dr hab. n. med. Alicja Renkielska

chirurg plastyczny

dr hab. n. med. Alicja Renkielska chirurg plastyczny

Znajomość języków: polski, angielski

Informacje ogólne - dr hab. n. med. Alicja Renkielska

Dr hab. n. med. Alicja Renkielska jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada tytuł specjalisty pierwszego stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej, a specjalizację drugiego stopnia w dziedzinie chirurgii plastycznej otrzymała w 1980 roku. Następnym krokiem jej kariery było złożenie rozprawy doktorskiej i uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych. Miało to miejsce w 1982 roku. Tytuł doktora habilitowanego nadano jej w 2007 roku.

Doktor Renkielska posiada ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie chirurgii plastycznej, od początku swojej kariery zawodowej związana jest z Kliniką Chirurgii Plastycznej Akademii Medycznej w Gdańsku. Aktualnie pełni funkcję kierownika Kliniki, a także jest Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Specjalistka regularnie bierze udział w licznych sympozjach podczas których poznaje najnowsze trendy w chirurgii plastycznej oraz dzieli się własnym doświadczeniem. Ponadto może poszczycić się uczestnictwem w liczne stażach oraz kursy szkoleniowe zorganizowanych zarówno na terenie Polski, a także, między innym, w Stanach Zjednoczonych. Podczas nich doskonaliła swoje techniki operacyjne pod okiem uznanych autorytetów w dziedzinie chirurgii plastycznej.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. A. Renkielska

Dr hab. n. med. Alicja Renkielska specjalizuje się w operacyjnej korekcie okolic ciała oraz twarzy z zastosowaniem nowoczesnych metod. Swoim pacjentom oferuje korektę kształtu nosa zarówno jego części kostnej i chrzęstnej, jak i przegrody nosowej. Doktor Renkielska zajmuje się także korygowaniem kształtu odstających uszu oraz liftingiem powiek. Ponadto prowadzi lifting twarzy metodą Colemana polegającą na uzupełnieniu objętości tkanek przy pomocy tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta.

Szeroka gama usług specjalistki obejmuje chirurgię plastyczną piersi, w tym zabiegi pomniejszania oraz powiększania. Prócz tego pacjentom proponuje korektę brodawek piersiowych, a także lifting piersi i niwelowanie ginekomastii. Do jej specjalności należy również modelowanie sylwetki, między innymi, przy pomocy zabiegów korygujących kształt powłok brzucha, a także procedury w dziedzinie ginekologii estetycznej.

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Alicja Renkielska