Dobry chirurg onkolog w Bydgoszczy

Autor:

Chirurgia onkologiczna to dziedzina medycyny, w centrum zainteresowania której znajdują się zabiegi operacyjne nowotworów. Mogą one dotyczyć m.in. przewodu pokarmowego, płuc i klatki piersiowej. Ten rodzaj chirurgii obejmuje swoją działalnością również nowotwory piersi, tarczycy i prostaty. Chirurg onkolog zajmuje się ponadto leczeniem stanów ponowotworowych oraz zmian, których źródło jest nieznane. Należy pamiętać, że w leczeniu nowotworów duże znaczenie ma wczesne wykrycie choroby. Pierwszymi symptomami zmian nowotworowych w organizmie mogą być np. ciągłe zmęczenie, podejrzane zmiany na skórze czy zbyt częste łapanie infekcji.

Do jakiego chirurga onkologa można udać się w Bydgoszczy?

Chirurg onkolog dr. n. med. Tomasz Mierzwa, który jest także specjalistą chirurgii ogólnej, udziela konsultacji oraz wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii onkologicznej w Bydgoszczy. Ponadto zajmuje się organizowaniem badań profilaktycznych przeciwko chorobom nowotworowym (m.in. mammografia czy FOBT). Jest autorem i współautorem wielu publikacji z zakresu chirurgii onkologicznej, w tym Nowotwory złośliwe narządów rodnych kobiet oraz Ocena działań na rzecz wysokiej zgłaszalności do profilaktycznych badań mammograficznych i cytologicznych w województwie kujawskopomorskim.

Konsultacjami i leczeniem chirurgicznym nowotworów zajmuje się w Bydgoszczy także chirurg onkolog prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, który ukończył również specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. Wykonuje operacje chirurgiczno-onkologiczne w zakresie przewodu pokarmowego (w tym trzustki, wątroby i jelita grubego) oraz odbytnicy. Do szczególnych zainteresowań zawodowych prof. Zegarskiego należą zmiany nowotworowe i przednowotworowe w obrębie skóry i tkanek miękkich. Jest współautorem publikacji Czerniaki skóry - zasady postępowania diagnostyczno - terapeutycznego w 2013 roku.

W celu skorzystania z usług chirurga onkologa udać się można także do lek. med. Michała Klaga, posiadającego również specjalizację w zakresie chirurgii ogólnej. Specjalizuje się on zwłaszcza w diagnostyce zmian skórnych. W codziennej pracy z pacjentami zajmuje się dodatkowo profilaktyką i leczeniem nowotworów oraz łagodnych guzków skóry. Wykonuje zabiegi w dziedzinie dermatoonkologii. Jest współautorem artykułu Zastosowanie pozytonowej emisyjnej tomografii komputerowej w diagnostyce wznów miejscowych i przerzutów raka jelita grubego.

Ceny konsultacji i zabiegów, przeprowadzanych przez chirurga onkologa w Bydgoszczy i w Londynie

W Prostate Cancer Centre w Londynie (Wielka Brytania) konsultacja u chirurga onkologa kosztuje 300 £ (ok. 1 600 zł). W Bydgoszczy natomiast za konsultację chirurgiczną w zakresie onkologii trzeba zapłacić ok. 180 zł.

Pacjenci szukali chirurga onkologa w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska