dr n. med. Dariusz Larysz

ortopeda - Szczecin

dr n. med. Dariusz Larysz ortopeda

Znajomość języków: polski

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne - dr n. med. Dariusz Larysz

Dr n.med. Dariusz Larysz jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. Dyplom oraz tytuł lekarza medycyny nadano mu w 1987 roku. Po studiach rozpoczął specjalizację w dziedzinie ortopedii i traumatologi. I stopień tej specjalizacji ukończył w 1991 roku, natomiast tytuł specjalisty II stopnia otrzymał, po wzorowo zdanym egzaminie cztery lata później. Oprócz typowej praktyce lekarskiej poświęcił się również pracy naukowej i dydaktycznej na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 1995 roku obronił rozprawę doktorską uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. W tym samym roku podczas uroczystej sesji Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego otrzymał nagrodę "Amicus Scientiae et Veritatis" za opracowanie zasad zapobiegania zmianom zwyrodnieniowym po urazach łąkotek stawu kolanowego. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kongresach naukowych, a zdobytą wiedzę i umiejętności przekazuje studentom i młodym lekarzom podczas kursów specjalizacyjnych dotyczących m.in. chirurgii kolana lub kręgosłupa. Jest autorem i współautorem publikacji medycznych o tematyce ortopedycznej zamieszczonych w takich czasopismach jak np.: Polska Ortopedia i Traumatologia oraz  Ortopedia Traumatologia Rehabilitacja. Jest aktywnym członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Chirurgów Kręgosłupa, czego przykładem jest jego wystąpienie w roli prelegenta na Posiedzeniu Naukowo- Szkoleniowym w 2012 roku, gdzie omawiał problem zastosowania implantów w chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa. Swoje wieloletnie doświadczenie w praktyce lekarskiej nabył między innymi pełniąc funkcję ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej w Specjalistycznym Szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego. 

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. D. Larysz

Dr n.med. Dariusz Larysz specjalizuje się w badaniach, diagnostyce i leczeniu dysfunkcji narządu ruchu. Leczy wszelkie zmiany zwyrodnieniowe oraz ich następstwa, osteoporozę, dyskopatię, zapalenie kości czy dysplazję stawu biodrowego. Pomaga również pacjentom nawet z najbardziej skomplikowanymi złamaniami. Posiada wieloletnią praktykę między innymi w zabiegach artoskopowych, alloplastyce stawów, przeszczepach ścięgien, a także rekonstrukcji stóp.

Zdjęcia dr n. med. Dariusz Larysz

Centrum Medyczne Evomed

Konsultacje

Konsultacja ortopedyczna
200

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty dr n. med. Dariusz Larysz