Dermatolog Katowice

Widzisz na swojej skórze zmiany barwnikowe oraz inne zmiany skórne? Zastanawiasz się nad badaniem dermatoskopem? Nie zapominaj, że skóra zwalcza drobnoustroje, dlatego warto zadbać o jej dobry stan. Poniżej 5 dermatologów z Katowic, którzy ułatwią Ci to zadanie.

…więcej

lek. Joanna Hesse-Kowalczyk

dermatolog, wenerolog

Lek. med. Joanna Hesse-Kowalczyk specjalizuje się w leczeniu łuszczycy, AZS, wyprysku alergicznego i różnych postaci trądziku. W swoim gabinecie przeprowadza także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W kontakcie z pacjentem stawia na indywidualne podejście do każdego z przypadków, co potwierdzają liczne pozytywne opinie jej podopiecznych.

Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź dermatologów w pobliżu Katowic:

dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

dermatolog, wenerolog, lekarz medycyny estetycznej

W swojej codziennej pracy dr n. med. Katarzyna Mierzwińska pomaga przede wszystkim osobom z problemami trądziku oraz łysienia. Wykonuje także zabiegi z medycyny estetycznej i laseroterapii. Pacjenci chętnie wracają do jej gabinetu ze względu na miłą atmosferę, profesjonalizm i skuteczność wdrażanych terapii.

    Konsultacje i zabiegi:
  • Konsultacja dermatologiczna130 zł
  • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej130 zł
  • Pokaż więcej (134)
Placówki, w których przyjmuje:

Dobry dermatolog w Katowicach

Autor:

Dermatolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem chorób skóry, włosów oraz paznokci. Wizyta u tego typu specjalisty obejmuje wywiad z pacjentem oraz dokładne zbadanie zmienionych chorobowo miejsc. Bardzo często wykorzystuje się do tego specjalistyczne narzędzia, np. dermatoskop, który pozwala na obejrzenie wybranych zmian w powiększeniu od dwudziestu do nawet siedemdziesięciu razy. Do dermatologa należy udać się wówczas, gdy na skórze pojawiły się przebarwienia, krostki, pory czy zaskórniki, kiedy zaczyna się ona łuszczyć oraz wówczas, gdy mamy problem z nadmiernym wypadaniem włosów lub zmienionym wyglądem paznokci. Warto także dwa razu do roku odbyć okresową kontrolę skóry, która pozwoli wykryć ewentualne niepokojące zmiany.

Dermatolog w Katowicach

Na konsultację dermatologiczną w Katowicach można umówić się do dermatologa dr n. med. Grażyny Szeremety-Bazylewicz, absolwentki Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W czasie pracy w Klinice Dermatologii w Katowicach uzyskała ona pierwszy oraz drugi stopień specjalizacji w zakresie dermatologii oraz obroniła pracę doktorską z zakresu trychologii. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Estetycznej i Kosmetycznej, Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Prowadzi także prywatny gabinet dermatologiczny Mediderm, który jest jedyną prywatną placówką na Śląsku dysponującą kabiną do naświetlań UVA i UVB 311 nm. Dr Szeremeta-Bazylewicz zajmuje się leczeniem schorzeń dermatologicznych takich jak trądzik pospolity, grzybica skóry czy egzema.

Leczenie schorzeń dermatologicznych oraz konsultacje dermatologiczne w Katowicach prowadzi również dermatolog lek. med. Anna Sobczyk, absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Dermatologicznym nr 1 w Mysłowicach, Klinice Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Poza leczeniem chorób takich jak grzybica, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry, zajmuje się także wykonywaniem badań dermatoskopowych znamion.

Z usług dermatologa w Katowicach skorzystać można także w Prywatnym Centrum Medycznym Angelius Provita, w którym działa ponad dwadzieścia Poradni Specjalistycznych. Centrum Dermatologii Angelius specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń skóry przy pomocy laserów oraz urządzeń medycznych wspierających odnowę skóry. Dermatolodzy korzystają tu między innymi z laserów ablacyjnych CO2 oraz platformy laserowej Palomar Star Lux 500 z głowicami LUX G czy LUX V oraz głowicą lasera nieablacyjnego, frakcyjnego LUX 1540. Do dyspozycji lekarzy są także urządzenia LipoShock oraz Palomar Medical Zaffiro.

Konsultacja dermatologiczna w Polsce i w Wielkiej Brytanii - porównanie cen

W Katowicach za wizytę u dermatologa zapłacić należy około 100 zł. Dla porównania, w Hove Skin Clinic w East Sussex (Wielka Brytania) jest to kwota rzędu 130 funtów (około 740 złotych).

Pacjenci szukali dermatologa w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Gliwice, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.