Dermatolog Łódź

Do dermatologa możemy udać się, by skonsultować zmiany na skórze, włosach, paznokciach. Widzisz jakieś niepokojące plamki, krostki, uczulenie na skórze? Umów się już dziś na prywatną wizytę do jednego z 17 dermatologów w Łodzi, aby dowiedzieć się czym one są i jak z nimi walczyć.

…więcej

Lek. Karolina Malinowska-Łukaszewska specjalizuje się w leczeniu trądziku, łuszczycy, AZS i innych chorób skóry. Pacjenci w swoich opiniach chwalą jej dokładność i zaangażowanie, co przekłada się na szybkie efekty leczenia. Regularne uczestnictwo w sympozjach i kursach sprawia, że lekarz ten nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.

  Konsultacje i zabiegi:
 • Konsultacja dermatologiczna120 zł
 • Konsultacja dermatologiczna online120 zł
 • Konsultacja dermatologiczna dziecięca120 zł
 • Pokaż więcej (6)
Placówki, w których przyjmuje:

lek. Bartosz Pawlikowski

dermatolog, wenerolog

W gabinecie lek. Bartosza Pawlikowskiego można poddać się zabiegom laserowego usuwania blizn i zmian naczyniowych, a także zamykania naczynek. Pacjenci chwalą jego skuteczność zwłaszcza w leczeniu trądziku, łuszczycy oraz rumienia, co sprawia, że cieszy się on mianem szczególnie dobrego dermatologa w Łodzi.

  Konsultacje i zabiegi:
 • Konsultacja dermatologiczna190 zł
 • Badanie trychoskopowe500 zł
 • Pokaż więcej (140)
Placówki, w których przyjmuje:

Pacjenci cenią lek. Klaudię Orłowską-Orlik za dokładne tłumaczenie zaistniałych problemów i punktualność. Podopieczni przychodzą do niej po pomoc zwłaszcza w przypadku łuszczycy, AZS i alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Doktor Orłowska-Orlik przyjmuje w Łodzi także w ramach NFZ, w Klinice Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego.

  Konsultacje i zabiegi:
 • Konsultacja dermatologiczna170 zł
 • Badanie trychoskopowe500 zł
 • Pokaż więcej (77)
Placówki, w których przyjmuje:

lek. Joanna Kowalska-Brocka

lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, wenerolog

 • Konsultacja dermatologiczna150 zł
 • Konsultacja dermatologiczna online160 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej online160 zł
 • Konsultacja wenerologiczna online160 zł
 • Konsultacja dermatochirurgiczna online160 zł
 • Pokaż więcej (189)
Placówki, w których przyjmuje:

Sprawdź dermatologów w pobliżu Łodzi:

Dobry dermatolog w Łodzi

Autor:
Aktualizacja:

Dermatolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, włosów oraz paznokci, a także niektórych chorób ogólnoustrojowych, które ujawniają się na skórze (np. czerniaka złośliwego). Dowiedz się, kiedy warto wybrać się do dermatologa i jakie usługi oferują dermatolodzy w Łodzi.

Z czym do dermatologa?

Uporczywy trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypka czy nawracający łupież to przypadłości, z którymi należy udać się do dermatologa. Wszelkie zmiany skórne, a także te znajdujące się na włosach czy paznokciach wymagają konsultacji z lekarzem tej specjalności. Szczególną uwagę warto poświęcić znamionom barwnikowym, które pojawiają się nagle, bowiem coś, co może wydawać się nam zwykłym pieprzykiem, może okazać się złośliwym nowotworem. Aby ocenić tego rodzaju zmiany dermatolodzy przeprowadzają dermatoskopię, która jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.

Dermatolog w Łodzi - NFZ czy prywatnie?

Od stycznia 2015 roku, aby dostać się do dermatologa w ramach NFZ, potrzebne jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Internista na podstawie przeprowadzonego wywiadu dokonuje wstępnego rozpoznania, które wpisuje na specjalnym druku razem z danymi pacjenta. Wypełnione skierowanie należy następnie dostarczyć do placówki, w której chcemy skorzystać z usług dermatologa. Czas oczekiwania na wizytę w państwowej poradni może wynieść nawet kilka miesięcy, dlatego jeśli sprawa jest pilna, warto zainteresować się prywatnymi przychodniami, których w Łodzi nie brakuje. Warto wiedzieć, że czasem przyjmują w nich ci sami dermatolodzy, co w państwowych klinikach.

Dermatolog-wenerolog w Łodzi

Wielu znanych lekarzy dermatologów posiada także specjalizację z wenerologii, czyli dziedziny medycyny zajmującej się leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Powiązanie to wynika z faktu, iż przypadłości te często objawiają się na skórze. Do objawów chorób wenerycznych zaliczamy m.in. świąd, narośle oraz wysypki w obrębie narządów płciowych. Z takimi symptomami jak najszybciej należy udać się do dobrego dermatologa-wenerologa.

