Chirurdzy twarzowo-szczękowi - informacje

Chirurgia twarzowo-szczękowa jest działem stomatologii, który dotyczy zabiegów operacyjnych, dokonywanych w obrębie jamy ustnej i okolic przyległych. Chirurg twarzowo-szczękowy w ramach swojej specjalności wykonuje czynności, które wspomagają inne dziedziny stomatologii, takie jak endodoncja, periodentologia, protetyka oraz implantologia. Chirurgiczna interwencja obejmuje takie działania jak usuwanie zębów, korzeni, zębów zatrzymanych, np. ósemek. Dotyczy również tkanek miękkich, zębów poddziąsłowo leczonych w kierunku próchnicy czy ropni zębopochodnych. Zabiegi tego typu zwykle odbywają się w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie stomatologiczne w Polsce – gdzie szukać chirurga twarzowo-szczękowego?

Na zabiegi, wymagające interwencji chirurga twarzowo-szczękowego, można umówić się do dr n. med. Sławomira Karwana, który przyjmuje pacjentów w Krakowie. W 1999 roku ukończył studia na AM w Lublinie, a od 2008 roku posiada specjalizację w chirurgii twarzowo-szczekowej. Specjalizuje się w implantologii i skomplikowanych zabiegach chirurgii stomatologicznej: przeprowadza m.in. chirurgiczne leczenie wad czaszkowo-twarzowo-szczękowych (niedorozwój żuchwy lub szczęki, zesztywnienia stawów skroniowo-żuchwowych), operacyjne leczenie złamać kości twarzy i leczenie chorób zatok szczękowych.

W Białymstoku leczenie chirurgiczne w stomatologii oferuje chirurg twarzowo-szczękowy lek. stom. Monika Łozowska. Jej umiejętności w tym zakresie potwierdzają liczne certyfikaty przebytych szkoleń w tym dyplom ukończenia specjalistycznego kursu „Implantologia w codziennej praktyce stomatologicznej”, szkolenia „Odbudowy protetyczne na implantach Osstem TS”, „Surgery: 'Oral Cancer'”, „Surgery: 'Minor Oral Surgery'”, „Surgery: 'Surgical endodontics'” oraz „Opieka pozabiegowa nad pacjentem implantoprotetycznym. Rola wizyt kontrolnych”.

Zabiegi z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej w Warszawie przeprowadza lek. stom. Marek Rybicki, specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej, który posiada także bogate doświadczenie w zabiegach z zakresu implantologii i implantolprotetyki. Jest członkiem International Association of Oral and Maxillofacial Surgeons, a swoją wiedzę poszerza na licznych kursach i szkoleniach, m.in. "8th International Specialization and Advancement Course on Cranio-Maxillofacial and Oral Surgery".

Jaka jest cena zabiegów u chirurga twarzowo-szczękowego w Polsce, a jaka w Wielkiej Brytanii?

Podstawowy stomatologiczny zabieg chirurgiczny, czyli usunięcie zęba, w polskich gabinetach stomatologicznych kosztuje od 150 do 800 zł. U chirurga twarzowo-szczękowego w Wielkiej Brytanii za ekstrakcję zęba należy zapłacić 88 – 212 funtów (ok 440 – 1 000 zł) - taką cenę za zabieg oferuje The Corn Exchange, gabinet znajdujący się w Londynie.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.