dr n. med. Aleksandra Szlachcic

dermatolog, wenerolog - Kraków

dr n. med. Aleksandra Szlachcic dermatolog, wenerolog

Nr PWZ: 5952861

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyła w 1989 roku, a pięć lat później uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyła specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdała z wyróżnieniem egzamin, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej CM UJ w Krakowie w latach 1991-1999. Od 1994 roku przyjmuje pacjentów w Poradni Dermatologicznej Ośrodka Medycznego OSTEOMED w Krakowie.

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Od 1994 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, od roku 1995 należy do European Academy of Dermatology and Venerology, od 2000 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a w roku 2001 została honorowym członkiem North American Clinical Dermatologic Society.

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest lekarzem, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach specjalistycznych oraz sympozjach i konferencjach naukowych. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu wykorzystania laserów w dermatologii oraz uczestniczyła w wielu szkoleniach poświęconych dermoskopii, czyli badaniu znamion barwnikowych i zmian nowotworowych skóry. Posiada certyfikat wydany przez firmę MEDICAMAT, potwierdzający jej kwalifikacje w zakresie przeszczepu włosów innowacyjną metodą S.A.F.E.R.

Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem niejednokrotnie dzieliła się swoją wiedzą z innymi, m.in. prezentując przypadki chorobowe na sesjach organizowanych w czasie kongresów European Academy of Dermatology and Venerology. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Co roku uczestniczy w ogólnoeuropejskiej kampanii Euromelanoma Day, mającej na celu wczesne wykrywanie zmian nowotworowych skóry oraz znamion o dużym potencjale zezłośliwienia. 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Szlachcic

Dr A. Szlachcic posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w stosowaniu lasera CO2, lasera frakcyjnego i lasera Nd:Yag w dermatologii. Wykorzystując lasery, skutecznie usuwa różnorodne zmiany skórne, takie jak brodawki, włókniaki, kłykciny, grudki perliste czy odciski, a także blizny różnego rodzaju (blizny potrądzikowe, pourazowe), rozstępy skóry oraz zmiany naczyniowe (naczynka na twarzy, nogach, naczyniaki). Ponadto od wielu lat wykorzystuje w diagnozowaniu zmian nowotworowych, znamion barwnikowych dermatoskop optyczny oraz wideodermatoskop.

Dr Szlachcic swoim pacjentom oferuje także przeszczepianie włosów najnowocześniejszą metodą S.A.F.E.R., która pozwala na skuteczne i minimalnie inwazyjne uzupełnienie ubytków owłosienia.

Zdjęcia dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Centrum Medyczne iMed24 - dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Diagnostyka i badania

Diagnostyka zmian skórnych
Badanie dermatoskopowe skóry 
Inne nazwy:

dermatoskopia, badanie dermatoskopowe znamion, dermoskopia, mikroskopia epiluminescencyjna, nieinwazyjne badanie skóry dermatoskopem, badanie diagnostyczne zmian skórnych, dermatoskopowa ocena znamion skórnych, nieinwazyjne diagnozowanie zmian barwnikowych skóry, badanie dermatoskopowe znamion, dermatoskopia komputerowa, dermatologiczne badanie pojedynczego znamiona dermatoskopem, badanie pieprzyka dermatoskopem, badanie dermoskopowe znamiona, badanie odróżniajace czerniaka od łagodnych zmian dermatoskopem, dermatoskopia profilaktyczna znamiona, badanie znamiona barwnikowego przy pomocy mikroskopii epiluminescencyjnej, diagnostyka zmiany podejrzanej o nowotwór przy użyciu dermatoskopu, badanie przesiewowe pod kątem czerniaka dermatoskopem

od 190 do 350 

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.