Wczytaj więcej wyników

Endokrynolodzy - informacje

Endokrynolog to specjalista, zajmujący się leczeniem schorzeń, dotykających przysadkę mózgową, tarczycę, przytarczyce a także nadnercza, trzustkę oraz żeńskie jajniki i męskie jądra. Może się do niego na konsultację udać pacjent, cierpiący na zaburzenia hormonalne oraz inne problemy z gruczołami wydzielania wewnętrznego. Lekarz taki w trakcie wizyty przeprowadza dokładny wywiad lekarski, bada pacjenta, zleca odpowiednie badania oraz proponuje indywidualne leczenie. 

Gdzie w Polsce można udać się do endokrynologa na specjalistyczną konsultację

Lekarzem, do którego może udać się pacjent z problemami hormonalnymi, jest dr n. med. Grzegorz Gawryś, specjalista endokrynologii (II stopnia od 2000 roku) oraz chorób wewnętrznych (I stopnia od 1994 i II stopnia od 1998 roku), który przyjmuje w swoim gabinecie we Wrocławiu. Lekarz ten w 2001 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych po obronie pracy doktorskiej z zakresu endokrynologii "Ocena skuteczności plazmaferezy w leczeniu ciężkiej tyreotoksykozy".  Swoje doświadczenie endokrynologiczne zdobywał m.in. na Oddziale Endokrynologicznym Kliniki Chorób Wewnętrznych 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Poliklinika we Wrocławiu. W praktyce lekarskiej zajmuje się m.in. leczeniem ginekomastii, leczeniem zespołów androgennych (np. nadmierne owłosienie, trądzik) oraz chorobami tarczycy (guzy, nadczynność, niedoczynność).

Kolejnym lekarzem, zajmującym się endokrynologią, jest prof. dr hab. n. med. Maciej Owecki, endokrynolog (specjalizacja w 2009 roku) oraz specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 2000 roku), pomagający pacjentom na terenie Poznania. Doświadczenie medyczne z zakresu endokrynologii zdobywał w Klinice Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz za granicą na stażu szkoleniowym w Klinice Endokrynologii Uniwersytetu w Kilonii (Niemcy). W czasie wizyty lekarz ten wykonuje m.in. badania USG tarczycy oraz biopsje cienkoigłowe tarczycy pod kontrolą USG.

Pacjent ze schorzeniami gruczołów wydzielania wewnętrznego może udać się także do dr. n. med. Jacka Belowskiego, specjalisty endokrynologii od 2005 roku oraz specjalisty chorób wewnętrznych (I stopnia od 1993 i II stopnia od 1997 roku), który przyjmuje w Krakowie. W swoim zakresie medycyny zdobywał doświadczenie u boku prof. Jerzego Szczeklika i prof. Jacka Sieradzkiego. Podczas konsultacji endokrynologicznych zajmuje się diagnostyką schorzeń tarczycy, wykonując badania USG i biopsję przy pomocy nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego Toshiba Aplio.

Jaka jest cena konsultacji z endokrynologiem na terenie Polski, a jaka za granicą?

Za konsultację ze specjalistą endokrynologii trzeba zapłacić w Polsce 150 zł, natomiast 160 funtów (890 zł) kosztuje taka wizyta na terenie Wielkiej Brytanii, u endokrynologa przyjmującego w Tooting Medical Centre w Londynie.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.