Dermatolog a trycholog

Niektórzy dobrzy dermatolodzy zajmują się także trychologią, czyli diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z włosami i skórą głowy. Do trychologa w Łodzi warto wybrać się w przypadku nadmiernego wypadania włosów, łysienia, intensywnego przetłuszczania włosów czy łupieżu. Podczas badania z użyciem trychoskopu specjalista może zobaczyć skórę głowy w wielokrotnym powiększeniu, co ułatwia postawienie właściwej diagnozy.

Popularni łódzcy dermatolodzy

Wybierając lekarza dermatologa w Łodzi warto zwrócić uwagę na położenie jego gabinetu. Oto lista najbardziej znanych specjalistów przyjmujących pacjentów w różnych dzielnicach miasta:

 • Łódź Górna: dr Joanna Kowalska-Brocka, dr n. med. Monika Kierstan, dr n. med. Marek Kot
 • Łódź Polesie: dr n. med. Marcin Pełka, dr n. med. Anna Kaczorowska, dr n. med. Magdalena Lassota-Falczewska
 • Łódź Widzew: lek. Anna Czerniecka-Ronowska, dr n. med. Małgorzata Salamon, lek. Robert Kwiatkowski
 • Łódź Bałuty: lek. Dariusz Mikołajczyk, lek. Nina Uszkiewicz, lek. Beata Cisiecka

Jednym z łódzkich dermatologów jest prof. dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska, specjalista dermatologii i wenerologi, która uzyskała tytuł doktora nauk medycznych oraz doktora habilitowanego nauk medycznych. W swoim gabinecie dermatologicznym zajmuje się m.in. badaniami  znamion metodą dermatoskopii, leczeniem łysienia mezoterapią, wykonuje zabiegi elektrokoagulacji i krioterapii zmian skórnych a także wypełnia zmarszczki kwasem hialuronowym.

Do grona specjalistów dermatologii przyjmujących w Łodzi można także zaliczyć prof. dr hab. n. med. Grażynę Broniarczyk-Dyłę, dermatologa i wenerologa oraz lekarza medycyny estetycznej. Dr prowadziła Klinikę Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie pomagała pacjentom z zakresu dermatologii. Obecnie udziela porad i leczy choroby skóry w Prywatnym Gabinecie Dermatologicznym. Ponadto wykonuje zabiegi z zakresu dermatologii ogólnej i estetycznej. Leczy m.in. łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, choroby alergicznie oraz łysienie plackowate.

Dr n. med. Anna Kaczorowska to specjalista dermatologii i wenerologii, która przyjmuje pacjentów w Gabinetów Dermatologii i Wenerologii oraz Medycyny Estetycznej na terenie Łodzi.  Dr Kaczorowska jest także lekarzem medycyny estetycznej. Łącząc te dwie dyscypliny pomaga pacjentom kompleksowo, lecząc choroby skóry i jednocześnie dbając o jej młody i zdrowy wygląd. Można do niej przyjść z przewlekłymi chorobami skóry oraz na diagnostykę wszelakich zmian skórnych. Doktor Kaczorowska doszkalała się na licznych zjazdach dermatologów oraz kursach polskich i zagranicznych.

Pomocy dermatologicznej w Łodzi udzieli także dr Jadwiga Kołodziejczyk-Maniszewska, dermatolog i wenerolog I stopnia. Pani doktor profesjonalnie dba o zdrowie swoich pacjentów, czego potwierdzeniem może być przyznany jej certyfikat  "Laur Pacjenta". Przyjmuje m.in. w Poradni Dermatologicznej, która mieści się w Centrach Medycznych Medyceusz, gdzie oprócz konsultacji dermatologicznych przeprowadza także badania dermatoskopowe i bakteriologiczne oraz leczy takie choroby skóry, jak: łuszczycę, grzybicę, trądzik różowaty czy trądzik młodzieńczy.

Kolejnym łódzkim dermatologiem jest dr n. med. Jacek Dąbkowski, dobry specjalista dermatologii i wenerologii, który posiada bardzo dobre opinie pacjentów. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się w dermatologii ogólnej, estetycznej oraz dermatochirurgii. Z zakresu tej pierwszej przeprowadza diagnostykę zmian barwnikowych skóry oraz leczy choroby przenoszone drogą płuciową. Z zakresu drugiej przeprowadza zabiegi elektrochirurgii, laserochirurgii oraz kriochirurgii. Z dermatologii estetycznej specjalizuje się w usuwaniu nadmiernego owłosienia, korekcji przebarwień, blizn i rozstępów. Na takie i inne zabiegi zaprasza do Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich Dermedu.

Pacjenci szukali dermatologa w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.