dr n. med. Aleksandra Szlachcic

dermatolog, wenerolog - Kraków

dr n. med. Aleksandra Szlachcic dermatolog, wenerolog

Znajomość języków: polski, angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne - dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest specjalistą dermatologii i wenerologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie ukończyła w 1989 roku, a pięć lat później uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 1996 roku ukończyła specjalizację I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii, a w roku 1999 zdała z wyróżnieniem egzamin, otrzymując tytuł specjalisty II stopnia. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologicznej CM UJ w Krakowie w latach 1991-1999. Od 1994 roku przyjmuje pacjentów w Poradni Dermatologicznej Ośrodka Medycznego OSTEOMED w Krakowie.

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych. Od 1994 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, od roku 1995 należy do European Academy of Dermatology and Venerology, od 2000 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a w roku 2001 została honorowym członkiem North American Clinical Dermatologic Society.

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Aleksandra Szlachcic jest lekarzem, który systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach specjalistycznych oraz sympozjach i konferencjach naukowych. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu wykorzystania laserów w dermatologii oraz uczestniczyła w wielu szkoleniach poświęconych dermoskopii, czyli badaniu znamion barwnikowych i zmian nowotworowych skóry. Posiada certyfikat wydany przez firmę MEDICAMAT, potwierdzający jej kwalifikacje w zakresie przeszczepu włosów innowacyjną metodą S.A.F.E.R.

Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem niejednokrotnie dzieliła się swoją wiedzą z innymi, m.in. prezentując przypadki chorobowe na sesjach organizowanych w czasie kongresów European Academy of Dermatology and Venerology. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Co roku uczestniczy w ogólnoeuropejskiej kampanii Euromelanoma Day, mającej na celu wczesne wykrywanie zmian nowotworowych skóry oraz znamion o dużym potencjale zezłośliwienia. 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Szlachcic

Dr A. Szlachcic posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w stosowaniu lasera CO2, lasera frakcyjnego i lasera Nd:Yag w dermatologii. Wykorzystując lasery, skutecznie usuwa różnorodne zmiany skórne, takie jak brodawki, włókniaki, kłykciny, grudki perliste czy odciski, a także blizny różnego rodzaju (blizny potrądzikowe, pourazowe), rozstępy skóry oraz zmiany naczyniowe (naczynka na twarzy, nogach, naczyniaki). Ponadto od wielu lat wykorzystuje w diagnozowaniu zmian nowotworowych, znamion barwnikowych dermatoskop optyczny oraz wideodermatoskop.

Dr Szlachcic swoim pacjentom oferuje także przeszczepianie włosów najnowocześniejszą metodą S.A.F.E.R., która pozwala na skuteczne i minimalnie inwazyjne uzupełnienie ubytków owłosienia.

Zdjęcia dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Ośrodek Medyczny Osteomed - dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Konsultacje

Konsultacja dermatologiczna
200 Rozwiń szczegóły

Centrum Medyczne iMed24 - dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Diagnostyka i badania

Diagnostyka zmian skórnych
Badanie dermatoskopowe skóry 
do 3 zmian - 190 zł; mapa ciała - 350 zł
od 190 do 350 

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Aleksandra Szlachcic

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska