Zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie Warszawa

Synonimy: zabieg zmniejszenia warg sromowych większych, chirurgiczna korekta warg sromowych większych, zmniejszenie warg sromowych większych więcej »

Filtruj wyniki

Zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie Warszawa - informacje

Sala operacyjna w Nasmed Sala operacyjna w Nasmed

Przerośnięte wargi sromowe lub, odwrotnie, zbyt małe, mogą być powodem zaniżonej samooceny (zwłaszcza przy porównaniach z innymi kobietami, np. aktorkami filmów dla dorosłych), a także dolegliwości bólowych powstałych w wyniku otarć. Wargi sromowe większe mogą też z czasem stracić pierwotną jędrność. Receptą na oznaki starzenia miejsc intymnych są innowacyjne zabiegi polegające na ujędrnianiu warg wypełniaczami kwasu hialuronowego lub tłuszczem własnym kobiety. Tego typu „odmładzanie” rejonów intymnych trwa ok. 20 minut i wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Po zabiegu pacjentka może wrócić do swoich obowiązków.

Jeżeli korekta warg sromowych wymaga ingerencji chirurgicznej, operacja trwa odpowiednio dłużej i jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu pacjentka pozostaje dobę w szpitalu, a przez kilka następnych dni musi ograniczyć aktywność fizyczną.

Warszawa – specjaliści ginekologii estetycznej

W Polsce znajdziemy dziś co najmniej kilku wybitnych lekarzy, którzy zajmują się plastyką warg sromowych. Kobiety z problemem atrofii, czyli zaniku warg sromowych większych, mogą zwrócić się o pomoc do pierwszej polskiej kliniki ginekologii estetycznej – ośrodka Medifem. Mieści się w Warszawie, a kierujący placówką dr n. med. Andrzej Barwijuk przeprowadza chirurgiczny zabieg wypełnienia warg sromowych tłuszczem pacjentki, który wcześniej pobiera z okolicy pępkowej. Niekiedy specjalista stosuje iniekcje wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, a zabieg łączy z waginoplastyką (operacją plastyczną pochwy). Podczas operacji dr Barwijuk stosuje szwy rozpuszczalne. Do zespołu medycznego kliniki należy również dr n. med. Stanisław Borczewski, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, a także dr n. med. Marek Litmanowicz, specjalista ginekologii i położnictwa.

Tego typu zabiegi przeprowadza również prof. dr hab. med. Agata Karowicz-Bilińska, specjalista ginekologii i położnictwa z drugiej stołecznej placówki, Kliniki Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego. Zajmuje się plastyką warg sromowych, korekcją pochwy i krocza, prócz tego pomaga ciężarnym – jest autorką informatora dla kobiet w ciąży. Opracowała 132 publikacje w czasopismach recenzowanych, jest także autorką 70 streszczeń zjazdowych. W 2012 roku zaangażowała się w realizację grantów UE „Edukacja seksualna” oraz „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Obecnie prof. Karowicz-Bilińska obejmuje stanowisko Kierownika Pracowni Fizjopatologii Narządu Rodnego I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także współpracuje z Przychodnią Lekarską Orto-Medica w Kaliszu.

Kolejny lekarz, przeprowadzający w stolicy korekcję miejsc intymnych, to dr Artur Broma z Centrum Medycznego METAMORFOSIS. Oferuje pacjentkom zabiegi ujędrniające wargi sromowe większe – stosuje w tym celu wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego oraz przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Przy pierwszej metodzie efekt utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, natomiast druga zapewnia trwałe rezultaty.

Plastyka warg sromowych większych

Niechirurgiczny zabieg powiększenia i ujędrnienia wyglądu warg sromowych posiada w swojej ofercie również Szpital Medicover. Przeprowadzają go: dr n. med. Ewa Kurowska Mroczek oraz dr n. med. Małgorzata Uchman-Musielak, a sama procedura polega na ostrzykiwaniu warg sromowych preparatem Desirial Plus. Jego receptura opiera się na kwasie hialuronowym dedykowanym do zabiegów w okolicach intymnych.

Kolejna stołeczna placówka to ZOZ Medical Esthetic. Członkami zespołu medycznego ośrodka są lekarze mogący się poszczycić posiadaniem licznych dyplomów i certyfikatów, a także wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Wśród specjalistów kliniki można wymienić dr n. med. Grażynę Nasińską-Jurek, specjalistę chirurgii plastycznej, oraz dr Wojciecha Chromińskiego, specjalistę chirurgii.

Ośrodek Uni-Klinik umożliwia kobietom pragnącym wykonać skorygowanie kształtu warg sromowych, przejście labioplastyki i innych procedur z dziedziny ginekologii estetycznej. Zabieg przeprowadza dr Joanna Pabich-Worożbit, ginekolog-położnik specjalizujący się w operacjach pochwy, w tym korekcji uszkodzeń powstałych w wyniku porodów. Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation w zakresie wykonywania badania USG.

Kobieca turystyka medyczna w stolicy Polski

Kadra w Klinika dr A. Sankowski Kadra w Klinika dr A. Sankowski

Plastyka warg sromowych większych nie jest dziś zabiegiem, który może budzić zdziwienie. Coraz więcej kobiet poddaje się korekcji miejsc intymnych, pragnąc nadać im pierwotną jędrność lub usunąć niedoskonałości wyglądu. W warszawskiej Klinice Chirurgii Plastycznej dr A. Sankowskiego ceny tego typu zabiegów zaczynają się od 3 tys. złotych. W Wielkiej Brytanii koszt analogicznej operacji może wynieść m.in. £2,400, czyli ok. 12 tys. zł (takie stawki podaje serwis transforminglives.co.uk). Zagraniczne turystki medyczne z Wysp i nie tylko coraz chętniej decydują się na przyjazd do Warszawy, widząc tak ogromną różnicę cenową. Wizyta w polskiej stolicy wiąże się dla nich z oszczędnością, a także z możliwością spędzenia urlopu wypoczynkowego wśród licznych atrakcji, z których słynie Warszawa.

Zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Wrocław od 2 500 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 500 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 5 000 zł
 • Olsztyn od 3 500 zł
 • Katowice od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 3 500 zł
 • Łódź od 3 500 zł
 • Sopot od 9 000 zł
 • Włocławek od 1 899 zł
 • Chorzów od 3 990 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu zmniejszanie warg sromowych chirurgicznie w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska