Zmniejszenie otoczek sutkowych

Synonimy: pomniejszenie otoczek sutkowych, redukcja otoczek sutkowych, otoczka sutkowa zmniejszanie

Filtruj wyniki
Wczytaj więcej wyników

Zmniejszenie otoczek sutkowych - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Karmienie piersią jest główną przyczyną zwiększenia średnicy otoczki sutka oraz nadmiernego wyciagnięcia brodawek. Zmniejszenie otoczek sutkowych jest zabiegiem chirurgicznym z zakresu medycyny estetycznej. Służy przede wszystkim poprawie wyglądu piersi, a co za tym idzie, komfortu psychicznego pacjentki i podniesieniu samooceny. To małoinwazyjny zabieg, który wykonuje chirurg plastyczny w znieczuleniu miejscowym. Polega na usunięciu tkanki nadmiernie powiększonej otoczki, często jest łączony z zabiegiem skrócenia wyciągniętych brodawek. Zabieg jest wykonywany z zachowaniem ciągłości kanalików mlecznych, tak by pacjentka mogła w przyszłości bez przeszkód karmić następne dziecko.

Gdzie w Polsce można dokonać zmniejszenia otoczek sutkowych?

W Lublinie prowadzi praktykę specjalista I i II stopnia w chirurgii ogólnej i specjalista chirurgii plastycznej, lek. med. Maciej Kuczyński, który, miedzy innymi, wykonuje zabiegi zmniejszania otoczek sutkowych. Jego wiedzę na temat chirurgii piersi potwierdzają certyfikaty zdobyte na 25. Sympozjum Chirurgii Piersi w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w 2009r., w Międzynarodowej Konferencji „Chirurgia plastyczna i rekonstrukcyjna piersi” w 2008r. w Warszawie oraz na Polsko – Ukraińskim Forum Chirurgii Piersi w Lublinie w 2007r., gdzie uczestniczył jako wykładowca.

Zmniejszenie otoczek sutkowych to zabieg, wchodzący w skład oferty Kliniki Wiatroszak we Wrocławiu. Placówka przeprowadza również operacje, polegające na zmianie wielkości brodawki oraz uwypuklające brodawki wklęsłe. Do innych zabiegów z zakresu plastyki piersi, oferowanych w placówce, należy powiększanie i modelowanie biustu. Stosowane techniki to wszczepianie implantów silikonowych lub poliuretanowych, małoinwazyjny zabieg wypełnienia piersi przy użyciu żelu - kwasu hialuronowego Macrolane oraz Lipofilling – zabieg przeszczepu tłuszczu. Oprócz tego w placówce przeprowadza się redukcję i podnoszenie biustu.

W Warszawie zabiegi plastyki piersi przeprowadzają specjaliści z kliniki Linea Corporis. Operacja zmniejszenia otoczek sutkowych trwa w klinice ok. 30 min., po zabiegu pacjentka może wrócić do domu tego samego dnia. Placówka kładzie duży nacisk na rozwijanie metod uśmierzania bólu pooperacyjnego, za co została wyróżniona certyfikatem „Szpital bez bólu”. Temu działaniu służy stosowanie aparatu chłodzącego Hiloterm, co przynosi ulgę w dolegliwościach związanych z naruszeniem ciągłości skóry i przeciwdziała obrzękom.

Różnice w cenach zabiegu zmniejszenia otoczek sutkowych w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda Gabinet zabiegowy w Humana Medica Omeda

Cena zmniejszenia otoczek sutkowych w Stanach Zjednoczonych kształtuje się w granicach od 1 500 do 5 000 dolarów (6 000zł – 20 000zł) – to koszt operacji w Integrated Aesthetics w Houston. W polskich klinikach ceny zabiegów zaczynają się od 4 000zł.

Zmniejszenie otoczek sutkowych - ceny w różnych miastach

 • Kraków od 2 000 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 4 000 zł
 • Częstochowa od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 3 500 zł do 4 000 zł
 • Białystok od 3 000 zł do 4 920 zł
 • Wrocław od 4 000 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 2 200 zł do 5 000 zł
 • Toruń od 4 000 zł
 • Lublin od 4 000 zł
 • Zielona Góra od 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa zmniejszenie otoczek sutkowych jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

Autor: