Diabetolodzy - informacje

Diagnostyką w kierunku cukrzycy oraz leczeniem już zdiagnozowanej choroby, a ponadto profilaktyką w zakresie powikłań i łagodzeniem objawów cukrzycy zajmuje się diabetolog. Cukrzyca, która jest chorobą przewlekłą, charakteryzująca się dużym stężeniem glukozy we krwi, wymaga stałej kontroli poziomu cukru we krwi. Jego zbyt wysoki poziom w kilkuletnim przebiegu może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Pod opieka diabetologa są pacjenci z cukrzycą typu 1 i typu 2.

Diabetolog w Polsce – gdzie udać się na wizytę?

Kompleksową terapię internistyczno-diabetologiczną w Gdańsku oferuje w ramach prywatnej praktyki lek. med. Monika Łukaszewicz, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia, specjalista diabetologii, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Federico Secondo w Neapolu. Specjalizuje się w leczeniu cukrzycy typu 1 i 2, w tym neuropatii w zespole stopy cukrzycowej. Ponadto posiada doświadczenie w terapii zaburzeń metabolizmu, nadwagi i otyłości oraz zaburzeń lipidowych (hipercholesterolemii, hipertrójglicerydemii) i nadciśnienia tętniczego. 

Rozpoznawaniem cukrzycy i doborem odpowiednich metod leczenia farmakologicznego oraz niefarmakologicznego zajmuje się również diabetolog Centrum Medycznego Swiss Medicus w Łódzi. W ramach terapii realizowany jest monitoring choroby i zaburzeń metabolicznych wywołanych niedoborem lub nieprawidłowym działaniem insuliny u pacjentów insulinozależnych (typ 1) i insulinoniezależnych (typ 2). W ramach jednostki oferowana jest ponadto profilaktyka powikłań cukrzycy takich jak zawał serca, niewydolność nerek, utrata wzroku czy udar mózgu. 

Konsultacja diabetologa wraz z diagnostyką i leczeniem cukrzycy typu 1 i 2 oraz towarzyszących chorobie zaburzeń metabolicznych należy do świadczeń Poradni Diabetologicznej Centrum Lekarskiego Alfa w Bielsku-Białej. Oferta jednostki obejmuje terapię nadciśnienia tętniczego oraz zaburzeń lipidowych (hiperlipidemii) w oparciu o zlecone wcześniej badania, a ponadto ustalanie diety dla diabetyków. Centrum swoją działalność prowadzi od 1999 r. w oparciu o wielospecjalistyczny profil, oferując dostęp do nowoczesnej diagnostyki (EEG, USG, USG Doppler).

Cena wizyty u diabetologa w Polsce i w Nowym Jorku (USA)

Cena wstępnej konsultacji diabetologicznej w Mount Sinai Diabetes Center może wahać się od 100 $ do 200 $ (380 - 760 zł), a za każdą następną trzeba zapłacić 50 - 150 $ (190 - 570 zł). Konsultacje diabetologiczne w Polsce wiążą się z o wiele niższą ceną w przedziale 80 - 120 zł.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.