Dermatolog Łódź - informacje

Dermatolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry oraz włosów i paznkoci. Ponadto w kręgu tej specjalizacji znajduje się także wenerologia, czyli leczenie chorób przenoszonych drogą płciową, dermatologia estetyczna, zajmująca się zabiegami estetycznymi i estetycznym wyglądem skóry a także dermatochirurgia - chirugiczne leczenie chorób skóry. Tymi wszystkimi dziedzinami zajmują się  łódzcy dermatolodzy.

Porady i leczenie u łódzkich dermatologów

Jednym z łódzkich dermatologów jest prof. dr hab. n. med. Elżbieta Waszczykowska, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1980 i II stopnia od 1986 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w roku 1984, natomiast doktorem habilitowanym nauk medycznych została w roku 1999. W swoim Gabinecie Dermatologicznym zajmuje się m.in. badaniami  znamion metodą dermatoskopii, leczeniem łysienia mezoterapią, wykonuje zabiegi elektrokoagulacji i krioterapii zmian skórnych a także wypełnia zmarszczki kwasem hialuronowym.

Do grona specjalistów dermatologii przyjmujących w Łodzi można także zaliczyć prof. dr hab. n. med. Grażynę Broniarczyk-Dyłę, dermatologa i wenerologa oraz lekarza medycyny estetycznej. Tytuł specjalisty I stopnia z tej pierwszej dziedziny uzyskała w roku 1971, natomiast specjalistą II stopnia została w roku 1974. Prowadziła Klinikę Dermatologii Ogólnej, Estetycznej i Dermatochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie pomagała pacjentom z zakresu dermatologii. Obecnie udziela porad i leczy choroby skóry w Prywatnym Gabinecie Dermatologicznym. Ponadto wykonuje zabiegi z zakresu dermatologii ogólnej i estetycznej. Leczy m.in. łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, choroby alergicznie oraz łysienie plackowate.

Dr n. med. Anna Kaczorowska to specjalsta dermatologii i wenerologii, która przyjmuje pacjentów w Gabienecie Dermatologii i Wenerologii oraz Medycyny Estetycznej na terenie Łodzi. Tytuł specjalisty w swojej dziedzinie medycyny uzyskała w roku 2010, a pracę doktorską obroniła w 2010. Jest także lekarzem medycyny estetycznej. Łącząc te dwie dyscypliny pomaga pacjentom kompleksowo, lecząc chorby skóry i jednocześnie dbając o jej młody i zdrowy wygląd. Można do niej przyjść z przewlekłymi chorobami skóry oraz na diagnostykę wszelakich zmian skórnych. Doktor Kaczorowska doszkalała się na licznych znazdach i kursach polskich i zagranicznych.

Pomocy dermatologicznej w Łodzi udzieli także dr Jadwiga Kołodziejczyk-Maniszewska, dermatolog i wenerolog I stopnia od 1985 roku. Pani doktor profesjonalnie dba o zdrowie swoich pacjentów, czego potwierdzeniem może być przyznany jej certyfkat "Laur Pacjenta" za rok 2012 oraz 2013. Przyjmuje m.in. w Poradnii Dermatologicznej, która mieści się w Centrach Medycznych Medyceusz, gdzie oprócz konsultacji dermatologicznych przeprowadza także badania dermatoskopowe i bakteriologiczne oraz leczy takie choroby skóry, jak: łuszczycę, grzybicę, trądzik różowaty czy trądzik młodzieńczy.

Kolejnym łódzkim dermatologiem jest dr n. med. Jacek Dąbkowski, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopnia od 1986 i II stopnia od 1991 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał po obronie rozprawy doktorskiej w roku 1993. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się w deramtologii ogólnej, estetycznej oraz dermatochirurgii. Z zakresu tej pierwszej przeprowadza diagnostykę zmian barwnikowych skóry oraz leczy choroby przenoszone drogą płaciową. Z zakresu drugiej przeprowadza zabiegi elektrochirurgii, laserochirurgii oraz kriochirurgii. Z dermatologii estetycznej specjalizuje się w usuwaniu nadmiernego owłosienia, korekcji przebarwień, blizn i rozstępów. Na takie i inne zabiegi zaprasza do Specjalistycznych Gabientów Lekarskich Dermedu. 

Jeszcze innym dermatologiem przyjmującym w Łodzi jest dr n. med. Beata Miękoś-Zdynek, specjalista dermatologii i wenerologii (I stopień 1991 rok, II stopień 1996 rok), która zawodowo związana była z Kliniką Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoją wiedzę z dermatologii przekazywała również studentom oraz prowadziła szkolenia dla lekarzy. Obecnie można się z nią spotkać na konsultacji m.in. w przychodni Olmed w Łodzi, gdzie leczy choroby skóry (w tym alergiczne) oraz zajmuje się dermatologią estetyczną, likwidując rozstępy, blizny i przebarwienia potrądzikowe a także leczy wypadanie włosów.

Ile kosztuje wizyta u lekarza dermatologa w Łodzi a ile w Londynie?

Za wizytę konsultacyjną z łódźkim dermatologiem trzeba zapłacić 100 zł. Za granicą natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota  od 1 do 1,5 tys. zł przychodząc do dermatologa, pracującego w The Harley Street Dermatology Clinic.

Pacjenci szukali dermatolog także w miastach pobliżu Łodzi, takich jak: Łódź, Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów lub Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.