dr n. med. Aldona Stachura

chirurg plastyczny - Bielsko-Biała, Katowice, Warszawa, Kraków

dr n. med. Aldona Stachura chirurg plastyczny

Znajomość języków: angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Aldona Stachura

Dr n. med. Aldona Stachura w 2003 roku rozpoczęła staż podyplomowy w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach–Ligocie. Od 2004 do 2008 r. pracowała jako asystent i rezydent chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, pod kierownictwem prof. Jerzego Strużyny – konsultanta krajowego z zakresu oparzeń i chirurgii plastycznej. Była wtedy także asystentem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Farmakologii Klinicznej i Doświadczalnej ŚUM. W 2008 r. obroniła rozprawę doktorską pt.: „Wpływ fenofibratu mikronizowanego na ekspresję i uwalnianie cytokin prozapalnych u pacjentów ze stanami przedcukrzycowymi”.

Posiada niezwykle bogate doświadczenie w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej. W latach 2008-2009 pracowała jako asystent oraz rezydent chirurgii plastycznej w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Później, w latach 2009-2013, doskonaliła umiejętności na stanowisku starszego asystenta oraz jako rezydent chirurgii plastycznej we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W 2013 roku ukończyła specjalizację z chirurgii plastycznej. Od tego samego roku jest dyrektorem medycznym w Sapphire Clinic w Warszawie.

Doktor Stachura jest członkiem prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Posiada także certyfikat członkostwa w Międzynarodowym Towarzystwie Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS). Dba o piękno i pełną satysfakcję pacjentów, ciągle rozwijając swoje umiejętności. Bierze aktywny udział w konferencjach i zjazdach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej oraz medycyny estetycznej i anti-aging. Proponuje zawsze nowoczesne rozwiązania gwarantujące najlepsze efekty estetyczne. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające bogate doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej .

Ma na swoim koncie wiele zagranicznych kursów i staży naukowo-szkoleniowych. Szkoliła się w Szwajcarii w zakresie monitorowania hemodynamicznego (Genewa, 2010 r.) oraz w Niemczech – w zakresie terapii pozaustrojowej (Berlin, 2010 r.), chirurgii ręki i chirurgii rekonstrukcyjnej (Bremen, 2005 r.), a także rekonstrukcyjnej chirurgii narządów płciowych (Witten, 2001 r.). Odbyła również staż w Hiszpanii w zakresie intensywnej terapii oparzeniowej i usuwania endotoksyn bakteryjnych (Barcelona, 2010 r.) oraz w USA w zakresie chirurgii ogólnej (Ogallala, 2002 r.). 

Jako lekarz o szerokim wachlarzu zainteresowań ma również osiągnięcia w innych obszarach medycyny tj. żywienie pozajelitowe i farmakologia kliniczna. Jest autorką cyklu prac poświęconych skuteczności leczenia hipolipemizujacego w stanach przedcukrzycowych i zespole metabolicznym u pacjentów z otyłością, za który otrzymała prestiżową nagrodę I-go stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej. Jest także autorką kilku rozdziałów tzw. „Blue Book” – „Podstawy Żywienia Klinicznego”.

W życiu prywatnym pasjonuje się literaturą i renowacją zabytków oraz posiada wykształcenie muzyczne.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. Aldona Stachura

Dr n. med. Aldona Stachura jest specjalistą chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i medycyny estetycznej z bogatym doświadczeniem zawodowym. Oferuje szeroki wybór zabiegów modelujących, rekonstrukcyjnych oraz przywracających młodość. Wykonuje zabiegi w obrębie twarzy, w tym lifting, wypełnianie ust, bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem. Przeprowadza również operacje korygujące odstające uszy, część chrzęstną i kostną nosa, a także plastykę powiek. Modeluje sylwetkę i usuwa zbędną tkankę tłuszczową przy pomocy liposukcji wodnej, lipolizy iniekcyjnej oraz plastyki powłok brzusznych. Pomaga pozbyć się problemu cellulitu i ginekomastii. Proponuje duży wybór zabiegów laserowych ujędrniających i usuwających niedoskonałości skóry czy zbędne owłosienie. Wykonuje rekonstrukcje i lifting piersi, a także koryguje ich wielkość i kształt, zmniejszając lub powiększając za pomocą implantów oraz własnej tkanki tłuszczowej. Chirurgicznie usuwa blizny i zmiany skórne takie jak brodawki, włókniaki czy znamiona. Oferuje także mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i lifting nićmi.

Zdjęcia dr n. med. Aldona Stachura

Klinika Galena - dr n. med. Aldona Stachura

Klinika Magnuccy - dr n. med. Aldona Stachura

Klinika La Perla Warszawa ul. Łowicka - dr n. med. Aldona Stachura

Klinika La Perla Klif - dr n. med. Aldona Stachura

Klinika La Perla SPA Kraków - dr n. med. Aldona Stachura

Bona Dea Medycyna Estetyczna - dr n. med. Aldona Stachura

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Aldona Stachura

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska