lek. Roman Kuśnierczyk

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

Opinie pacjentów:

"Pelny profesjonalizm, wlasciwe podejscie do pacjenta, udzielanie wyczerpujacych informacji o zabiegu oraz postepowaniu po" - Magdalena

Placówki, w których przyjmuje:

Dobry chirurg naczyniowy w Krakowie

Autor:

Przewlekła niewydolność żylna, miażdżyca tętnic, żylaki kończyn dolnych - to tylko niektóre choroby leczone przez krakowskich chirurgów naczyniowych. Pomagają oni pacjentom w swoich gabinetach - leczenie zachowawcze i zabiegi amulatoryjne oraz na oddziałach szpitalnych - operacje leczące schorzenia żył i tętnic. Wybór specjalistów z tego zakresu w Krakowie jest duży, a każdy z nich posiada bogate doświadczenie medyczne.

Umów się na wizytę do dobrego chirurga naczyniowego

Dr hab. n. med. Maciej Zaniewski to specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1990 roku), specjalista chirurgii naczyniowej (od 2003 roku) oraz specjalista angilogii (od 2003 roku). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1992, natomiast doktorem habilitowanym nauk medycznych został w 1999 roku. Swoje doświadcznie zdobywał w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii Zakonu Szpitalnego Bonifratrów w Krakowie, gdzie obecnie jest ordynatorem i przeprowadza operacje m.in. żylaków kończyn dolnych klasyczne i laserowe. Posiada bogaty dorobek naukowy z zakresu chirurgii naczyniowej wydawany w renomowanych czasopismach specjalistycznych.

Do grona krakowskich chirurgów naczyniowych należy także dr Jacek Radwan, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1990 i II stopnia od 1999 roku) oraz specjalista chirurgii naczyniowej (od 2004 roku), który należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Pacjentów z problemami naczyniowymi leczy w Regnionalnym Centrum Chorób Naczyń w Wojewódzkim Oddziale Chirurgii Naczyń i Angiologii z Pododdziałem Terapii Wewnątrznaczyniowej, który znajduje się w Zakonie Szpitalnym Bonifratrów w Krakowie. Przeprowadza tutaj zabiegi z zakresu Chirurgii Jednego Dnia tj. obliterację żylaków, żył siatkowatych i teleangiektazji, skleroterapię żylaków pod kontrolą USG a także skleroterapię żyły odpiszczelowej i odstrzałkowej.

Innym krakowskim specjalistą chirurgii naczyniowej jest dr n. med. Tomasz Mrowiecki, chirurg ogólny (I stopnia od 1975 i II stopnia od 1981 roku), chirurg naczyniowy (od 2003 roku) oraz angiolog (od 2003 roku), który swoje doświadczenie zdobywał w Klinicznym Oddziale Chirurgii Naczyń Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie obecnie jest kierownikiem tego oddziału. Pacjentom pomaga także w Gabinecie Chorób Naczyń, gdzie leczy choroby żył, przeprowadza zabiegi ambulatoryjne oraz kwalifikuje do operacji naczyniowych. Otacza także pacjentów opieką przedoperacyjną i pooperacyjną - zleca wykonanie niezbędnych badań oraz kontroluje przyjmowanie przez pacjenta leków.

Leczeniem chorób naczyń w Krakowie zajmuje się także dr Tomasz Aleksiejew-Kleszczyński, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1994 i II stopnia od 2002 roku) i chirurgii naczyniowej od 2003 roku. Lekarz ten należy do  Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Pomocy medycznej udziela pacjentom w Centrum Medycznym Chirurgia Naczyń w Krakowie, gdzie zajmuje się laserowym usuwaniem żylaków kończyn dolnych (metoda EVLT) oraz skleroterapią piankową i mikroskleroterpią. Przeprowadza badania USG doppler naczyń tętniczych i żylnych oraz kwalifikuje i przygotowuje do zabiegów operacyjnych.

Na konsultacje i leczenie chorób naczyń krakowianin może udać się także do dr. Macieja Chwały, specjalisty chirurgii ogólnej (od 2010 roku) oraz chirurgii naczyniowej (od 2014 roku), który swoje doświadczenie flebologiczne zobywał w Centrum Medycznym Chirurgia Naczyń w Krakowie. Obecnie przyjmuje pacjentów w Gabinecie Chrób Naczyń, w którym wykonuje USG naczyń, kapilaroskopię czy skleroterapię. Leczy żylaki kończyn dolnych, zespół Raynauda, zakrzepicę żylną czy miażdżycę zarostową.

Jeszcze jednym specjalistą chirurgii naczyniowej na terenie Krakowa jest dr n. med. Joanna Bartlewicz-Wójcik, chirurg ogólny (od 2010 roku) oraz chirurg naczyniowy (od 2013 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała po obronie swojej rozprawy doktorkiej w roku 2005. Doświadczenie naczyniowe zdobywała w Poradni Chirurgii Naczyniowej Centrum Medycznego Center Med w Tarnowie. Na konsultacje naczyniowe z badaniem USG doppler naczyń tętniczych i żylnych można do niej przyjść do Centrum Medycznego Chirurgia Naczyń w Krakowie, gdzie wykonuje zabiegi leczące schorzenia naczyniowe z zakresu skleroterapii piankowej i mikroskleroterpii oraz EVLT - laserowego usuwania żylaków kończyn dolnych.

Jaka jest cena wizyty u krakowskiego chirurga naczyniowego, a jaka u tego specjalisty w Manchesterze?

Za konsultację z chirurgiem naczyniowym w Krakowie pacjent zapłaci kwotę 150-200 zł, natomiast przychodząc do specjalisty chirurgii naczyniowej do Medical & Dental Care Green Surgery w Manchesterze (Anglia) powinien mieć przygotowaną sumę £100.

Pacjenci szukali chirurga naczyniowego w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.