Wczytaj więcej wyników

Chirurdzy stomatolodzy - informacje

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz jej okolic. Lekarze stomatolodzy, posiadający specjalizację z chirurgii, zajmują się przede wszystkim usuwaniem zwyrodnień, powstających w jamie ustnej. Pomoc chirurga stomatologa jest niezbędna wówczas, gdy nie można już zastosować innych metod leczenia uzębienia. Do najczęściej wykonywanych procedur w zakresie chirurgii stomatologicznej zalicza się ekstrakcje zębów, przygotowywanie jamy ustnej do leczenia protetycznego czy leczenie przetok ustno-twarzowych i ropni. Dzięki tej dziedzinie medycyny można ponadto przeprowadzać resekcje korzeni zębowych, jak i operacje nowotworów w obrębie jamy ustnej.   

Gdzie wybrać się do chirurga stomatologa na terenie Polski?

W Warszawie, pomocy w zakresie chirurgii stomatologicznej można szukać w gabinecie lek. dent. Urszuli Godlewskiej-Tomaszewskiej. W 2005 roku brała ona udział w kursie szkoleniowym „Leczenie chirurgiczne zapaleń przyzębia. Chirurgia śluzówkowo-dziąsłowa”, uczestniczyła również w kursie implantologicznym „Diagnostyka i chirurgia zatok szczękowych w aspekcie leczenia impantologicznego pacjentów” w 2009 roku. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się chirurgicznym usuwaniem zębów, hemisekcją zębów oraz podnoszeniem zatoki szczękowej, wykonuje również wkłady koronowo-korzeniowe i zajmuje się leczeniem endodontycznym.

W Poznaniu przyjmuje chirurg stomatolog dr n. med. Jolanta Nowakowska-Socha, która jest autorką publikacji z zakresu chirurgii stomatologiczne,j, w tym pracy „Perforacje korzeni jako powikłanie leczenia protetycznego” z 2009 roku. Oprócz udzielania konsultacji z chirurgii stomatologicznej zajmuje się chirurgicznym usuwaniem zębów oraz resekcją korzeni zębowych. Wykonuje biopsje jamy ustnej, zajmuje się również zakładaniem implantów jak i zabiegami, takimi jak likwidacja diastemy.    

Pacjenci przebywający w Krakowie mogą skorzystać z konsultacji z zakresu chirurgii stomatologicznej, udzielonej przez lek. dent. Beatę Świątkowską. Jest ona członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej i International Congress of Oral Implantologists. W jej zakresie zainteresowań znajduje się przede wszystkim implantologia oraz chirurgia stomatologiczna. W 2008 roku uczestniczyła w „Praktycznym kursie chirurgicznym w zakresie implantów Nobel Biocare”, natomiast dwa lata później brała udział w szkoleniu „Tkanki miękkie wokół implantów w strefie estetycznej - propozycje procedur chirurgicznych i protetycznych”.

 Chirurgia stomatologiczna w Polsce i Irlandii - porównanie cen

W warszawskich klinikach konsultacja z zakresu chirurgii stomatologicznej kosztuje około 100 zł. Tymczasem w Dublinie, stolicy Irlandii, za tę samą procedurę w Miles Dental Clinics trzeba zapłacić 150 € (około 655 zł).

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.