prof. dr hab. Adam Dziki

chirurg ogólny - Brzeziny

prof. dr hab. Adam Dziki chirurg ogólny

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - prof. dr hab. Adam Dziki

Profesor Adam Dziki studia medyczne rozpoczął w 1970 roku w Akademii Medycznej w Łodzi. Ukończył je w 1975 roku, otrzymując dyplom lekarza. Pięć lat później ukończył studia doktoranckie, a w 1992 roku otrzymał habilitację w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W 1997 roku otrzymał z rąk ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego tytuł  profesora zwyczajnego.

Karierę zawodową rozpoczął w 1976 roku, pełniąc funkcję asystenta w II Oddziale Kliniki Chirurgicznej przy Akademii Medycznej w Łodzi, a następnie starszego asystenta oraz adiunkta. Swoje bogate doświadczenie zawdzięcza także stypendium naukowemu w USA, gdzie przebywał w latach 1988-1990. Pełnił tam funkcję pracownika naukowego w Instytucie Medycyny Marynarki Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. W 1991 roku pracował w Wojskowej Akademii Medycznej i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi na stanowisku kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej. Prócz tego profesor Dziki zajmował stanowisko dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, a także był Dyrektorem Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Był również Prorektorem ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W jego życiorysie nie brakuje zagranicznych staży, m.in. w Elpis Hospital w Atenach (1974 rok), University of Zagreb w Jugosławi (1976 rok) oraz University of Utrecht w Holandii (1981 rok). Obecnie związany jest z Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w której pełni funkcję kierownika.

W jego bogatej bibliografii znajdziemy m.in. podręcznik akademicki „Proktologia” oraz wiele artykułów dotyczących onkologii. Profesor dzieli się swoją wiedzą również w prasie specjalistycznej. Za bogaty dorobek naukowy został nagrodzony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Nagrodą Ministra Zdrowia I Stopnia za działalność naukową i organizacyjną w dziedzinie proktologii.

Czynnie udziela się w towarzystwach medycznych, do których należy. Jest członkiem m.in. European Society of Coloproctology, International Society of Surgeons, The Association of Coloproctology of Great Britain and Ireland, a także Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne oraz Królewskie Brytyjskie  Towarzystwo Chirurgiczne. Prócz tego przewodniczy Interdyscyplinarnej Grupie ds. Leczenia Raka Jelita Grubego i jest prezesem Towarzystwa Chirurgów Polskich.

W 2011 roku zaproponowano mu posadę kierownika nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, jednak odmówił.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. A. Dziki

Profesor Adam Dziki jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej oraz chorób jelita grubego. Wykonuje również zabiegi zw ramach chirurgii onkologicznej. Leczy i diagnozuje m.in. choroby jelita grubego, odbytnicy i odbytu, w tym hemoroidy. Udziela pomocy pacjentom dotkniętym problemem nowotworu.

Zdjęcia prof. dr hab. Adam Dziki

Szpital Specjalistyczny Brzeziny - prof. dr hab. Adam Dziki

Konsultacje

Konsultacja onkologiczna profesorska
150 Rozwiń szczegóły

Chirurgia ogólna

Leczenie chorób odbytu
Leczenie hemoroidów, żylaków odbytu
Operacja hemoroidów metodą klasyczną
3 200 Rozwiń szczegóły
Leczenie szczeliny odbytu
Operacja szczeliny odbytu
3 000 Rozwiń szczegóły
Operacja przetoki odbytu
od 2 500 Rozwiń szczegóły
Operacje i leczenie przepuklin
Operacje przepukliny pachwinowej
Operacja przepukliny pachwinowej jednostronnej z użyciem siatki
Inne nazwy:

4 000 Rozwiń szczegóły
Operacja przepukliny pachwinowej obustronnej z użyciem siatki
6 000 Rozwiń szczegóły
Operacje przepukliny pępkowej
Operacja przepukliny pępkowej klasycznie
od 4 000 Rozwiń szczegóły
Operacje przepukliny kresy białej
Operacja przepukliny kresy białej klasycznie
3 000 Rozwiń szczegóły
Operacja przepukliny pooperacyjnej jamy brzusznej
2 500 Rozwiń szczegóły
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej I stopnia
Rozwiń szczegóły
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej II stopnia
Rozwiń szczegóły
Operacja przepukliny nawrotowej jamy brzusznej III stopnia
Rozwiń szczegóły
Operacje pęcherzyka żółciowego
Wycięcie pęcherzyka żółciowego metodą klasyczną
5 900 Rozwiń szczegóły
Wycięcie pęcherzyka żółciowego laparoskopowo
5 000 Rozwiń szczegóły
Operacje wyrostka robaczkowego
Wycięcie wyrostka robaczkowego metodą klasyczną
4 200 Rozwiń szczegóły
Wycięcie wyrostka robaczkowego laparoskopowo
3 400 Rozwiń szczegóły

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. Adam Dziki

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska