Wczytaj więcej wyników

Fizjoterapeuci - informacje

Autor:

Jako specjalista fizykoterapii, fizjoterapeuta odpowiedzialny jest za odpowiedni dobór badań diagnostycznych w oparciu o skierowanie lekarskie bądź samodzielny ich dobór oraz plan terapii, również rehabilitacji osób z różnymi chorobami i zaburzeniami neuromięśniowymi, a także z osobami niepełnosprawnymi. W oparciu o metody kinezyterapeutyczne i fizykoterapeutyczne planuje indywidualny program poprawy sprawności ruchowej, również w ramach profilaktyki. Podstawowe sposoby leczenia, jakie stosuje fizjoterapeuta, obejmują masaże, leczenie ruchem (kinezyterapia) oraz środkami fizykalnymi (fizykoterapia).

Fizjoterapeuta w Polsce – gdzie szukać specjalisty?

Leczenie zespołów mięśniowo-powięziowych, kontuzji sportowych i chorób stawów, a ponadto leczenie rwy kulszowej, udowej i barkowej to częściowy zakres świadczeń, jakie w swojej praktyce realizuje mgr Bogusław Mazur, fizjoterapeuta, specjalista rehabilitacji medycznej i specjalista medycyny sportowej, przyjmujący pacjentów w Rzeszowie. Wykładowca w Flanders International College of Osteopathy i były wykładowca Akademicki na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego jest również instruktorem szkoleń z medycyny manualnej i osteopatii. Posiada również kwalifikacje w zakresie, osteopatii i chiropraktyki.

Specjalizacje w zakresie rehabilitacji medycznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a ponadto medycyny sportowej posiada poznański fizjoterapeuta Michał Nowak. Absolwent studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu specjalizuje się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stanach przeciążeniowych mięśni i stawów oraz stanach zapalnych. Podczas szkoleń zdobył kwalifikacje  z zakresu terapii manualnej kończyn i kręgosłupa, terapii tkanek miękkich oraz kinesiology taping. W rehabilitacji pracuje z nowoczesnymi technikami treningu neuromotorycznego - Kinetic Control.

Małgorzata Nichnerowicz-Kamińska, magister fizjoterapii, swoją praktykę w Gdyni prowadzi od 1999 r., zdobywając w międzyczasie kwalifikacje m.in. w zakresie Kinezjologii Edukacyjnej. W 2004 r. ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapii, a rok później 2 stopnie szkolenia na Akademii Chiropraktyki. Jest certyfikowana w Terapii Powięziowo-Mięśniowej oraz w Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Swoje umiejętności podnosiła również w Ackermann College of Chiropractic Stockholm, zdobywając certyfikat Gezielte Diagnose und Technik der Chiropraktik-Ackermann Methode. Zajmuje się osteopatią funkcjonalną oraz terapia obrzękową.

Cena wizyty u fizjoterapeuty w Polsce i w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii fizjoterapia w ramach NHS dla obywateli brytyjskich jest refundowana, prywatnie natomiast cena 30 minutowej wizyty może wynieść 30 - 60 £ (174 - 348 zł). W Polsce ceny są więc zdecydowanie niższe i za godzinną sesję pacjent zwykle zapłaci 70 - 130 zł.  

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska