Dobry chirurg dziecięcy w Białymstoku

Autor:

Zakres działalności chirurgii dziecięcej obejmuje opiekę nad dzieckiem od urodzenia, włącznie z przedwcześnie urodzonymi dziećmi, aż do ukończenia 18. roku życia. Oprócz wiedzy na temat chirurgii noworodka i niemowlęcia oraz zaburzeń rozwojowych, chirurg dziecięcy posiada wiedzę m.in. z zakresu diagnostyki prenatalnej i rozwoju płodu, urologii, traumatologii oraz onkologii dziecięcej. Zwykle pierwsza wizyta u specjalisty wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź innego specjalisty.

Chirurg dziecięcy w Białymstoku

Specjalizację z zakresu urologii dziecięcej, a także I i II stopień specjalizacji z zakresu chirurgii dziecięcej posiada, przyjmująca na terenie Białegostoku, dr n.med. Ewa Topczewska Lach. Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Chirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz w Klinice Urologii Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Członek European Society for Paediatric Urology oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, uczestniczyła w licznych kursach z dziedziny urologii dziecięcej, m.in. Live Surgery Workshop and Webinar for Hypospadias Repair, Children’s Medical Centre (Dallas, USA).

Zabiegi z zakresu traumatologii, torakochirurgii i chirurgii noworodka, w tym diagnostyka i leczenie ciężkich wad wrodzonych układu moczowego, pokarmowego, oddechowego i nerwowego to obszar świadczeń, jaki nadzoruje prof. dr hab. Wojciech Dębek, specjalista chirurgii dziecięcej.  Do praktyki klinicznej wprowadził szereg niestosowanych w Białymstoku u dzieci metod operacyjnych, m.in. opartych na laparo- i wideoskopii, poszerzając zakres terapeutyczny i zwiększając liczbę obsługiwanych pacjentów. Konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii dziecięcej jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Wieloletnie doświadczenie w leczeniu dzieci posiada także dr n. med. Marzanna Oksiuta, która tytuł doktora nauk medycznych otrzymała na Akademii Medycznej w Białymstoku. Jako specjalista chirurg dziecięcy II stopnia specjalizuje się w leczeniu naczyniaków wczesnodziecięcych, wykonując również zabiegi z zakresu małej chirurgii, zakrej jej działalności obejmuje leczenie zmian skórnych typu kaszaki i cysty poprzez ich wyłuszczenie oraz leczenie zmienionej chorobowo śluzówki, a także leczenie urazów i zakładanie gipsu na złamania.

Ile kosztuje konsultacja u chirurga dziecięcego w Białymstoku i w Phoenix (USA)?

Nagła konsultacja dziecka u chirurga w Phoenix Children's Hospital to koszt 449 $ (1 706 zł). W Białymstoku cena jest nieporównywalnie niższa i wynosi 100 zł.