Sprawdź chirurgów dziecięcych w pobliżu Katowic:

Dobry chirurg dziecięcy w Katowicach

Autor:

Chirurg dziecięcy jest lekarzem, specjalizującym się w diagnostyce chorób u dzieci, podejmowaniu decyzji odnośnie ich chirurgicznego leczenia i przeprowadzaniu operacji. Posiada wiedzę z zakresu pediatrii, neonatologii i anatomii dzieci w różnym wieku, a także onkologii dziecięcej, intensywnej terapii oraz chirurgii ogólnej. Zna także podstawy transplantologii, endoskopii, laparoskopii oraz chirurgii prenatalnej.

Dobry chirurg dziecięcy w Katowicach

Operacje z zakresu chirurgii dziecięcej wykonuje w Katowicach chirurg dziecięcy prof. dr hab. n. med. Józef Dzielicki, absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. W roku 1984 rozpoczął on organizację Kliniki Chirurgii Dziecięcej w szpitalu Dziecięcym w Zabrzu. W 1990 roku obronił pracę habilitacyjną o temacie „Odległe następstwa tracheostomii u małych dzieci w świetle badań doświadczalnych i klinicznych”. Jest współorganizatorem Śląskich Dni Pediatrów i Chirurgów Dziecięcych oraz Sympozjów Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. W 1997 roku prof. Zbigniew Religa zatwierdził stworzone przez prof. Dzielickiego Akademickie Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej, które na początku istnienia było jednym z trzech ośrodków szkoleniowych dla chirurgii dziecięcej w Polsce.

Zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej przeprowadza w Katowicach również chirurg i chirurg dziecięcy dr n. med. Krzysztof Mandat, który jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1981 uzyskał specjalizację pierwszego stopnia z zakresu chirurgii dziecięcej, w 1987 – drugiego. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym wad wrodzonych ośrodkowego układu nerwowego oraz wad wrodzonych układu moczowo-płciowego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

Usługi z zakresu chirurgii dziecięcej świadczy w Katowicach także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II. Placówka prowadzi leczenie chirurgiczne dzieci w wieku od narodzin do 18 lat w pełnym zakresie. Jest to jeden z dwóch ośrodków na terenie Śląska, który zajmuje się chirurgią noworodków. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka jest jedynym ośrodkiem na Śląsku, oferującym operacje rozszczepów wargi i podniebienia u dzieci. Placówka ta, jako jedyna w Polsce, wraz z zespołem Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Bytomiu wykonuje operacje u płodów z prenatalnie rozpoznaną przepukliną oponowo-rdzeniową.

Konsultacja u chirurga dziecięcego w Polsce i za granicą - ceny

W Katowicach za konsultację u chirurga dziecięcego zapłacić należy około 120 złotych. Dla porównania, w Premium Medical Clinic w Rydze jest to kwota rzędu 57 euro (około 250 złotych).


Pacjenci szukali chirurga dziecięcego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska