prof. dr hab. n. med. Edward Malec

kardiochirurg, chirurg dziecięcy - Kraków

prof. dr hab. n. med. Edward Malec kardiochirurg, chirurg dziecięcy

Znajomość języków: angielski, niemiecki

Przyjmuje w placówkach:

Informacje ogólne – prof. dr hab. n. med. Edward Malec

Prof. dr hab. n. med. Edward Malec jest kardiochirurgiem dziecięcym o światowej sławie. Wykonał ponad 8 tysięcy udanych operacji – nie tylko na terenie Polski, ale też w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech oraz Szwajcarii. Początki kariery zawodowej profesora sięgają roku 1979, kiedy ukończył studia w Akademii Medycznej w Krakowie. Od zawsze był wyróżniającym się studentem, a potem lekarzem, który sukcesywnie poszerzał swoją wiedzę. Obecnie jest profesorem Westfalische Wilhelms Universität Münster. Sprawuje też funkcję kierownika Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej, Chirurgii Wad Wrodzonych Serca Universitätsklinikum Münster, a w 2016 roku otrzymał powołanie na stanowisko profesora wizytującego na Państwowym Uniwersytecie Medycznym w Odessie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w najbardziej prestiżowych światowych ośrodkach – Children’s Hospital of Philadelphia, Children’s National Heart Institute Washington, jak również w Aldo Castaneda Instytut Clinique de Genolieur.

Profesor Malec jest laureatem wielu nagród, ale sam powtarza, że najważniejszym wyróżnieniem jest dla niego Order Uśmiechu, który otrzymał od uratowanych dzieci. Profesor został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – Polonia Restituta oraz Odznaką Honorową „Bene merito”. Ponadto został wyróżniony Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Torako-Kardiochirurgów i Statuetką „Misja Zdrowia” w kategorii Naukowiec.

Zabiegi, w których specjalizuje się prof. dr hab. n. med. E. Malec

Prof. dr hab. n. med. Edward Malec specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu wad serca u dzieci. Zapoczątkował w Polsce leczenie zespołu niedorozwoju lewego serca (HLHS). Był też pionierem w zastosowaniu mechanicznego wspomagania krążenia i pozaustrojowego utlenowania krwi (ECMO) u dziecka po operacji serca. Przeprowadził setki transplantacji serca i płuc oraz zabiegów implantacji sztucznych komór wspomagających pracę mięśnia sercowego. 

Zdjęcia prof. dr hab. n. med. Edward Malec

Scanmed Centrum Medyczne Armii Krajowej

Konsultacje

Konsultacja kardiochirurgiczna dziecięca
500

Prezentowany cennik jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Certyfikaty prof. dr hab. n. med. Edward Malec