Zmniejszenie piersi

Synonimy: mammoplastyka, redukcja piersi, pomniejszenie piersi, operacja zmniejszenia biustu więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz zmniejszenie piersi? Dołącz do nas! »

Wczytaj więcej wyników

Zmniejszenie piersi - informacje

Centrum Medyczne Bieńkowski - blok operacyjny Centrum Medyczne Bieńkowski - blok operacyjny

Biust to jeden z głównych kobiecych wabików. Czasem jednak jest zbyt duży, co – prócz zaburzenia proporcji ciała – niesie ze sobą ból kręgosłupa, głowy i szyi. Z tego powodu zbyt hojnie obdarzone kobiety poddają się mammoplastyce, czyli redukcji piersi.

Operacja trwa 2-3 godziny. Bez względu na metodę, zawsze stosuje się znieczulenie ogólne. Główną częścią zabiegu jest przeniesienie brodawki z otoczką w nowe miejsce. Chirurg usuwa część gruczołu piersiowego, zszywa dolną część piersi i okolice otoczki, a następnie przykrywa piersi jałowym opatrunkiem.

Jeśli redukcja piersi, to tylko u najlepszych

Redukcja piersi wymaga poważnej ingerencji w organizm, dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniej kliniki. Jeśli na zabieg pacjentka pojedzie do Łodzi, prawdopodobnie uda się do kliniki Este L'arte, a zabieg przeprowadzi dr Zbigniew Giedrojć Juraha. Wiedza tego chirurga jest ogromna – pracował w uniwersyteckim szpitalu w Nijmegen w Holandii, prowadził wykłady dla lekarzy na Iowa University w USA, a od 1999 roku pracuje w Klinice Chirurgii Estetycznej w Rotterdamie. Jego nazwisko zapewnia klinice Este L'arte powodzenie wśród polskich i zagranicznych pacjentek. Również dr n. med. Ryszard Bratoś i dr n. med. Jan Rykała, pozostali chirurdzy ośrodka, mogą się pochwalić wieloletnim doświadczeniem i solidną, wciąż pogłębianą wiedzą.

Z kolei we Wrocławiu świetną kliniką jest Optimus, mieszcząca się w dzielnicy Biskupin. To gabinet dr Pawła Ziemkiewicza, który przez 15 lat był członkiem zespołu Latających Aniołów Harry'ego Oppenheimera w RPA. Potwierdzeniem jego osiągnięć jest również członkowstwo w South African Plastic and Reconstructive Surgery Association i w Arabskim Towarzystwie Chirurgów Plastycznych krajów Środkowego Wschodu. Za pomocą mammoplastyki pomaga przywrócić pacjentkom właściwe proporcje ciała.

We Wrocławiu pracuje także dr Andrzej Bieniek (Gabinet chirurgii plastycznej dr hab. n. med. Andrzej Bieniek). Aktualnie jest również ordynatorem Oddziału Chirurgii Plastycznej Kliniki Dermatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu. Trzykrotnie przyznano mu Nagrodę Rektora wrocławskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zdobywał na przestrzeni wielu lat w renomowanych klinikach (Hamburg, Paryż, Monachium, Lizbona). Jest członkiem European Society for Mohs Surgery, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Nic dziwnego, że jego klinika jest tak popularna – nie tylko w Polsce.

W Białymstoku znajdziemy klinikę Humana Medica Omeda, w której redukcję piersi wykonuje dr n med. Dorota Żukowska.Doskonaliła się na kursach za granicą, w tym w Rosji, Hiszpanii, Grecji i Indiach. Kobiety, które chcą zgłosić się do niej na zabieg, mogą wybrać się do dwóch innych klinik –dr Żukowskaoperuje również w białostockimCentrum Medycznym Medrexoraz w Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich Dermed w Łodzi.

Zmniejszanie piersi - ulga dla kręgosłupa, psychiki i estetyki

Sala operacyjna w Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński Sala operacyjna w Gabinet Chirurgii Plastycznej Dr Jerzy M. Chęciński

Na taki zabieg warto wybrać się też do Szczecina. Znajdziemy tu klinikę Artplastica – nazwa jest adekwatna, ponieważ tutejsi chirurdzy traktują swoją pracę jako sztukę. Zarówno dr n. med. Andrzej Krajewski, jak i lek. med. Arkadiusz Kuna czy dr n. med. Tomasz Dydymski dokładają wszelkich starań, by pacjentki nie tylko pozbyły się problemów zdrowotnych, ale były zachwycone efektem zabiegu. Ośrodek jako jedyny w tej części kraju otrzymał status NZOZ nadany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego. Prócz tego Artplastica została wybrana przez portal Strefa Ciało do współpracy przy pierwszym polskim pełnometrażowym filmie dokumentalnym opisującym operacje plastyczne.

Kolejna klinika, Aesthete w Bytomiu, oferuje zarówno małoinwazyjne zabiegi, jak i złożone operacje plastyczne, takie jak modelowanie piersi. Kierownikiem medycznym ośrodka jest dr n. med. Janina Janicka-Grabowska. Pacjentki darzą ją zaufaniem, co zresztą jest w pełni zrozumiałe – to chirurg plastyczny należący do Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, a także do Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej i Rekonstrukcyjnej.

W Krakowskie mammoplastykę przeprowadza dr Artur Zawisz (Ośrodek Chirurgii Plastycznej Artur Zawisz) oraz lek. Małgorzata Keller-Skomska (Chirurgia Plastyczna Małgorzata Keller-Skomska).

Część mężczyzn może dziwić, że kobiety są gotowe przejechać masę kilometrów, by w dobrej klinice poddać się redukcji piersi. A jednak robią to, wybierając Polskę i jej ośrodki. Przyjeżdżają z USA, Wysp Brytyjskich, Niemiec i państw skandynawskich, by móc wreszcie swobodnie odetchnąć mniejszą i lżejszą piersią. Chętnie zostają dłużej, zwiedzając nasze miasta – niezależnie od tego, które wybiorą, ich wycieczka będzie udana.

Zmniejszenie piersi - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 9 500 zł do 20 000 zł
 • Wrocław od 9 000 zł do 15 000 zł
 • Poznań od 7 000 zł do 15 000 zł
 • Kraków od 9 000 zł do 15 000 zł
 • Szczecin od 12 000 zł do 15 000 zł
 • Gdańsk od 14 900 zł
 • Katowice od 12 300 zł do 20 000 zł
 • Lubin od 8 000 zł do 12 500 zł
 • Łódź od 10 000 zł do 15 000 zł
 • Lublin od 13 000 zł
 • Białystok od 13 530 zł
 • Zielona Góra od 12 000 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.