Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca

poniedziałek
9:00 - 20:00
wtorek
9:00 - 20:00
środa
9:00 - 20:00
czwartek
9:00 - 20:00
piątek
9:00 - 19:00
sobota
10:00 - 14:00
niedziela
nieczynne
Gabinet Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca Gabinet Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca Gabinet Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca Gabinet Żyrafa Zębala Stomatologia Dziecięca

Informacje ogólne o Stomatologii Dziecięcej Żyrafa Zębala

Gabinety Żyrafy Zębali współpracują z doświadczonymi specjalistami z wieloletnim stażem pracy w zakresie stomatologii, w tym również z ortodontą. Zapewniamy profesjonalną, miłą obsługę, a także bezbolesne i bezstresowe leczenie z zastosowaniem m.in. gazu rozweselającego i systemu The Wand.

Posiadamy gabinety przeznaczone tylko do przyjmowania najmłodszych pacjentów. Wyposażyliśmy je w DINO-unit, specjalny fotel stomatologiczny w kształcie dinozaura, przygotowany dla maluchów, które nie ukończyły 12 lat. Jego zadaniem jest zmniejszenie lęku przed pierwszym kontaktem dziecka z dentystą oraz z samą przychodnią. Siedząc w tak zmodernizowanym fotelu podczas wykonywanego zabiegu, mały pacjent ma możliwość oglądania filmu animowanego na zintegrowanym z DINO-unitem monitorze.

Nasza przychodnia dba nie tylko o komfort dzieci, lecz również o ich rodziców lub opiekunów. Pozostały gabinet znajdujący się w naszej placówce jest dedykowany dorosłym pacjentom.

Bogate wyposażenie naszych gabinetów umożliwia pełny dostęp do wszystkich usług stomatologicznych oferowanych przez przychodnię. Posiadamy najnowszy sprzęt, jaki jest obecnie dostępny na rynku stomatologicznym, w tym m.in.: pantomograf cyfrowy 3DRVG oraz kamerę wewnątrzustną. W najbliższych planach mamy jeszcze zakup mikroskopu, który będzie stosowany głównie podczas leczenia kanałowego (endodontycznego).

Oprócz wyposażenia każdego z gabinetów w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający kompleksowe leczenie schorzeń zębów i przyzębia dysponujemy również przestronną poczekalnią przystosowaną do potrzeb najmłodszych pacjentów. Znajduje się w niej wiele przeróżnych zabawek oraz sprzęty rekreacyjne dla dzieci. Dzięki temu będą Państwo mogli wygodnie i w spokoju oczekiwać na swoją konsultację bądź zabieg, a maluchy zajmą sobie czas przed wizytą u dentysty kreatywną zabawą.

Nasza kadra składa się z wykwalifikowanych stomatologów oraz higienistek dentystycznych. Cały zespół przykłada dużą wagę do profilaktyki i nauczenia dzieci dobrych nawyków. Na bieżąco współpracujemy także z firmą Colgate, prowadząc co najmniej dwa razy w roku akcje propagujące zdrowy i piękny uśmiech naszego społeczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Gabinety Żyrafa Zębala są w pełni przystosowane do przyjmowania dzieci. Ich wyposażenie jest nie tylko nowoczesne i umożliwiające kompleksowe leczenie uzębienia maluchów, lecz również działa psychologicznie – pozwala na przełamanie lęku przed dentystą u pacjentów przed ukończeniem 12 roku życia. Nasze gabinety posiadają:

 • DINO-unit – specjalnie zmodernizowany unit stomatologiczny dla najmłodszych pacjentów. Kształtem przypomina dinozaura, natomiast wszelkie elementy klasycznego wyposażenia fotela zostały zamienione na postaci z bajek i kreskówek, tak aby zapewnić maksymalny komfort dziecku oraz sprawić, by jego pierwszy kontakt ze stomatologiem kojarzył się z zabawą.
 • Pantomograf cyfrowy 3D – innowacyjny system radiologiczny umożliwiający szybki, prosty i przede wszystkim komfortowy dla pacjenta sposób uzyskania zdjęcia tomograficznego w wysokiej rozdzielczości. Ponadto zdjęcia otrzymuje się w trójwymiarze, co znacznie ułatwia stomatologowi diagnostykę.
 • RVG – nasze gabinety są wyposażone w aparaty rentgenowskie, co z jednej strony usprawnia pracę stomatologa, a z drugiej podnosi komfort pacjenta, m.in. oszczędzając jego czas przez umożliwienie zrobienia prześwietlenia na miejscu.
 • Kamera wewnątrzustna – użycie urządzenia stwarza możliwość pokazania pacjentowi rzeczywistego stanu jego uzębienia, co w przypadku najmłodszych pacjentów dodatkowo może działać psychologicznie, m.in. przełamywać strach przed zabiegami.
 • The Wand – urządzenie służące do precyzyjnego dozowania znieczulenia. Szczególnie sprawdza się u najmłodszych pacjentów.
 • Gaz rozweselający – stosowany zarówno przez dorosłych oraz przez dzieci. Wpływa pozytywnie na przełamanie strachu przed zabiegiem.

Ponadto nasz gabinet planuje zakup mikroskopu, który zwiększy precyzję pracy stomatologów, w szczególności w przypadku leczenia kanałowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Gabinety Żyrafy Zębali łączą profesjonalizm z wygodą i poczuciem bezpieczeństwa zarówno maluchów, jak również ich rodziców lub opiekunów. Ważne dla nas jest dobro i komfort naszych najmłodszych pacjentów. W celu zapewnienia im najwyższej jakości usług przygotowaliśmy szereg udogodnień, w tym m.in.:

 • Bezbolesne podawanie znieczulenia – dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do podawania znieczulenia (systemem The Wand), podajemy również pacjentom specjalną mieszankę tlenu i podtlenku azotu, stosowaną powszechnie na świecie w celach anestetycznych – tzw. gaz rozweselający. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie stanu przytomności u pacjenta przy jego jednoczesnym rozluźnieniu i odprężeniu. Pozwala nam to przeprowadzać bezstresowe zabiegi u dzieci, a także u dorosłych borykających się z problemem dentofobii.
 • Gabinet przyjazny dzieciom – nasze gabinety są całkowicie przystosowane do przyjmowania pacjentów do 12 roku życia. Zarówno aranżacja wnętrz (w tym kolorystyka ścian), jak i odpowiednie przystosowanie sprzętu ma na celu budzić u dzieci skojarzenia ze światem bajek, kreskówek oraz zabawek, a co się z tym wiąże, zmniejszać lęk przed dentystą.
 • Poczekalnia dla dzieci – nasza poczekalnia jest wyposażona w różnego rodzaju zabawki i sprzęty służące rekreacji dziecięcej, aby każdy mały pacjent w miłej i przyjemnej atmosferze czekał na swoją kolej do stomatologa.
 • Kolorowe plomby – gabinety Żyrafy Zębali oferują kolorowe wypełnienia zębów. Maluch może samodzielnie podjąć decyzję i wybrać kolor uzupełnienia. Sprawia to, że pierwszy kontakt dziecka z dentystą staje się wspaniałą zabawą.
 • Nagrody dla dzielnych pacjentów – dla najdzielniejszych pacjentów mamy przewidziane upominki, które wynagrodzą ich cierpliwość i odwagę.
 • Telewizor oraz aktualna prasa w poczekalni – poczekalnia jest przystosowana do potrzeb najmłodszych, lecz również ich opiekunowie oraz starsi pacjenci mogą spędzić w niej czas z przyjemnością, oglądając TV bądź czytając czasopisma.
 • Ekspres kawowy – dzięki temu urządzeniu mają Państwo dostęp do świeżej kawy, która pomoże Wam się rozbudzić, szczególnie przed poranną wizytą.
 • Parking – nasza placówka posiada parking, co stanowi dużą wygodę i ułatwienie dla rodziców przywożących do dentysty swoje pociechy.
 • Leczenie na raty – wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom pacjentów, umożliwiliśmy im rozłożenie płatności za zabiegi wykonane w naszej placówce na dogodne raty.

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.