Infolinia: 801 002 125 lub +4822 417 40 00
Telefony są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00
dr n. med. Daniel Kotrych
Ortopeda, Traumatolog
Gdzie przyjmuje:
Nr PWZ: 5190222  
Znajomość języków:
polski, angielski, niemiecki, rosyjski
Opinia Tourmedica:
Rekomendujemy!!

Informacje ogólne - dr n. med. D. Kotrych

Dr n. med. Daniel Kotrych jest specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu, lekarzem z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie ukończył w 2000 roku, a w 2005 roku na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej na temat postaci klinicznych oraz metabolizmu kostnego w spondylozie szyjnej. W roku 2008 ukończył specjalizację I stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Wiedzę i doświadczenie zawodowe dr Kotrych zdobywał także na zagranicznych stażach naukowych z zakresu ortopedii i traumatologii, których w latach 1996-2004 odbył aż sześć. Za granicą dr Kotrych kształcił się pod okiem doskonałych specjalistów w najbardziej znanych klinikach, takich jak The Royal Sussex County Hospital w brytyjskim Brighton czy Neurologisches Rehabilitationszentrum w Greifswald,  w Niemczech. Jego zainteresowania zawodowe obracają się wokół nowoczesnych metod leczenia operacyjnego nowotworów narządu ruchu oraz choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów.

Dr Kotrych jest pracownikiem Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie, Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, przeprowadza także zabiegi i udziela konsultacji specjalistycznych w przychodni Mediklinika w Szczecinie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Sekcji Ortopedii Onkologicznej PTOiTr oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie, a także współpracownikiem Klubu Sportowego Arkadia Szczecin oraz Polskiego Związku Pływackiego.

Osiągnięcia lekarza

Dr Kotrych jest wybitnym specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii, znanym przede wszystkim dzięki rewolucyjnej, pierwszej w Polsce operacji przeszczepienia kości miednicy, która uratowała życie młodemu pacjentowi, cierpiącemu na rozległy nowotwór kości. Tę skomplikowaną, wielogodzinną operację przeprowadził dr Kortych wraz z prof. Andrzejem Gustą oraz dr Bartoszem Krukiem. Kolejnym sukcesem dr Kortycha oraz lekarzy z Katedry Kliniki Ortopedii i Traumatologii szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie była sześciogodzinna operacja z użyciem najnowocześniejszego, pokrytego srebrem tytanowego implantu kości biodrowej, przeprowadzona na początku 2012 roku u pacjentki z rozległym nowotworem biodra. Zastosowany implant na rynku dostępny jest od 2010 roku, a na całym świecie przeprowadzono na razie jedynie 15 operacji z jego zastosowaniem.

Dr Kotrych regularnie uczestniczy w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach, dzięki czemu podnosi swoje kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności zawodowe. Jest także aktywnym uczestnikiem wielu z nich: był jednym z wykładowców na sympozjum naukowym „Deformacje stóp w chorobach układowych i metabolicznych", organizowanym przez Katedrę i Klinikę Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu PUM pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, gdzie brał czynny udział w sesji naukowej na temat stopy reumatoidalnej, wygłaszając odczyt pod tytułem „Sposoby rekonstrukcji ubytków kostnych goleni i stopy w nowotworach narządu ruchu". To także były wykładowca programu anglojęzycznego studentów Pomorskiej Akademii Medycznej z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Dodatkowo dr Kotrych prowadzi kursy specjalizacyjne dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, m.in. kurs „Onkologia narządu ruchu" oraz „Chirurgia kręgosłupa".

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. D. Kotrych

Dr Kotrych jest doświadczonym specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu, który przeprowadza diagnozę i leczenie pacjentów dorosłych oraz dzieci. Wykonuje szeroki zakres zabiegów w tej dziedzinie, w tym operacje artroskopii operacyjna stawu kolanowego i skokowego (usunięcie łękotki, wolnego ciała), a także operację korekcji palucha koślawego z użyciem implantów. U pacjentów z zespołem usidlenia nerwów przeprowadza zabieg odbarczenia chirurgicznego, wykonuje też artrotomię stawu kolanowego i leczenie chirurgiczne zwichnięć oraz podwichnięć stawu łokciowego. Podejmuje się także wykonywania zabiegów przeszczepu kości, które w niektórych przypadkach mogą stanowić alternatywę dla amputacji kończyny... Zobacz cennik zabiegów (27)

Zdjęcia dr n. med. Daniel Kotrych

dr Daniel Kotrych
dr Daniel Kotrych
Daniel Kotrych, ortopeda
Daniel Kotrych, ortopeda

Mediklinika - Cennik dr n. med. Daniel Kotrych

Konsultacje

Cena
Konsultacja ortopedyczna  
150 zł

Ortopedia i chirurgia ręki

Cena
Operacje ręki, łokcia, nadgarstka  
zapytaj o cenę
Leczenie operacyjne choroby Dupuytrena   zabieg w znieczuleniu ogólnym
3 500 zł
Operacja otwarta zespołu cieśni kanału nadgarstka   2000 zł- zabieg w znieczuleniu miejscowym; 3000 zł- zabieg w znieczuleniu ogólnym
od 2 000 do 3 000 zł
Operacja palca strzelającego   1500 zł- zabieg w znieczuleniu miejscowym; 2500 zł- zabieg w znieczuleniu ogólnym
od 1 500 do 2 500 zł
Przeszczep ścięgna w obrębie ręki   zabieg w znieczuleniu ogólnym
4 000 zł
Operacja wycięcia kaletki łokciowej  
2 500 zł
Wycięcie ganglionu nadgarstka  
od 1 500 zł
Operacje barku  
zapytaj o cenę
Operacyjne leczenie uszkodzenia stożka rotatorów  
6 000 zł
Artroskopowe leczenie uszkodzenia stożka rotatorów  
8 800 zł
Otwarte nastawienie i stabilizacja zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego  
8 600 zł
Operacje kolana  
zapytaj o cenę
Artroskopia lecznicza stawu kolanowego  
od 3 800 do 4 800 zł
Operacja klasyczna usunięcia torbieli Bakera  
3 500 zł
Artroskopowa operacja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)  
od 9 000 zł
Artroskopowa operacja łąkotki   cena zależy od ilości implantów
od 3 800 zł
Operacja wycięcia kaletki przedrzepkowej  
2 500 zł
Operacje biodra  
zapytaj o cenę
Operacja biodra trzaskającego  
3 000 zł
Operacje stopy i stawu skokowego  
zapytaj o cenę
Operacja palucha koślawego / halluksa   cena za 1 - 3800 zł lub 2 halluxy - 6000 zł
od 3 800 do 6 000 zł
Operacja palca młoteczkowatego stopy  
od 3 000 zł
Operacja palca szponiastego stopy  
od 3 000 zł
Operacja palucha sztywnego stopy  
od 4 500 zł
Operacja otwarta zerwanego ścięgna Achillesa  
4 000 zł
Artroskopia lecznicza stawu skokowego  
3 800 zł
Prezentowane ceny usług i zabiegów są kompletne, dostarczane przez usługodawcę i weryfikowane z najwyższą starannością, mogą jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacjach z lekarzem.