Dobry chirurg dziecięcy w Łodzi

Autor:

Do kompetencji chirurga dziecięcego należy leczenie operacyjne małych pacjentów od okresu noworodkowego do ukończenia przez nich 18. roku życia (niemowlęta, dzieci małe i duże, młodzież). Warunki operacyjne (np. odpowiednia temperatura i wilgotność sali operacyjnej, narzędzia dostosowane do organów małych rozmiarów) podczas zabiegów chirurgicznych muszą być inne, niż w przypadku operowania dorosłych pacjentów. Chirurg dziecięcy musi zwracać szczególną uwagę w trakcie operacji na chwiejność równowagi wodno-elektrolitowej dziecka, na odpowiednią regulację temperatury ciała oraz odmienne procesy metaboliczne. 

Do łódzkiego chirurga dziecięcego

Lekarzem, zajmującym się chirurgicznymi zabiegami i operacjami, leczącymi schorzenia u małych pacjentów, jest przyjmujący na terenie Łodzi, lek. med. Emeryk Samolewicz, chirurg dziecięcy (specjalizacja I stopnia w 1988 i II stopnia w 1997 roku) oraz urolog dziecięcy (od 2005 roku). Doświadczenie w swoich dziedzinach medycyny zdobywał m.in. w Poradni Chirurgii Dziecięcej Centrum Medycznego Omega w Łodzi. W swoim gabinecie przeprowadza drobne zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgii dziecięcej (podcięcie wędzidełka, wyciągnięcie ciała obcego ze skóry oraz założenie lub usunięcie szwów) oraz udziela konsultacji z zakresu urologii dziecięcej.

Kolejnym łódzkim lekarzem, do którego może udać się rodzic z dzieckiem na konsultację i zabiegi chirurgiczne, jest dr n. med. Dariusz Olejniczak, specjalista chirurgii dziecięcej (I stopnia od 1991 i II stopnia od 1997 roku) oraz specjalista urologii dziecięcej (od 2011 roku), posiadający doświadczenie z zakresu chirurgii dziecięcej, zdobyte zarówno w Polsce, jak i za granicą - w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz w Presbyterian Morgan Stanley Children,s Hospital – Centrum Medyczne Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku (USA). W swoim Prywatnym Gabinecie Konsultacyjnym przeprowadza zabiegi chirurgiczne ambulatoryjne wymagające szybkiej interwencji, a także kieruje na zabiegi i operacje wymagające warunków szpitalnych.

Z problemem natury chirurgicznej u dziecka pomóc może także dr n. med. Aleksandra Gawłowska-Marciniak, specjalista chirurgii dziecięcej od 2008 roku oraz chirurgii onkologicznej (od 2014 roku), która wiedzę i umiejętności z chirurgii dziecięcej zdobywała podczas pracy w Klinice Chirurgii i Onkologii Dziecięcej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zajmuje się m.in. diagnozowaniem i leczeniem przepuklin, leczeniem zakażeń pępka oraz leczeniem zachowawczym oparzeń.

Jaka jest cena konsultacji z chirurgiem dziecięcym w Łodzi, a jaka w Londynie?

Za wizytę u specjalisty chirurgii dziecięcej trzeba zapłacić 120 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 90 funtów (500 zł) w Medi-Care General Practitioner Wimbledon mieszczącym się w Londynie.

Pacjenci szukali chirurga dziecięcego w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska