Dermatolog Lublin - informacje

Dermatolog  zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń, które dotyczą skóry oraz jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Zakres dyscypliny obejmuje również choroby ogólnoustrojowe (nowotwory skóry) oraz wirusowe (alergie, grzybice, brodawki), których objawy są widoczne na skórze. W obszarze kompetencji dermatologa znajduje się także świadczona niekiedy w ramach praktyki działalność zabiegowa w zakresie m.in. leczenia trądziku, blizn lub przebarwień. Dyscypliną wywodzącą się z dermatologii jest wenerologia, zajmująca się chorobami, przenoszonymi drogą płciową.

Leczenie u dermatologa w Lublinie – zakres świadczeń

Diagnostykę i leczenie chorób skóry dzieci i dorosłych, a także leczenie chorób paznokci oraz włosów realizuje dr n. med. Dorota Wojnowska, specjalista dermatolog-wenerolog. Świadczenia lekarza obejmują badania dermatoskopowe w profilaktyce i wykrywaniu nowotworów skóry oraz poradnictwo w zakresie dermatologii estetycznej i laseroterapii, w zakresie której jest certyfikowana. Specjalizuje się ponadto w dermatologii klinicznej (chłoniaki skóry, histopatologia skóry), dermatologii kosmetycznej oraz medycynie przeciwstarzeniowej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Leczeniem chorób skóry i błon śluzowych oraz dermatologią estetyczną zajmuje się również dr n. med. Jakub Chodorowski, specjalista dermatolog-wenerolog. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Dermoscopy Society, specjalizuje się w diagnostyce dermatoskopowej zmian skórnych w profilaktyce nowotworowej, kwalifikując do leczenia chirurgicznego lub z zastosowaniem lasera CO2. Certyfikowany w zakresie laseroterapii, wykonuje małoinwazyjne zabiegi usuwania przebarwień, tatuaży i blizn, jak również leczenia zmian naczyniowych.

Trądzik zwykły i blizny potrądzikowe, liszaje, łuszczyca i AZS to część oferty, jaką świadczy prof. dr hab. n. med. Dorota Krasowska, specjalista dermatologii i wenerologii II stopnia. Członek m.in. Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz European Society for Dermatological Research, certyfikowana jest w zakresie chorób skóry oraz diagnostyki i leczenia czerniaka. Posiada także kwalifikacje w leczeniu chorób autoimmunologicznych typu pęcherzyca i twardzina oraz infekcji: bakteryjnych (zapalenie mieszków włosowych), wirusowych (półpasiec, brodawki, kłykciny) czy grzybicznych. 

Cena leczenia dermatologicznego w Lublinie i w Laguna Hills (USA)

Za usunięcie zmiany na skórze (pieprzyki, brodawki) w Lublinie trzeba zapłacić 200-800 zł w zależności od obszaru, a cena wizyty konsultacyjnej u specjalisty dermatologa zwykle kształtuje się na poziomie 100 zł. Dla porównania, w Kalifornii, w The Skin Center, za wizytę konsultacyjną trzeba zapłacić 175 $ (665 zł).

Pacjenci szukali dermatolog także w miastach pobliżu Lublina, takich jak: Nałęczów lub Puławy.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.