Dermatolog Kraków - informacje

Związana z leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową – wenerologia oraz dyscypliny medyczne zorientowane na zdrowy i piękny wygląd ciała z profilaktyką przeciwstarzeniową (kosmetologia, medycyna estetyczna) to główne dyscypliny, jakie pochodzą od dermatologii, a jakie w swojej praktyce, nierzadko w ramach specjalizacji, wykorzystuje lekarz dermatolog. Zalicza się do nich także dermatochirurgia (chirurgia skóry) oraz dermatologia alergologiczna.

Lekarze skóry – kiedy odwiedzić dermatologa?

Choroby skóry to nie tylko kwestie estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i komfortu psychicznego. Prawidłowa diagnoza i leczenie przy użyciu nowoczesnych metod to założenia skutecznej terapii, jaką realizuje w swoim gabinecie dermatologii medycznej i estetycznej – lek. med. Beata Jasińska dermatolog, wenerolog, dermatochirurg. W zakresie chorób skóry leczy m. in. takie zmiany, jak: trądzik pospolity i różowaty, choroby alergiczne czy infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe. Konsultacje obejmują dermatologię dzieci i dorosłych oraz dermatologię estetyczną.

Terapie zgodnie z indywidualnymi potrzebami od ziołolecznictwa po najnowsze technologie medyczne realizuje lek. med. Anna Stępień, dermatolog-wenerolog, która praktykuje w Nowej Hucie. Światłolecznictwo, laser biostymulacyjny oraz psychodermatologia to niektóre usługi, jakie świadczy w ramach lecznictwa, a ofertę stanowi również nowoczesna diagnostyka w postaci spektrofotometrii i wideodermatoskopii zmian skóry włosów i paznokci, badania w kierunku nowotworów oraz trichoskopia. 

Ponieważ w praktyce lekarskiej zdarzają się sytuacje kiedy zmiany chorobowe są bardzo trudne do zdiagnozowania, duże znaczenie dla skuteczności terapii chorób skóry ma fachowiec – specjalista dermatolog z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. W należącej do Centrum Medycznego NowoMed Poradni dermatologicznej, w leczeniu wirusowych chorób skóry czy bakteryjnych zmian specjalizuje się lek. med. Danuta Włoch, specjalista dermatolog, a łuszczyca, bielactwo, AZS to podstawowe kierunki jej działalności, ze szczególnym naciskiem na  profilaktykę czerniaka skóry.

Leczeniem objawów starzenia się skóry zajmuje się, realizując szeroką ofertę dermatologii klinicznej oraz dermatologii estetycznej – lek. med. Ewa Marzec, specjalista dermatolog, certyfikowana w zakresie zastosowania technik laserowych w dermatologii estetycznej. W swoim Gabinecie Dermatologicznym przy ul. Brożka 1, oprócz poradnictwa w zakresie dermatologii dzieci i dorosłych, chirurgii skóry z zastosowaniem m. in. krioterapii i elektrokoagulacji, zajmuje się estetyczną pielęgnacją skóry oraz profilaktyką nowotworową z zastosowaniem dermatoskopii.

Badania dermatoskopowe w ocenie zmian skórnych wykonamy również w Poradni Dermatologicznej NZOZ Ars-Medica. Dermatolog, który przez dermatoskop ogląda znamiona, zmiany niepokojące kwalifikuje do usunięcia jedną ze świadczonych tutaj metod: kriochirurgicznie lub laserowo. W przypadku chirurgicznego zabiegu, materiał wysyłany jest do badania histopatologicznego. Listę zabiegów zamykają wykonywane tu także peelingi dermatologiczne. Zespół medyczny tworzy dr n. med. Magdalena Nastałek, specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii.

Pacjenci dotknięci chorobami związanymi z nieprawidłowym rogowaceniem naskórka, w szczególności łuszczycą, mogą skorzystać z usług Poradni dermatologicznej Szpitala Scanmed Multimedis, gdzie dermatolodzy oferują nowoczesną metodę leczenia aparatem UVB 311, jakie wykorzystuje promieniowania ultrafioletowe. Specjaliści dermatologii, oprócz standardowej oferty dermatochirurgicznej, pobierają wycinki ze zmian skórnych i realizują badania HS. Przy Poradni, pod opieką lekarzy z dziedziny dermatologii estetycznej i kosmetologii działa również Centrum Medycyny Estetycznej.

Leczenie dermatochirurgiczne w Nowym Jorku – ceny konsultacji

Schweiger Dermatology Group jest kompleksowo działającą siecią gabinetów pod kierunkiem medycznym dr Erica Schweigera, gdzie za konsultację lekarską zapłacimy 175 $ (665 zł), a przekładowa terapia trądziku to koszt 95 $ (361 zł). Wszelkie zmiany skórne typu brodawki czy pieprzyki usuniemy w cenie 150 $ (570 zł).

Pacjenci szukali dermatolog także w miastach pobliżu Krakowa, takich jak: Kraków lub Wieliczka.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.