Zmniejszenie małżowin usznych

zmniejszenie uszu, plastyka małżowin usznych

Zmniejszenie małżowin usznych - informacje

Sala do badań USG w Humana Medica Omeda Sala do badań USG w Humana Medica Omeda

Zbyt duże małżowiny uszne, tak samo jak odstające uszy, mogą być przyczyną kompleksów. Zdarza się, że niekiedy małżowina uszna jest rozciągnięta lub pomarszczona, i wymaga chirurgicznego zmniejszenia. Zabieg taki przeprowadza się w ogólnym lub miejscowym znieczuleniu w zależności od wyboru pacjenta lub wskazań lekarza.

Mniejsze uszy- lepsze samopoczucie

Na zabieg zmniejszający małżowiny uszne można udać się do kliniki Gromadziński Zespół Medyczny mieszczącej się w Poznaniu. Oprócz zmiany wielkości lekarz wykonuje także operacje zmiany kształtu uszu lub zmiany kąta odstawania ucha od głowy (korekcja odstających małżowin). Z innych zabiegów plastycznych okolicy głowy można tu wymienić: korekcję kształtu nosa - części chrzęstnej i kostnej, korekcję kształtu powiek - górnych i dolnych czy lifting twarzy. Do zespołu lekarskiego należy tutaj dr Artur Gromadziński, specjalista chirurgii ogólnej, plastycznej oraz onkologicznej, który operuje swoich pacjentów także na Oddziale Chirurgii Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz na Oddziale Chirurgii Głowy i Szyi.

Modelowaniu wielkości małżowin usznych można poddać się także w Ośrodku Chirurgii Plastycznej Dr. Macieja Kuczyńskiego, gdzie wykonywane są także operacje korygujące odstające uszy, niedorozwiniętą grobelkę, przerosłe płatki uszu czy nadmiernie rozwinięty obrąbek ucha a także zabiegi naprawiające rozerwany płatek ucha. Takie i inne operacje z zakresu chirurgii palstycznej głowy i twarzy wykonuje tutaj dr Maciej Kuczyński, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, posiadający doświadczenie zdobyte na stażach za granicą, np. w Danii - Klinika Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Rigshospitalet czy we Francji - Clinique Blommet w Paryżu.

Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu - EuroMediCare posiada w swojej ofercie z zakresu chirurgii plastycznej plastykę uszu, z której można wymienić nie tylko korekcje zbyt dużych małżowin usznych, ale także operacje modelujące uszy w wyniku ich niesymetryczności lub zbytniego odstawania od głowy. Ponadto proponowane są tu zabiegi korekcji nosa i jego przegrody oraz plastyka czubka nosa czy powiek dolnych i górnych. Pacjentami na Oddziale Chirurgii Plastycznej zajmuje się tutaj  dr n. med. Wojciech Wacławowicz, specjalista chirurgii dziecięcej i chirurgii plastycznej (II stopnia od 2003 roku), który posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu.

Plastykę chrząstki małżowiny usznej w celu jej zmniejszenia oferuje także szczecińska Mediklinika. Ponadto lekarz wymodeluje tutaj kształt ucha oraz zmieni jego kąt nachylenia względem głowy. Wśród innych zabiegów chirurgii plastycznej, wykonywanych w klinice, można wymienić: lifting twarzy, szyi i czoła, korektę powiek oraz nosa czy powiększanie ust. Jednym ze specjalistów jest tutaj dr Michał Piotrowiak, chirurg plastyk od 2013 roku. W latach 2005-2013 nabywał doświadczenia w swojej dziedzinie, pracując w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach.

Metamorfosis to klinika chirurgii plastycznej mieszcząca się w Warszawie, do której może udać się pacjent chcący zmniejszyć wielkość swoich uszu a także zmienić ich kąt nachylenia względem czaszki oraz zlikwidować i wyrównać wszelkie asymetrie czy deformacje. Ponadto moża tutaj wykonać powiększanie ust niechirurgiczne oraz chirugiczne czy poddać się skorygowaniu powiek czy nosa. Wygląd pacjentów zmienia tutaj dr Artur Broma, specjalista chirurgii plastycznej II stopnia i ogólnej I stopnia, który brał udział w krajowych i zagranicznych kursach i szkoleniach, podnoszących jego kwalifikacje z chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej. 

W Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich DerMed w Łodzi znajduje się gabinet chirugii plastycznej dr Żukowskiej, w którym przeprowadzana jest m.in. korekcja małżowin usznych w przypadku ich zbyt dużej wielkości - zmniejszenie, natomiast w przypadku ich odstawania - zmiana kątu nachylenia. Na zabiegi zaprasza dr n. med. Dorota Żukowska, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, która fachu uczyła się w kraju a także za granicą w Hiszpanii, Grecji czy Indiach.

Ile kosztuje operacja zmniejszenia uszu w polskich ośrodkach chirurgii plastycznej a ile w zagranicznych?

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Za zabieg chirurgiczny zmniejszający małżowiny uszne w Polsce pacjent zapłaci od 2 tys. zł w górę, w Irlandii natomiast wyda 18 tys. zł, poddając się zabiegowi w The Bon Secours Hospital znajdującym się w Tralee.

Zmniejszenie małżowin usznych - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Kraków od 3 000 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Częstochowa od 3 000 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 5 000 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Kielce od 2 400 zł do 4 200 zł
 • Białystok od 4 920 zł
 • Poznań od 3 000 zł
 • Zielona Góra od 4 000 zł
 • Jelenia Góra od 4 500 zł
Zmniejszenie małżowin usznych cena »

Usługa zmniejszenie małżowin usznych jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i laryngologa.

Autor: