prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki

kardiolog, angiolog

prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki kardiolog, angiolog

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki

Członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie prof. dr hab.n.med. Adam Torbicki jest absolwentem Wydziału Lekarskiego warszawskiej Akademii Medycznej. Dyplom oraz tytuł lekarza medycyny uzyskał w 1978 roku. W latach 1978-1998 był pracownikiem naukowym warszawskiej Akademii Medycznej. W latach 80tych był stybendystą Stypendysta WHO i Fundacji Maugeri we Freiburgu (Niemcy) i w Pavii (Włochy). Ukończył specjalizację I (1981) i II (1985) stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. W 1985 roku zdał egzaminy doktorskie i obronił pracę dyplomową, a sześć lat później zdał egzamin habilitacyjny. Tytuł profesora nauk medycznych nadano mu w 2000 roku. W 2001 roku zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny II stopnia w zakresie kardiologii, a dwa lata później w zakresie angiologii.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobył również pełniąc rolę kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych Klatki Piersiowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie (1998-2011) oraz kierownika Kliniki Krążenia Płucnego i Chorób Zakrzepowo-Zatorowych w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz ordynatora Oddziału Kardioangiologii Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku. Jego zainteresowania naukowe i kliniczne związane są przede wszystkim z krążeniem płucnym, zwłaszcza w zakresie nieinwazyjnej oceny pulsacyjnej hemodynamiki oraz roli biomarkerów w ocenie nadciśnienia płucnego. Jest autorem ponad 150 artykułów opublikowanych w pismach naukowych, które były cytowane ponad 10.000 razy (indeks Hirscha 41).

Prof. A.Torbicki jest koordynatorem wytycznych diagnostyki terapii ostrej zatorowości płucnej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ogłoszonych w 2000 i 2008 roku oraz współautorem europejskich wytycznych postępowania w Tętniczym Nadciśnieniu Płucnym (2004 i 2009). Jako jeden z pierwszych specjalistów rozpoczął program chirurgicznego leczenia zakrzepowo-zatorowego oraz farmakoterapii tętniczego nadciśnienia płucnego w kraju. Jest również koordynatorem polskich rejestrów zatorowości płucnej i nadciśnienia płucnego ZATPOL i PHPOL. W latach 1992-1994 i 2004-2006 przewodniczył Grupie Roboczej Krążenia Płucnego European Society of Cardiology. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w którym  w latach 2004-2007 pełnił funkcję prezesa, był również członkiem zarządu (2008-2010), a w latach 2010-2012  Vice-Prezesem European Society of Cardiology.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. A. Torbicki

Prof. dr n.med. A.Torbicki przeprowadza liczne zabiegi z zakresu angiologii i radiologii interwencyjnej - angioplastyki i implantacji stentów do tętnic obwodowych u pacjentów z wielopoziomową miażdżycą oraz implantacji filtrów stałych lub czasowych do żyły głównej dolnej. Wykonuje także pionierskie zabiegi angioplastyki tętnic płucnych u pacjentów z zakrzepowo-zatorowym nadciśnieniem płucnym (tzw. przewlekłą zatorowością płucną), którzy nie mogą być poddani leczeniu kardiochirurgicznemu.

Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu przewlekłego leczenia przeciwzakrzepowego i wtórnej profilaktyki przeciwzakrzepowej, a w przewlekłej zatorowości płucnej (zakrzepowo-zatorowym nadciśnieniu płucnym) specjalizuje się w kwalifikowaniu i przygotowywaniu pacjentów do zabiegu endarterektomii płucnej. Prowadzi kwalifikację i inwazyjne leczenie zaburzeń rytmu serca (arytmii) oraz wykonuje wszystkie formy ablacji podłoża arytmii łącznie z wymagającymi największego doświadczenia zabiegami ablacji podłoża migotania przedsionków. Specjalizuje się również w leczeniu pacjentów ze schorzeniami  kardio-onkologicznymi.

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki

Filmy z udziałem prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Adam Ryszard Torbicki

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.