Sprawdź chirurgów ogólnych w pobliżu Bydgoszczy:

Dobry chirurg ogólny w Bydgoszczy

Autor:

Specjaliści chirurgii ogólnej przeprowadzają zarówno drobne zabiegi chirurgiczne w trybie ambulatoryjnym, jak i procedury takie jak m.in. gastroskopia czy endoskopia. W zakres ich usług wchodzą również operacje przewodu pokarmowego, tarczycy oraz wiele innych zabiegów.

Wizyty u specjalistów chirurgii ogólnej w Bydgoszczy

Jednym z bydgoskich chirurgów jest dr n. med. Włodzimierz Matuszczak, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1995 roku, który w tym samym roku uzyskał również tytuł doktora nauk medycznych. Doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej zdobywał w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bydgoszczy, pracując na Oddziale Chirurgicznym. Wykonuje zabiegi laparoskopii i gastroskopii, kolonoskopii i rektoskopii. Zajmuje się leczeniem m.in. polipów pęcherzyka żółciowego i żylaków kończyn dolnych. Wykonuje także operacje przepuklin i stulejek.

Dr Marek Bąk, specjalista chirurgii ogólnej, jest kolejnym bydgoskim specjalistą tej dziedziny medycyny. Studia medyczne ukończył w 1972 roku, a od 1983 roku posiada specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej. Swoją wiedzę medyczną z tego zakresu pożytkuje jako ordynator Oddziału Chirurgii Szpitala MSW w Bydgoszczy. Wykonuje m.in. operacje przewodu pokarmowego, trzustki, gruczołu tarczycowego lub oparzeń. Można się do niego umówić na zabieg chirurgicznego leczenia otyłości - laparoskopowe założenie regulowanej opaski żołądkowej.

Jeszcze jednym bydgoskim chirurgiem jest dr n. med. Włodzimierz Gniłka, specjalista chirurgii ogólnej - I stopnia od 1997 roku oraz II stopnia od 2001 roku. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 1999. Doświadczenie z chirurgii ogólnej zdobywał m.in. w katedrze Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. Przyjmuje w NZOZ Sanitas, gdzie wykonuje zabiegi z chirurgii ogólnej tj. wycinanie guzków, zaopatrzenie chirurgiczne rany, wycięcie wrastającego paznokcia oraz wszczepienie esperalu. Zajmuje się także rektoskopią diagnostyczną, zastrzałami oraz  leczeniem jamy stawowej, krwiaka i torbieli.

Kolejny bydgoski chirurg, dr Wiesław Zmysłowski, to specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1996 roku) oraz chirurgii onkologicznej (II stopnia od 2000 roku). Studia medyczne ukończył w 1992 roku, a doświadczenie z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej zdobywał w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego i w Oddziale Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Centrum Onkologii (obecnie CO) w Bydgoszczy. Przyjmuje m.in. w bydgoskiej Klinice Medic, gdzie zajmuje się kwalifikacją pacjentów do zabiegów operacyjnych, wykonuje zabiegi w ramach chirurgii ambulatoryjnej (wycinanie brodawek i znamion) oraz zabiegi doraźne (tj. opracowywanie odleżyn czy oparzeń).

Dr n. med. Michał Molski jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz naczyniowej. Umiejętności praktyczne z tych dziedzin medycyny zdobywał w polskich i zagranicznych ośrodkach. Jednym z nich był Szpital Uniwersytecki im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie doktor uzyskał w 2010 roku specjalizację z chirurgii ogólnej. W swoim dorobku posiada liczne certyfikaty z kursów (m.in. ze szkolenia "Współczesne metody leczenia przepuklin"). Doktor wykonuje zabiegi chirurgiczne w Szpitalu Eskulap w Osielsku (9 km od Bydgoszczy), w zakres jego usług wchodzą ponadto zabiegi małoinwazyjne, operacje przepuklin i żylaków kończyn dolnych. 

Kolejnym bydgoskim chirurgiem jest dr n. med. Wojciech Szczęsny, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1993 roku) oraz doktor nauk medycznych od 1995 roku. Specjalizuje się głównie w chirurgii przepuklin i chirurgii przewodu pokarmowego oraz opieką nad pacjentami ze stomią. Obejmuje stanowisko starszego wykładowcy w Klinice Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy. Wykonuje m.in. operacje wątroby, pęcherzyka żółciowego, jak również przepuklin pachwinowych i brzusznych.

Ceny zabiegów u chirurgów ogólnych w Bydgoszczy i za granicą

Przykładowy zabieg z zakresu chirurgii ogólnej, operacja przepukliny pachwinowej, w Bydgoszczy to koszt od 2 do 3 tys. zł (w Szpitalu MSW), natomiast w the Christie Clinic w Manchesterze pacjent musi zapłacić £2883.

Pacjenci szukali chirurga ogólnego w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.