lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

  • Konsultacja ortopedyczna dziecięca120 zł
  • USG stawu łokciowegood 100 zł
  • USG stawu ramiennegood 100 zł
  • USG stawu kolanowegood 100 zł
  • USG stawu biodrowegood 100 zł
  • Pokaż więcej (17)
Placówki, w których przyjmuje:

Dobry chirurg dziecięcy w Krakowie

Autor:

Dziecko to odrębny dział chirurgii. Diagnostyką oraz leczeniem operacyjnym niemowląt, w tym także przedwcześnie urodzonych, małych i dużych dzieci oraz młodzieży do 18. roku życia zajmuje się wyłącznie chirurg dziecięcy. Procedurę taką warunkują m. in. różnice w zakresie terapii stosowanych w poszczególnych grupach wiekowych oraz obecność schorzeń wrodzonych, które spotykamy u dzieci. Wbrew opinii większości, medycyna podkreśla, iż dziecko nie jest „małym dorosłym”.

Leczenie chirurgiczne małych dzieci

Leczenie schorzeń występujących w wieku dziecięcym oraz usuwanie wad wrodzonych u noworodków i niemowląt oferuje Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe Medicina, udostępniając szeroką ofertę badań oraz zabiegów dla małych pacjentów, które konsultuje chirurg, chirurg dziecięcy, lek. med. Piotra Wojciechowski. Usługi obejmują również ortopedię z diagnostyką USG (pediatryczne), w tym USG stawów biodrowych. Ponadto w przychodni przy ul. Barskiej funkcjonuje Oddział Chirurgii Jednego Dnia dla Dzieci.

Konsultacje u chirurga ogólnego dziecięcego w zakresie diagnostyki i leczenia wrodzonych wad, leczenia planowego oraz doraźnych interwencji chirurgicznych to zakres świadczeń Poradni Chirurgii Dziecięcej Szpitala św. Rafała. W ramach jednostki wykonywane są tu operacje urologiczne, m. in. stulejki oraz obrzezanie noworodka i niemowląt do 3 miesiąca życia, jak również z zakresu ortopedii noworodkowo-niemowlęcej i dziecięcej chirurgii plastycznej. W zespole specjalistów usługi świadczy dr n. med. Michał Wolnicki, specjalista chirurg, urolog dziecięcy. 

Zabiegi w zakresie Chirurgii Dziecięcej Ogólnej, Urazowej i Urologii Dziecięcej należą również do usług Oddziału Chirurgii Dzieci Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ, a specjalistą chirurgii dziecięcej oraz specjalistą urologii dziecięcej jest lekarzem kierujący jednostką – dr n. med. Maria Wieczorek-Grohman. W leczeniu stosowane są tradycyjne metody operacyjne oraz technika laparoskopowa i endoskopowa w zakresie układu pokarmowego i moczowego, a pacjenci po zabiegach urologicznych pozostają pod opieką Poradni Nefrologicznej dla dzieci.  

Cenionym specjalistą z bardzo dobrym kontaktem z dziećmi jest dr n. med. Marek Górniak, specjalista II stopnia z chirurgii dziecięcej, specjalista z urologii dziecięcej, członek m. in. Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej. W swojej praktyce wykonuje pełny zakres typowych dla tych specjalności zabiegów w trybie jednego dnia, a swoje usługi świadczy w Szpitalu Centermed na ul. Łazarza 14. Pacjenci z okolic Wieliczki mogą skorzystać z wizyty w Centrum Medycznym Biotamed.

W chirurgii ogólnej i dziecięcej specjalizuje się również dr n. med. Robert Wilk z Centrum Medycznego Skopia, które swoją działalność koncentruje na diagnostyce oraz leczeniu chorób układu pokarmowego, ze szczególnym naciskiem na nowotwory jelita grubego, współpracując z niezależnymi podmiotami w zakresie profilaktyki oraz metodologii. Ramy usług dr Wilka obejmują m. in. zmiany skórne oraz ich wycinanie, przepukliny, endoskopię interwencyjną oraz chirurgię urologiczną, do jakiej należy zabieg stulejki i niezstąpionego jądra. 

Medico to zespół prywatnych gabinetów lekarskich, gdzie możemy skorzystać z szerokiej diagnostyki, programów profilaktycznych oraz specjalistycznego leczenia, również w zakresie chirurgii dziecięcej, w ramach której swoje usługi świadczy specjalista chirurg dziecięcy, lek. med. Wojciech Marek Olszewski, który swoją praktykę rozpoczął w 2003 r. Oferta, jaką realizuje w ramach placówki obejmuje chirurgię dziecięcą z uwzględnieniem ortopedii i urologii oraz zabiegi z tzw. małej chirurgii, związane ze skórą oraz tkanką podskórną.    

Koszt obrzezania przez chirurga dziecięcego w Kanadzie

Canadian Pediatric Society od 1996 r. nie rekomenduje obrzezania jako rutynowej procedury dla noworodków, za argument podając dowody świadczące o równowadze pomiędzy korzyściami a powikłaniami spowodowanymi cyrkumcyzją. Zdaniem CPS, jeśli rodzice decydują się na to, zabieg należy wykonać w pierwszych czterech tygodniach życia dziecka i np. w Durham jest to zwykle koszt 240 $ (691 zł) w szpitalu oraz 200 $ (576 zł) w  gabinecie chirurgicznym. W Toronto natomiast, cena skacze do 400 $ (1,152 zł).

Pacjenci szukali chirurga dziecięcego w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska