystania z zabiegów stomatologicznych, wykonywanych w znieczuleniu ogólnym.

W swojej prywatnej praktyce, mieszczącej się na ul. Anny Jagiellonki, usługi z zakresu stomatologii oferuje lek. stom. Jolanta Biegańska, absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. W zakresie zainteresowań specjalistki znajduje się profilaktyka stomatologiczna oraz endodoncja, w ramach której przeprowadza leczenie kanałowe oraz powtórne leczenie kanałowe. W celach diagnostycznych dr Biegańska stosuje aparat RTG Kodak z kamerą wewnątrzustną.

Usługi stomatologiczne w Zielonej Górze taniej niż za granicą

Ceny za usługi dentystyczne u zielonogórskich stomatologów są zróżnicowane ze względu na rodzaj zabiegu oraz znieczulenia. Średnio za wizytę u stomatologa trzeba zapłacić  ok 250 zł (poza protetyką i aparatami ortodontycznymi). To zdecydowanie mniej niż za granicą. W MDental Clinic  w Budapeszcie koszt podobnej usługi wynosi 115 euro (ok. 490 zł), czyli prawie dwukrotnie więcej, natomiast w niemieckiej klinice stomatologicznej Dr. Bass Dental Clinic aż 250 euro (ok. 1 000 zł).

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska