prof. dr hab. Adam Dziki

chirurg ogólny - Brzeziny

prof. dr hab. Adam Dziki chirurg ogólny

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - prof. dr hab. Adam Dziki

Profesor Adam Dziki studia medyczne rozpoczął w 1970 roku w Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył je w 1975 roku, otrzymując dyplom lekarza. Pięć lat później ukończył studia doktoranckie, a w 1992 roku otrzymał habilitację w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1997 roku otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego tytuł  profesora zwyczajnego.

Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku, pełniąc funkcję asystenta w II Oddziale Kliniki Chirurgicznej przy Akademii Medycznej w Łodzi, a następnie starszego asystenta oraz adiunkta. Swoje bogate doświadczenie zawdzięcza także stypendium naukowemu w USA, gdzie przebywał w latach 1988-1990. Pełnił tam funkcję pracownika naukowego w Instytucie Medycyny Marynarki Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. W 1991 roku pracował w Wojskowej Akademii Medycznej i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na stanowisku kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej. Prócz tego profesor Dziki zajmował stanowisko dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, a także był Dyrektorem Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Był również Prorektorem ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W jego życiorysie nie brakuje zagranicznych staży, m.in. w Elpis Hospital w Atenach (1974 rok), University of Zagreb w Jugosławi (1976 rok) oraz University of Utrecht w Holandii (1981 rok). Obecnie związany jest z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w której pełni funkcję kierownika.

W jego bogatej bibliografii znajdziemy m.in. podręcznik akademicki „Proktologia” oraz wiele artykułów dotyczących onkologii. Profesor dzieli się swoją wiedzą również w prasie specjalistycznej. Za bogaty dorobek naukowy został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Nagrodą Ministra Zdrowia I Stopnia za działalność naukową i organizacyjną w dziedzinie proktologii.

Czynnie udziela się w towarzystwach medycznych, do których należy. Jest członkiem m.in. European Society of Coloproctology, International Society of Surgeons, The Association of Coloproctology of Great Britain and Ireland, a także Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne oraz Królewskie Brytyjskie  Towarzystwo Chirurgiczne. Prócz tego przewodniczy Interdyscyplinarnej Grupie ds. Leczenia Raka Jelita Grubego i jest prezesem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

W 2011 roku zaproponowano mu posadę kierownika nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, jednak odmówił.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. A. Dziki

Profesor Adam Dziki jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej oraz chorób jelita grubego. Wykonuje również zabiegi zw ramach chirurgii onkologicznej. Leczy i diagnozuje m.in. choroby jelita grubego, odbytnicy i odbytu, w tym hemoroidy. Udziela pomocy pacjentom dotkniętym problemem nowotworu.

Zdjęcia prof. dr hab. Adam Dziki

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Konsultacje

Konsultacja onkologiczna profesorska
150

Chirurgia ogólna

Leczenie chorób odbytu
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu
Operacja hemoroidów metodą klasyczną
3 200
Leczenie szczeliny odbytu
Operacja szczeliny odbytu
3 000
Operacja przetoki odbytu
od 2 500
Operacje i leczenie przepuklin
Operacje przepukliny brzusznej
Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej
2 500
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej II stopnia
Operacje przepukliny pachwinowej
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki
Inne nazwy:

4 000
Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatki
6 000
Operacje przepukliny pępkowej
Operacja przepukliny pępkowej klasycznie
od 4 000
Operacje przepukliny kresy białej
Operacja przepukliny kresy białej klasycznie
3 000
Operacje pęcherzyka żółciowego
Wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą klasyczną
5 900
Wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo
5 000
Operacja wyrostka robaczkowego
Wycięcie wyrostka robaczkowego metodą klasyczną
4 200
Wycięcie wyrostka robaczkowego laparoskopowo
3 400

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. Adam Dziki