dr hab. n. med. Dariusz Borowski

ginekolog-położnik - Warszawa

dr hab. n. med. Dariusz Borowski ginekolog-położnik

Znajomość języków: angielskiPrzyjmuje:

Informacje ogólne – dr hab. n. med. Dariusz Borowski

Dr hab. n. med. Dariusz Borowski ukończył Akademię Medyczną w Łodzi. Przez wiele lat był związany zawodowo z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty II stopnia położnictwa i ginekologii oraz ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. W 1999 roku otrzymał nadany przez Akademię Medyczną w Łodzi tytuł doktora nauk medycznych za pracę doktorską pt.: "Zastosowanie technik dopplerowskich w diagnostyce układu krążenia płodu w ciążach powikłanych wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu (IUGR)". Habilitację zakończył w 2007 roku. Jego rozprawa dotyczyła przydatności badań ultrasonograficznych i markerów biochemicznych w diagnostyce zagrożeń pierwszego trymestru ciąży. 

Doświadczenie i kwalifikacje zawodowe zdobył w ramach licznych kursów i szkoleń. Odbył szkolenia m.in. w Londynie, San Francisco, Filadelfii i Florydzie. Dysponuje certyfikatem Fetal Medicinie Foundation. Posiada uprawnienia do przeprowadzania diagnostyki echokardiograficznej u płodu, otrzymane w ramach kursu w All Childrens Hospital w Stanach Zjednoczonych.

Na co dzień pracuje w I Klinice Położnictwa i Ginekologii Akademii Medycznej w Warszawie. Ponadto jest wykładowcą Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadził zajęcia dla lekarzy (przyszłych i obecnych) w ramach działalności Polsko-Niemieckiej Szkoły Ultrasonografii w Ginekologii i Położnictwie, Winter School of Perinatal Medicine czy Angolęzycznego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Szkolił uczestników kursów doskonalących z zakresu zastosowania USG w ginekologii i położnictwie, zastosowania ultrasonografii położniczej w praktyce lekarza rodzinnego oraz diagnostyki prenatalnej i zastosowania ultrasonografii w diagnostyce I trymestru ciąży. Był promotorem i recenzentem przewodów doktorskich.

Doktor należy do wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych. Od 1998 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a od kilku lat także członkiem Zarządu Sekcji Ultrasonografii, Zarządu Sekcji Terapii Płodu oraz Zarządu Sekcji Perinatologii. Ponadto należy do International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Uczestniczył w licznych projektach badawczych, jako wykonawca, główny wykonawca i kierownik grantów takich jak "Ocena wartości klinicznej wewnątrzmacicznego zastosowania shuntu pęcherzowo-owodniowego w przypadkach uropatii zaporowych u płodu", "Zastosowanie technik dopplerowskich w diagnostyce układu krążenia płodu w ciążach powikłanych wewnątrzmacicznym zahamowaniem wzrostu (IUGR)" czy "Ocena przydatności ultrasonografii dwu, trójwymiarowej i dopplerowskiej oraz markerów inwazji trofoblastu w diagnostyce poronień pierwszego trymestru ciąży".

Jego działalność i umiejętności zostały docenione i wyróżnione licznymi nagrodami. Doktor jest laureatem Nagrody Dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polski, Nagrody Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Brązowego Krzyża Zasługi.

Czytaj więcej 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr hab. n. med. D. Borowski

Dr hab. n. med. Dariusz Borowski posiada duże doświadczenie jako położnik, prowadzi ciąże fizjologiczne i powikłane. Specjalizuje się w diagnostyce prenatalnej. Wykonuje badania ultrasonograficzne dla kobiet w ciąży, w tym USG I, II i III trymestru ciąży. Przeprowadza również USG ciąży wczesnej, USG wzrastania płodu oraz USG echokardiograficzne płodu.

Zdjęcia dr hab. n. med. Dariusz Borowski

Premium Medical - dr hab. n. med. Dariusz Borowski

Konsultacje

Konsultacja ginekologiczna 
180 - 200 zł - konsultacja,
310 - 350 zł - konsultacja + USG ginekologiczne;
250 zł - konsultacja ginekologiczno-endokrynologiczna;
100 zł - konsultacja recepturowa
180

Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności u kobiet
USG monitorowanie owulacji w leczeniu niepłodności
Konsultacja ginekologiczna - cena 180
100

Diagnostyka i badania

USG ginekologiczne i położnicze
USG ginekologiczne przez powłoki brzuszne
170
USG I trymestru
300
USG II trymestru
280
USG III trymestru
280
USG ciąży mnogiej
270
USG prenatalne
Badanie USG ciąży między 11-14 tygodniem ciąży. wg zaleceń PTG I FMF z oceną ryzyka
300
Badanie USG ciąży między 18-22 tygodniem ciąży (połówkowe) wg zaleceń PTG
280
Badanie USG ciąży między 28-32 tygodniem ciąży wg zaleceń PTG z ew. badaniem Doppler
280

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr hab. n. med. Dariusz Borowski

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.