Dobry chirurg dziecięcy w Gdańsku

Autor:

Chirurgia dziecięca to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem, a także leczeniem chorób u dzieci (zarówno u noworodków, dzieci w okresie przedszkolnym czy szkolnym, jak i młodzieży do lat osiemnastu). Do zadań lekarza, posiadającego specjalizację z zakresu chirurgii dziecięcej, należy m.in. planowanie działań chirurgicznych jeszcze przed narodzinami dziecka oraz przeprowadzanie różnego rodzaju operacji chirurgicznych, niezależnie od ich rozległości lub stopnia inwazyjności. Chirurg dziecięcy może też rozpoznać wady wrodzone u noworodków. Do leczenia niezbędna mu jest wiedza z zakresu anatomii dzieci i młodzieży, pediatrii oraz neonatologii. Wykonuje zabiegi w ramach onkologii dziecięcej, jak również transplantologii.

Gdzie w Gdańsku udać się do chirurga dziecięcego?

W Gdańsku można udać się do gabinetu lek. med. Jacka Wiejka, specjalisty II stopnia w zakresie chirurgii dziecięcej. W swojej karierze zawodowej dokonał on replantacji ramienia u dziecka, za co Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu przyznał mu tytuł Osobowości Roku 2000. Interesuje się przede wszystkim chirurgią wad wrodzonych oraz zniekształceń pourazowych twarzy i rąk, a także chirurgią wad wrodzonych i zniekształceń chorobowych małżowin usznych. Dokonuje operacji przepuklin, stulejki, wodniaka jądra oraz drobnych zabiegów chirurgicznych, w tym wycięcia kaszaków czy włókniaków.

Najmłodszym pacjentom, wymagającym wizyty u specjalisty, pomóc może także chirurg dziecięcy, dr n. med. Marcin Łosin (specjalizacja w 2011 roku). W okresie od 2012 do 2014 roku pełnił funkcję Sekretarza Polskiego Towarzystwa Chirurgii Dziecięcej. W 2012 roku odbył staż w zakresie chirurgii dziecięcej w bostońskim Children’s Hospital. Zajmuje się przede wszystkim chirurgią małoinwazyjną, wykorzystaniem laserów w medycynie oraz chirurgią przełyku. W swoim gabinecie przeprowadza specjalistyczne konsultacje z chirurgii dziecięce, oferuje też operacyjne leczenie wrodzonych zmian naczyniowych.

Pomocy w zakresie chirurgii plastycznej dzieci może udzielić prof. dr n. med. Piotr Czauderna, który posiada specjalizację z chirurgii dziecięcej drugiego stopnia od roku 1995. W 1999 roku odbył staż z chirurgii dziecięcej w Royal Hospital for Sick Children w Edynburgu. Należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych oraz do Komitetu Naukowego Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Pediatrycznej. Interesuje się głównie leczeniem nowotworów, w tym terapią guzów wątroby u najmłodszych oraz wykorzystaniem wideochirurgii w terapii dziecięcej.

Konsultacje u chirurga dziecięcego w Polsce i Irlandii – porównanie cen

W Sandycove Surgery, mieszczącym się w Dublinie, za konsultację z dziedziny chirurgii dziecięcej, należy zapłacić przynajmniej 50 € (około 280 zł). Tymczasem w gdańskich placówkach medycznych ceny porad specjalistycznych u chirurga dziecięcego rozpoczynają się już od 120 zł.

Pacjenci szukali chirurga dziecięcego w pobliżu Gdańska, w miejscowościach: Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz Starogard Gdański.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska