Sprawdź chirurgów dziecięcych w pobliżu Bydgoszczy:

Dobry chirurg dziecięcy w Bydgoszczy

Autor:

Chirurgia dziecięca obejmuje opiekę nad dzieckiem od momentu urodzenia do ukończenia przez nie 18 roku życia. Chirurg dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem operacyjnym człowieka od pierwszych dni jego życia. Chirurgia dziecięca to osobna specjalizacja medyczna, ponieważ leczenie chirurgiczne dzieci może znacznie odbiegać od terapii, stosowanych u dorosłych. Chirurg dziecięcy diagnozuje wady wrodzone u noworodków oraz złamania, zajmuje się także leczeniem przepuklin, niedrożnością dróg żółciowych i wodogłowiem. W zakresie jego zainteresowań zawodowych znajdują się też choroby, które dotykają małych chłopców, takie jak wodniaki  czy stulejki.

Chirurdzy dziecięcy w Bydgoszczy

W Bydgoszczy można udać się do dr n. med. Marka Korneta, specjalisty w zakresie chirurgii ogólnej i specjalisty II stopnia chirurgii dziecięcej. Studia medyczne kończył na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Doświadczenie zawdowe zdobywał pracując w Klinice Chirurgii Dziecięcej oraz Dziecięcym Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Uzyskał certyfikat w zakresie "USG jamy brzusznej i usg jąder". Specjalizuje się w leczeniu i operowaniu przepuklin, wad układu moczowego i spodziectwa u dzieci.

Specjalistą w zakresie chirurgii dziecięcej w Bydgoszczy jest również dr. n. med. Tomasz Hilger. Jest on również specjalistą urologii dziecięcej. Dr Hilger jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu.  Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Chirurgii i Urologii Pediatrycznej Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz Oddziale Chirurgii, Urologii i Traumatologii Dziecięcej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne, takie jak szycie ran czy usuwanie ciał obcych, przeprowadza również operacje urologiczne z wykorzystaniem laparoskopu, cystoskopu czy ureterorenoskopu (URS).

 Z problemami z zakresu chirurgii dziecięcej można udać się na wizytę do dr n. med. Krystyny Szmytkowskiej. Jest ona specjalistą z zakresu chirurgii dziecięcej. Doświadczenie zdobywała pracując na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im dr Jana Biziela w Bydgoszczy oraz pełniąc funkcję wojewódzkiego konsultanta do spraw chirurgii dziecięcej. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym m.in przepuklin, stulejki, pę­cherzyka żół­ciowego i wyrostka robacz­kowego.

Porównanie cen wizyt u chirurga dziecięcego w Bydgoszczy i w Londynie

Za wizytę u chirurga dziecięcego w Bydgoszczy trzeba zapłacić ok 100 zł, natomiast w Londynie u dr  Donalda Munro cena takiej konsultacji to 100 £ ( ok 600 zł).

Pacjenci szukali chirurga dziecięcego w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.