Infolinia: 801 002 125 lub +4822 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński
Chirurg
Gdzie przyjmuje:
Nr PWZ: 9891997  
Znajomość języków:
niemiecki, polski, angielski
Opinia Tourmedica:
Rekomendujemy!!

Informacje ogólne - prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński

Dr hab. n. med. Andrzej Budzyński, prof. UJ jest specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, lekarzem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na krakowskiej Akademii Medycznej ukończył w 1992 roku, uzyskując dyplom i tytuł lekarza medycyny. Specjalizację I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej ukończył w 1995 roku. W 1999 roku ukończył specjalizację II stopnia w tym zakresie, w tym samym roku zdobył także tytuł doktora nauk medycznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2008 się habilitował, a w roku 2013 uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego UJ w zakresie chirurgii.

 

Prof. Budzyński przyjmuje pacjentów w Europejskim Centrum Zdrowia i Urody ArtClinique, pełni także funkcję Kierownika Kliniki Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich. Jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Klubu Chirurgii Endokrynologicznej oraz International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders. Jest także członkiem z wyboru Zarządu Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Zarządu Sekcji Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej Towarzystwa Chirurgów Polskich, Zarządu Sekcji Chirurgii Endoskopowej TCP oraz Education and Training Committee of the European Association for Endoscopic Surgery.

 

Osiągnięcia lekarza

Prof. Budzyński systematycznie podnosi swoje umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach oraz sympozjach naukowych, w wielu z nich przyjmuje tak,że czynny udział, dzieląc się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Był uczestnikiem kursu „Basic course of Laparoscopic Surgery” (marzec 1997 European Institute of Telesurgery, Strasburg, Francja), „Advanced Course on Laparoscopic Hepatobiliary Surgery” (listopad 1997 European Institute of Telesurgery, Strasburg, Francja), a także „Intensive Course on TEM (Transanal Endoscopic Microsugery)” (grudzień 1997 Training Center for Minimally Invasive Surgery, Tübingen, Niemcy). Uczestniczył w szkoleniach „Advanced Course on Laparoscopic Colorectal Surgery” (maj 1998 European Institute of Telesurgery, Strasburg, Francja), „Advanced Course on Laparoscopic Endocrine Surgery” (październik 2001 European Institute of Telesurgery, Strasburg, Francja) i „Practical Course of SILS (Single Incission Laparoscopic Surgery)” (czerwiec 2009 Elancourt Center of Excellence, Elancourt, Francja), brał także udział w szkoleniu w zakresie chirurgii bariatrycznej (listopad 2009, University of Kaunas, Litwa).

Prof. Budzyński jest także lekarzem o imponującym dorobku naukowym. Jest współautorem rozdziałów w siedmiu książkach, autorem lub współautorem 130 prac, które zostały opublikowane w czasopismach krajowych i zagranicznych. Oprócz tego jest autorem lub współautorem 246 prac wygłoszonych, w większości osobiście, podczas Zjazdów Krajowych i Zagranicznych. O jego szerokiej wiedzy oraz bogatym doświadczeniu zawodowym świadczy fakt, że w kwietniu 2005 został zaproszony do udziału w pracach zespołu ekspertów European Association for Endoscopic Surgery celem opracowania zasad laparoskopowego leczenia ostrych chirurgicznych schorzeń jamy brzusznej w formie Consensus Development Conference for Evidence-based guidelines. Wyniki prac były przedstawiane na Kongresie EAES w Wenecji oraz opublikowane w roku 2006 w Surgical Endoscopy. [Surg Endosc 2006; 20: 14–29].

Prof. Budzyński łączy szeroką wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe z cierpliwością i życzliwym podejściem do pacjentów, dzięki czemu cieszy się ich zaufaniem i szacunkiem. Wyrazem tych uczuć jest duża liczba pozytywnych komentarzy, publikowanych na portalu Znany Lekarz oraz na formach internetowych. Pacjenci podkreślają nie tylko kompetencje profesora, lecz również doskonały kontakt z drugim człowiekiem, otwartość na potrzeby pacjenta oraz pogodę ducha.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. nadzw. dr hab. n. med. A. Budzyński

Prof. Budzyński przeprowadza liczne zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej i metabolicznej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorych z otyłością olbrzymią oraz zespołem metabolicznym. W zakresie jego specjalności zawodowej znajduje się także chirurgia endokrynologiczna, chirurgia onkologiczna oraz gastroenterologiczna (chirurgia przewodu pokarmowego).

Zdjęcia prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński

prof. Andrzej Budzyński (chirurg)
prof. Andrzej Budzyński (chirurg)
prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński
prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Budzyński
prof. Andrzej Budzyński - chirurg
prof. Andrzej Budzyński - chirurg