dr n. med. Artur Śliwiński

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

dr n. med. Artur Śliwiński chirurg plastyczny, chirurg ogólny

Znajomość języków: polski, angielski, niemiecki, rosyjski

Informacje ogólne - dr n. med. Artur Śliwiński

Dr n. med. Artur Śliwiński jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, lekarzem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskał w 1989 roku jako absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, a w roku 1995 zdobył tytuł specjalisty I stopnia chirurgii ogólnej (egzamin państwowy z oceną bardzo dobrą). W roku 2003 ukończył specjalizację II stopnia w tym zakresie (egzamin państwowy z oceną bardzo dobrą z wyróżnieniem). W roku 2007 pod kierownictwem prof. Piotra Prowansa otworzył na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie przewód doktorski pt. „Ocena przydatności nowegokopolimeru blokowego złożonego z polistyrenu i poliizobutylenu w operacjach odtwórczych tkanek miękkich ” w programie badawczym „Opracowanie niesilikonowej protezy piersi”. Trzy lata później pod kierownictwem dr n. med. Wojciecha Witkowskiego zdobył tytuł specjalisty chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie (egzamin państwowy z oceną bardzo dobrą), a w roku 2011 uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie pracy w uznanych polskich placówkach medycznych. W latach 1991-2001 pracował jako starszy asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej, a od 2002 r. na Oddziale Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Od roku 2010 do 2012 pełnił również funkcję Ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej tej placówki. Od 1992 roku do lipca 2012 roku pracował w Prywatnym Centrum Chirurgii Plastycznej, a od 2012 przyjmuje pacjentów w Centrum Chirurgii PLastycznej AMC Art Medical Center, którego jest właścicielem. Pracuje również w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie, gdzie pełni funkcję Konsultanta chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej oraz wykonuje operacje rekonstrukcyjne piersi. Jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Sekcji Chirurgii Estetycznej Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (EACS) i Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (IPRAS), a także Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Estetycznej (ISAPS), Europejskiej Akademii Estetycznej, Europejskiej Szkoły Onkologii oraz Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń.

Czytaj więcej 

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Artur Śliwiński jest lekarzem, który satysfakcję pacjenta oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów stawia na pierwszym miejscu, dlatego systematycznie podnosi swoje umiejętności zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach naukowych, organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na wielu z nich występuje w charakterze wykładowcy, dzieląc się z innymi lekarzami swoją szeroką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. Wśród licznych kongresów, sympozjów naukowych i szkoleń, w których brał udział dr Śliwiński, warto wymienić kurs „Chirurgia laparoskopowa” (Warszawa, 1992), szkolenie „Breast Augmentation Workshop” (Cambridge, 1999) i „Advances in Cosmetic Surgery” (Berlin, 2001), był również uczestnikiem kongresu 8th Congress of the European Section of IPRAS ESPRAS w Lizbonie, The Fourth European Congress on Advances in Cosmetic Surgery w Londynie oraz X Sympozjum Sekcji Chirurgii Endokrynologicznej w Łodzi. Brał udział w konferencji „1st South American Conference of Plastic and Reconstructive Surgery of Breast” (Rio de Janeiro, 2002), kursie „Proceedings in Aesthetic Surgery” (Berlin, 2004), kursie „6th International Course Advances in Plastic Surgery” (Barcelona, 2006) i w kursie „Face the Face Fresh Cadaver Dissection Course on Facial Plastic Surgery” (Utrecht , 2008), jak również w sympozjum „Aesthetic Plastic Surgery: The Next Generation Symposium” (Nowy Jork, 2009), konferencji „II Madrid International Conference on Plastic Surgery: Face Neck” (Madryt, 2011) oraz w szkoleniu „Sihouette lift - nowoczesna technika odmładzania”, zorganizowanym w 2011 roku w Warszawie. Oprócz tego uczestniczył w sympozjach, kursach i szkoleniach organizowanych m.in. w Dusseldorfie, Chicago, Las Vegas, Monachium i Pradze. Dr Śliwiński jest też autorem i współautorem licznych publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej oraz medycyny estetycznej, publikowanych w uznanych czasopismach branżowych.

Dzięki swojemu profesjonalizmowi i doskonałym efektom przeprowadzanych zabiegów oraz indywidualnemu, ciepłemu podejściu do pacjentów dr Śliwiński cieszy się ich ogromnym szacunkiem i zaufaniem, czego przejawem są liczne pozytywne komentarze na temat jego pracy, publikowane na portalach i formach internetowych. Pacjenci podkreślają ogromną wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe dr Śliwińskiego w połączeniu ze stosowaniem nowoczesnych technik operacyjnych, a także kompleksową opiekę medyczną, jaką zapewnia im na każdym etapie leczenia. To zaufanie i szacunek znalazły także wyraz w zaszczytnym Certyfikacie Zaufania Pacjentów, którym dr Śliwiński został wyróżniony w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym „Laur Pacjenta 2012”. W ramach tego plebiscytu pacjenci wybierają najbardziej rzetelnych i szanowanych lekarzy oraz placówki medyczne cieszące się największym zaufaniem.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. A. Śliwiński

Jako specjalista chirurgii plastycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym dr Śliwiński oferuje swoim pacjentom pełen zakres zabiegów z tej dziedziny. Przeprowadza liczne zabiegi korekcyjne w obrębie twarzy, w tym plastykę powiek górnych i dolnych, operacje korekcyjne odstających uszu, plastykę chrzęstnej i kostnej części nosa oraz modelowanie twarzy przy pomocy przeszczepów tłuszczu. U pacjentów z problemem utraty jędrności skóry przeprowadza zabiegi liftingu twarzy i szyi, wykonuje również zabiegi powiększania ust, korekcję brwi oraz lifting czoła. W zakresie operacji plastycznych piersi przeprowadza zabiegi powiększania piersi implantami anatomicznymi lub okrągłymi, modelowania i liftingu oraz pomniejszania piersi. U pacjentek po przebytej mastektomii przeprowadza zabiegi rekonstrukcyjne oraz symetryzację piersi, wykonuje również zabiegi chirurgicznej korekty wciągniętych brodawek oraz operacyjnego leczenia ginekomastii u mężczyzn. Swoim pacjentom oferuje liczne zabiegi z zakresu modelowania sylwetki, w tym liposukcję, modelowanie bioder i pośladków, plastykę powłok brzusznych, a także plastykę obwisłej skóry ud oraz ramion. Wykonuje liczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym likwidację zmarszczek i poprawę napięcia skóry przy pomocy preparatów toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego oraz biostymulację komórek skóry preparatem Regeneris, zajmuje się również leczeniem problemu nadmiernej potliwości przy pomocy iniekcji toksyny botulinowej oraz usuwaniem usuwaniem znamion, brodawek i zmian skórnych.

Zdjęcia dr n. med. Artur Śliwiński

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Artur Śliwiński

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska