dr n. med. Artur Kwaśniewski

alergolog, lekarz chorób wewnętrznych - Lubin

dr n. med. Artur Kwaśniewski alergolog, lekarz chorób wewnętrznych

Znajomość języków: polski, angielski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Artur Kwaśniewski

Dr n. med. Artur Kwaśniewski urodził się 29 września 1959 roku w Świdnicy. Tutaj ukończył I Liceum Ogólnokształcące, natomiast od 1984 roku – od momentu ukończenia wrocławskiej Akademii Medycznej – związał się z Lubinem, zarówno pod względem zawodowym, jak i prywatnym.

Od zawsze odpowiadała mu rola lidera, świetnie sprawdzał się jako inicjator licznych działań w organizacjach i instytucjach. Podczas studiów był współtwórcą NZS (Niezależnego Zrzeszenia Studentów, studenckiej Solidarności). W okresie pracy w ZOZ Lubin był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, a ponadto inicjatorem i współtwórcą Oddziału Regionalnego PTL Ziemi Lubińskiej. W ramach pracy w PTL pełnił funkcję Przewodniczącego Komitetów Organizacyjnych, a także kilkunastu regionalnych i ogólnopolskich konferencji naukowych. Po reaktywowaniu samorządu lekarskiego stanął na czele struktur Izb Lekarskich ówczesnego województwa legnickiego. Przez dwie kadencje pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Dolnośląskiej Rady Lekarskiej. Przez 20 lat był aktywnym członkiem samorządu.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych. Wśród licznych nagród i wyróżnień, jakie mu przyznano, można wymienić Złoty Krzyż Zasługi, otrzymany w 2002 roku, Odznakę honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, nadaną w 2005 roku przez Ministra Zdrowia, a także Medal im. Jana Mikulicza, nadany przez Dolnośląską Izbę Lekarską oraz Medal Federalnej Niemieckiej Izby Lekarskiej. Doktor jest również zdobywcą Nagrody „Złotego IgE”, nadanej przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Aktualnie obejmuje stanowisko Prezesa CDT MEDICUS Sp. z o.o. oraz stanowisko Ordynatora Oddziału Alergologicznego i Chorób Wewnętrznych CDT MEDICUS. Prywatnie jest żonaty, ma syna oraz dwoje wnuków.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Kwaśniewski

Dr n. med. Artur Kwaśniewski specjalizuje się w leczeniu chorób wewnętrznych oraz w alergologii. Przyjmuje pacjentów z alergiami pokarmowymi, astmą i pokrzywką, leczy alergie dróg oddechowych, zajmuje się również zapaleniem zatok oraz atopowym zapaleniem skóry. Zajmuje się leczeniem astmy ciężkiej, stosując leczenie lekiem biologicznym. Pomaga chorym dotkniętym problemem chrapania i bezdechów sennych (włącznie z obturacyjnym bezdechem sennym).

Zdjęcia dr n. med. Artur Kwaśniewski

CDT MEDICUS

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Artur Kwaśniewski