Anestezjolodzy - informacje

Do głównych obowiązków specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii należy znieczulenie pacjentów, poddawanych operacji, leczenie ostrego i przewlekłego bólu, resuscytacja a także leczenie pacjentów oddziałów intensywnej terapii w szpitalach. Lekarz ten ma za zadanie również prowadzenie chorego w okresie pooperacyjnym (w czasie operacji natomiast nadzoruje pacjenta i podaje odpowiednie leki) oraz przeprowadzenie pozachirurgicznej kwalifikacji do operacji z zakresu ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Praca anestezjologa na oddziale intensywnej terapii polega na opiece nad pacjentami, będącymi w stanie zagrożenia życia oraz z niewydolnością wielonarządową. Ponadto lekarze ci współpracują z różnymi oddziałami szpitala w przypadku zaburzeń świadomości lub zagrożenia życia pacjentów.

Wizyta u polskiego anestezjologa

Lekarzem anestezjologiem, przyjmującym pacjentów w Szczecinie (Dobra Szczecińska) jest dr n. med. Tomasz Nikodemski, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii (I stopnia od 1992 i II stopnia od 1995 roku), który doświadczenie w swojej dziedzinie medycyny zdobywał podczas pracy na Oddziale Anestezjologii, Reanimacji i Intensywnej Terapii z Pododdziałem Ostrych Zatruć mieszczącym się w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie. Lekarz ten posiada certyfikat Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, wydany w 2004 roku, uprawniający go do prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej i przyjmuje pacjentów w swoim prywatnym gabinecie. Podczas swojej pracy posługuje się nowoczesnym sprzętem do znieczulenia i monitorowania pacjenta, m.in. aparatem do znieczulenia Drager Fabius CE z monitorem anestezjologicznym Infinity Gamma XL.

Kolejnym lekarzem, zajmującym się na terenie Polski znieczuleniem oraz leczeniem bólu, jest lek. med. Piotr Gałkin, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2000 roku) oraz medycyny ratunkowej (od 2008 roku), który oferuje swoje usługi na terenie Białegostoku. Swoje dodatkowe umiejętności z zakresu anestezjologii zdobywał na licznych kursach i sympozjach, czego przykładem może być certyfikat uczestnictwa w "4th International Symposium Progress in Pain Treatment" (Zakopane, 2009 rok).

Anestezjolog, do którego może udać się polski pacjent, to lek. med. Ludmiła Samol-Wojtoń, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii (od 2008 roku), proponująca swoje usługi w Bielsku-Białej. W czasie swojej pracy wykorzystuje doświadczenie zdobyte na Oddziale Anestezjologii i Internsywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej (lata 2001-2003) oraz za granicą  w Klinice Miejskiej "Akademisches Lehrkrankenhaus der Charite" w Brandemburgu w Niemczech (lata 2003-2011).

Jaka jest cena znieczulenia, podawanego przez lekarza anestezjologia w Polsce, a jaka za granicą?

Za podanie znieczulenia ogólnego trzeba u polskich anestezjologów zapłacić kwotę 1 800 zł, natomiast w Stanach Zjednoczonych jest to cena 1 000 dolarów (3 800 zł) w Cleveland Clinic Akron General.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.