dr n. med. Aldona Stachura

chirurg plastyczny - Bielsko-Biała, Katowice, Warszawa, Kraków

dr n. med. Aldona Stachura chirurg plastyczny

Znajomość języków: angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Aldona Stachura

Dr n. med. Aldona Stachura w 2003 roku rozpoczęła staż podyplomowy w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach–Ligocie. Od 2004 do 2008 r. pracowała jako asystent i rezydent chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, pod kierownictwem prof. Jerzego Strużyny – konsultanta krajowego z zakresu oparzeń i chirurgii plastycznej. Była wtedy także asystentem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Farmakologii Klinicznej i Doświadczalnej ŚUM. W 2008 r. obroniła rozprawę doktorską pt.: „Wpływ fenofibratu mikronizowanego na ekspresję i uwalnianie cytokin prozapalnych u pacjentów ze stanami przedcukrzycowymi”.

Posiada niezwykle bogate doświadczenie w zakresie chirurgii rekonstrukcyjnej. W latach 2008-2009 pracowała jako asystent oraz rezydent chirurgii plastycznej w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach. Później, w latach 2009-2013, doskonaliła umiejętności na stanowisku starszego asystenta oraz jako rezydent chirurgii plastycznej we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej. W 2013 roku ukończyła specjalizację z chirurgii plastycznej. Od tego samego roku jest dyrektorem medycznym w Sapphire Clinic w Warszawie.

Doktor Stachura jest członkiem prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Posiada także certyfikat członkostwa w Międzynarodowym Towarzystwie Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS). Dba o piękno i pełną satysfakcję pacjentów, ciągle rozwijając swoje umiejętności. Bierze aktywny udział w konferencjach i zjazdach naukowych z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej oraz medycyny estetycznej i anti-aging. Proponuje zawsze nowoczesne rozwiązania gwarantujące najlepsze efekty estetyczne. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające bogate doświadczenie w zakresie medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej .

Ma na swoim koncie wiele zagranicznych kursów i staży naukowo-szkoleniowych. Szkoliła się w Szwajcarii w zakresie monitorowania hemodynamicznego (Genewa, 2010 r.) oraz w Niemczech – w zakresie terapii pozaustrojowej (Berlin, 2010 r.), chirurgii ręki i chirurgii rekonstrukcyjnej (Bremen, 2005 r.), a także rekonstrukcyjnej chirurgii narządów płciowych (Witten, 2001 r.). Odbyła również staż w Hiszpanii w zakresie intensywnej terapii oparzeniowej i usuwania endotoksyn bakteryjnych (Barcelona, 2010 r.) oraz w USA w zakresie chirurgii ogólnej (Ogallala, 2002 r.). 

Jako lekarz o szerokim wachlarzu zainteresowań ma również osiągnięcia w innych obszarach medycyny tj. żywienie pozajelitowe i farmakologia kliniczna. Jest autorką cyklu prac poświęconych skuteczności leczenia hipolipemizujacego w stanach przedcukrzycowych i zespole metabolicznym u pacjentów z otyłością, za który otrzymała prestiżową nagrodę I-go stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej. Jest także autorką kilku rozdziałów tzw. „Blue Book” – „Podstawy Żywienia Klinicznego”.

W życiu prywatnym pasjonuje się literaturą i renowacją zabytków oraz posiada wykształcenie muzyczne.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. Aldona Stachura

Dr n. med. Aldona Stachura jest specjalistą chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i medycyny estetycznej z bogatym doświadczeniem zawodowym. Oferuje szeroki wybór zabiegów modelujących, rekonstrukcyjnych oraz przywracających młodość. Wykonuje zabiegi w obrębie twarzy, w tym lifting, wypełnianie ust, bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem. Przeprowadza również operacje korygujące odstające uszy, część chrzęstną i kostną nosa, a także plastykę powiek. Modeluje sylwetkę i usuwa zbędną tkankę tłuszczową przy pomocy liposukcji wodnej, lipolizy iniekcyjnej oraz plastyki powłok brzusznych. Pomaga pozbyć się problemu cellulitu i ginekomastii. Proponuje duży wybór zabiegów laserowych ujędrniających i usuwających niedoskonałości skóry czy zbędne owłosienie. Wykonuje rekonstrukcje i lifting piersi, a także koryguje ich wielkość i kształt, zmniejszając lub powiększając za pomocą implantów oraz własnej tkanki tłuszczowej. Chirurgicznie usuwa blizny i zmiany skórne takie jak brodawki, włókniaki czy znamiona. Oferuje także mezoterapię osoczem bogatopłytkowym i lifting nićmi.

Zdjęcia dr n. med. Aldona Stachura

Klinika Galena

Klinika Magnuccy

Klinika La Perla Warszawa ul. Łowicka

Klinika La Perla Klif

Klinika La Perla SPA Kraków

Bona Dea Medycyna Estetyczna

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Aldona Stachura