angiolodzy - informacje

Angiolog to specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób naczyń: żył, tętnic i naczyń limfatycznych. W przypadku przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ) to właśnie angiolog powinien być lekarzem pierwszego kontaktu zanim pacjent trafi na zabiegowe leczenie do flebologa czy chirurga naczyniowego. Konsultacja u angiologa obejmuje wiele schorzeń, a oprócz PNŻ jest to np. choroba wieńcowa oraz żylaki kończyn dolnych.   

Leczenie u angiologa w Polsce

Kompleksową diagnostykę i dobór optymalnego leczenia chorób żył zarówno w przebiegu zakrzepicy, jak i żylaków, w ramach prowadzonego przez siebie Prywatnego Gabinetu Angiologiczno-Chirurgicznego w Białymstoku oferuje dr. n. med. Piotr Lisowski. Specjalista chirurgii ogólnej i specjalista angiolog, członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego i Flebologicznego, posiada kwalifikacje w zakresie m.in. diagnostyki USG i USG Doppler naczyniowego, a ponadto skleroterapii oraz endowaskularnych technik leczenia żylaków. W swojej praktyce korzysta z laserów o długości fali 1470 nm firmy Biolitec – Ceralas E z użyciem światłowodu radialnego z unikalnym systemem ELVeS Signal.

Ambulatoryjne konsultacje z zakresu chorób żył i tętnic, takich jak żylaki kończyn, zakrzepica żył, miażdżyca czy przewlekłe niedokrwienie kończyn, oferuje dr n. med. Norbert Zapotoczny, specjalista chirurg i specjalista chirurgii naczyniowej. Posiada kwalifikacje m.in. w zakresie laserowych operacji żylaków kończyn dolnych (EVLT) oraz umiejętności wszczepiania ludzkich bezkomórkowych graftów jako protez naczyniowych. Posiada certyfikat z ultrasonograficznych badań naczyniowych, a dopplerowską diagnostykę wykorzystuje w obrazowaniu naczyń krwionośnych szyi, jamy brzusznej, kończyn górnych i dolnych.

Pacjenci z chorobami immunologicznymi, alergicznymi oraz zaburzeniami krzepnięcia mogą skorzystać z konsultacji specjalisty angiologa, specjalisty chorób wewnętrznych i immunoloaga dr n. med. Wojciecha Sydora. Zakres jego usług obejmuje stany zapalne naczyń oraz choroby immunologiczne i alergie, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki układowych chorób tkanki łącznej z diagnostyką trombofili i leczenia zakrzepicy żył / zatorowości płucnej. Dr Sydor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis.

Ile kosztuje konsultacja u angiologa w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)?

W londyńskiej klinice Medi Vein cena wizyty konsultacyjnej u specjalisty angiologii wynosi 200 £, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 1 120 zł. Zdecydowanie niższy cennik obowiązuje w polskich placówkach – jest to zazwyczaj 120 - 200 zł za konsultację.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.