lek. Piotr Ślęzak

chirurg ogólny

  • Badanie echo serca120 zł
  • Biopsja cienkoigłowa piersiod 140 zł
  • Biopsja cienkoigłowa tarczycy150 zł
  • Badania kliniczne
  • Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnychod 140 zł
  • Pokaż więcej (15)
Placówki, w których przyjmuje:

Dobry chirurg ogólny w Częstochowie

Autor:

Dzięki postępowi medycyny współcześnie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są szybko i nierzadko wymagają jedynie miejscowego znieczulenia. Chirurdzy w codziennej pracy posługują się nowoczesnymi technikami laparoskopowymi, coraz częściej wykorzystują także lasery. Rozwój chirurgii umożliwia łatwy dostęp do leczenia nie tylko w metropoliach takich jak Warszawa czy Kraków, lecz również w małych miastach typu Częstochowa.

Lekarze chirurdzy w Częstochowie

Jednym z uznanych częstochowskich ośrodków jest Centrum Medyczne Jurajska, specjalizujące się w chirurgii ogólnej i plastycznej. Wśród usług medycznych oferowanych przez placówkę można wymienić zabiegi podcięcia wędzidełka języka, usuwania zmian skóry i tkanki podskórnej wraz z diagnostyką histopatologiczną oraz operacje przepuklin pachwinowych i pępkowych metodą tradycyjną. W Centrum można także poddać się chirurgicznemu leczeniu stulejki i przyklejonego napletka. Do zespołu medycznego ośrodka należy lek. med. Wojciech Utrata, chirurg dziecięcy posiadający specjalizację w zakresie urologii dziecięcej.

Kolejna częstochowska placówka to Medyk Centrum. Do jej zespołu należy dr n. med. Andrzej Kozłowski, chirurg ogólny pracujący w Klinice Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej w Zabrzu. Jest autorem 70 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz 2 monografii. Do jego głównych zainteresowań zawodowych należy chirurgia przewodu pokarmowego, nowotwory przełyku, leczenie otyłości i schorzenia naczyń. W Medyk Centrum pracuje także dr n. med. Leszek Sułkowski, chirurg ogólny interesujący się ultrasonografią (przepływy naczyniowe). Pracuje na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyń z Pododdziałem Urazów Wielonarządowych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Wspomniany oddział Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP zajmuje się wykonywaniem gastroskopii i kolonoskopii. Zespół medyczny oddziału przeprowadza wszystkie zabiegi w zakresie jamy brzusznej (włącznie z chirurgią małoinwazyjną), a także laparoskopowe operacje pęcherzyka żółciowego i operacje przepuklin z wszczepem siatki.

Uznani specjaliści w zakresie chirurgii

Lek. med. Przemysław Jasnowski to chirurg ogólny II stopnia, aktualnie będący w trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Przeprowadza konsultacje w dwóch gabinetach w Częstochowie. Zajmuje się diagnostyką schorzeń piersi, a także wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej i onkologicznej. W 2004 roku otrzymał honorowy tytuł „Lekarz przyjacielem kobiety” od miesięcznika „Twój Styl”. Współpracuje z częstochowskim ośrodkiem Orthomedyk oraz z krakowską kliniką ART & MED.

Lekarze kierujący gabinetem Dermatochirurgia Estetyczna i Laserowa Kinga & Arkadiusz Nicer oferują swoim pacjentom szereg zabiegów z zakresu dermatologi oraz chirurgii ogólnej. Przeprowadzają procedury odmładzające i depilację laserową. Zajmują się też usuwaniem blizn, znamion i przebarwień.

Zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej wykonuje również lek. med. Jacek Mizerski (Gabinet Chirurgiczny lek. med. Jacek Mizerski). W zakres świadczonych przez niego usług wchodzi endoskopia przewodu pokarmowego – gastroskopia i kolonoskopia. Specjalista jest chirurgiem ogólnym, a także biegłym sądowym.

Kolejny lekarz to lek. med. Klaudiusz Olszowski (Indywidualna Praktyka Lekarska Klaudiusz Olszowski), chirurg ogólny. Zajmuje się usuwaniem ropni, wycinaniem zmian skórnych typu włókniaki, kaszaki i tłuszczaki. Przeprowadza również laparoskopowe zabiegi pęcherzyka żółciowego. Przyjmuje pacjentów w swoim gabinecie, a także w ośrodkach Vitasana oraz Esperal Częstochowa lek. med. Klaudiusz Olszowski.

Oferta częstochowskich gabinetów

Mimo że Częstochowa jest stosunkowo niewielkim miastem, pracuje w niej wielu doświadczonych chirurgów. Coraz częściej odwiedzają ich pacjenci z innych rejonów Polski, a także z zagranicy. Najczęściej są to Brytyjczycy, Niemcy i Norwedzy, których interesuje opieka medyczna na wysokim poziomie w korzystnej cenie – a taką właśnie znajdują w Częstochowie. Przykładowo, Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka oferuje zabiegi usuwania włókniaka w cenach zaczynających się od 200 zł, podczas gdy w USA koszt tego typu usługi oscyluje w granicach 450 dolarów (ok. 1,4 tys. zł – takie stawki podaje portal plantarfibroma.freeforums.org). Po opuszczeniu gabinetu chirurga turyści medyczni mogą zapoznać się z atrakcjami miasta, takimi jak parki jasnogórskie.

Pacjenci szukali chirurga ogólnego w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec oraz Radomsko.