Dobry dermatolog w Szczecinie

Autor:

Specjalista w dziedzinie dermatologii zajmuje się leczeniem pacjentów zmagających się z problemami skóry, włosów i paznokci. Diagnozuje stany zapalne skóry, nowotwory i choroby błon śluzowych, a także leczy schorzenia związane z grzybicą, łuszczycą i trądzikiem. Podczas pierwszej konsultacji lekarz dermatolog ocenia stan skóry pacjenta, omawia i proponuje metody leczenia problemu, a w razie potrzeby kwalifikuje do zabiegów takich jak wycięcie chirurgiczne, koagulacja, czy zabieg kriochirurgiczny. Często dermatolodzy specjalizują się także w wenerologii, odmianie dermatologii zajmującej się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Dermatolodzy w Szczecinie

Pacjenci zmagający się z problemami skórnymi mogą udać się do lek. med. Joanny Stosio-Rosteckiej, która specjalizuje się w dermatologii oraz wenerologii. Prowadzi prywatny gabinet dermatologii ogólnej i estetycznej Dermestetic. Zajmuje się m.in. leczeniem trądziku, nadpotliwości, oceną różnego rodzaju znamion, wykorzystując dermatoskopy ręczne, stereomikroskopy, a także wideodermatoskopy. Usuwa rozstępy stosując mezoterapię, dermabrazję czy laseroterapię.

Również w Szczecinie przyjmuje dr n.med. Piotr Bojko, specjalista dermatolog, wenerolog i alergolog. Należy do Europejskiego Towarzystwa Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego czy Sekcji Dermatochirurgii i Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń naukowych: „Techniki laserowe w dermatologii estetycznej”, „Postępy dermatologii - gdzie jesteśmy? Między teorią a praktyką” i „Metody leczenia objawów starzenia skóry twarzy (toksyna botulinowa, metody chirurgii plastycznej”. Jest uczestnikiem Zjazdów Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Konferencji naukowych takich jak XI Konferencji Naukowo – Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii PTD oraz IV Trójstronnym Polsko-Czesko-Niemieckim Sympozjum Dermatologicznym.

Do specjalisty dermatologa można udać się także do dr n.med. Zdzisława Baśkiewicza, który prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską Der-Med. Dr Baśkiewicz korzysta z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki monitorowania znamion (pieprzyków, czerniaków) - wideodermatoskopu FotoFinder, a także amerykańskiego lasera naczyniowego Varilite firmy Iridex, który służy do usuwania przebarwień oraz zmian naczyniowych.

Na konsultację dermatologiczną można udać się do dr n. med. Magdaleny Popko, która jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada specjalizację z dermatologii i wenerologii. Wykłada przedmioty z zakresu kosmetologii i dermatologii w prywatnej szkole Centrum Edukacji Zdroje, należy do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Posiada dyplom „Dermoskopia-Kurs dla zaawansowanych” i certyfikat uczestnictwa w XVI Kongresie Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Prywatną wizytę dermatologiczną ma w swojej ofercie także także dr Ewa Tarchalska-Nestor, absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, ze specjalizacją dermatologiczną. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała będąc przez 25 lat ordynatorem Oddziału Dermatologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, a także pracując w Przychodni Medicus, w Przychodni Kolejowej i prywatnych gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych.

Pacjentów zmagających się z problemami dermatologicznymi przyjmie w Szczecinie dr n.med. Iwona Mączyńska, specjalista w dziedzinie dermatologii i wenerologii, a także mikrobiologii. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, która swoje umiejętności zawodowe kształtowała na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Katedrze Mikrobiologii i Immunologii. Jest też autorką specjalistycznych publikacji naukowych z zakresu immunologii, dermatologii i mikrobiologii, a także autorką projektów badawczych sponsorowanych przez Komitet Badań Naukowych.

Konsultacja dermatologiczna za granicą

W Dartmouth Hitchcock Medical Center, w New Hampshire (USA), za wstępną konsultację u dermatologa trzeba zapłacić 200 $, czyli 781 zł. W Szczecinie taka wizyta kosztuje 100 zł. Przy okazji wizyty w Szczecinie warto poznać atrakcje oferowane przez miasto jak np. Basztę Siedmiu Płaszczy, Fontannę Orła Białego i Podziemne Trasy Turystyczne.


Pacjenci szukali dermatologa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.