Fizjoterapeuta Warszawa - informacje

Do fizjoterapeuty udać się mogą osoby m.in. z problemami dyskopatycznymi, z bólami stawów oraz z problemami neurologicznymi (np. po udarze, po urazach czaszkowo-mózgowych). U specjalisty fizjoterapii szukać pomocy mogą również osoby po urazach sportowych oraz po zabiegach operacyjnych.

Pomoc z zakresu fizjoterapii w Warszawie – gdzie można jej szukać

Osoby z bólami pleców szukać pomocy mogą u mgr Michała Prawdy, specjalisty fizjoterapii. Jest absolwentem II Wydziału Lekarskiego Oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz autorem wykładu z zakresu profilaktyki zespołów bólowych pleców i kręgosłupa wśród lekarzy dentystów. Ukończył kurs „Staw ramienny-leczenie i diagnostyka zespołu wklinowania w stawie ramiennym”. Należy do Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Zgłosić się do niego można również w przypadku obrzęków kończyn i tułowia, problemów ze stawami lub kontuzji (np. naderwania więzadeł, przeciążenia mięśni, uszkodzenia ścięgna Achillesa, uszkodzenia łąkotki). Jego oferta obejmuje manualny drenaż limfatyczny, masaż leczniczy, drenaż pneumatyczny oraz zabiegi fizykalne (np. elektroterapia, terapia ultradźwiękami, laseroterapia).

W swojej ofercie rehabilitację zachowawczą posiada mgr Rafał Kacprzak, specjalista fizjoterapeuta. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i certyfikowanym terapeutą z zakresu mechanicznego diagnozowania i terapii kręgosłupa metodą McKenzie, terapii manualnej metodą Kaltenborn-Eyjenth oraz metod diagnozy i leczenia tkanek miękkich. Posiada certyfikat, potwierdzający ukończenie kursu „PNF – Proprioceptywne Nerwowo Mięśniowe Torowanie”, uczestniczył też w V Międzynarodowej Poznańskiej Konferencji, dotyczącej chirurgii i fizjoterapii barku, łokcia i nadgarstka. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako fizjoterapeuta Polskiej Kadry Pływackiej na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Istambule. Jego oferta obejmuje usprawnianie pacjentów po kontuzjach sportowych (po świeżych urazach, problemach przewlekłych) oraz rehabilitację pooperacyjną.

W Warszawie pomocy z zakresu fizjoterapii udziela także mgr Izabela Awerczuk, fizjoterapeutka i absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Dziale Rehabilitacji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, ukończyła też wiele szkoleń i kursów z zakresu fizjoterapii, w tym kurs tapingu rehabilitacyjnego. Jest autorką publikacji „Ocena krzywizn i funkcjonalnej ruchomości kręgosłupa u dzieci w wieku szkolnym”. Specjalizuje się w fizjoterapii pooperacyjnej i leczeniu zachowawczym w obrębie stopy, stawu skokowego, kolana oraz ręki.

Cena konsultacji u specjalisty z zakresu fizjoterapii w Warszawie i w Londynie

W Warszawie za prywatną wizytę u fizjoterapeuty zapłacić trzeba około 50 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: w Fairlee Wellbeing Centre w Londynie wynosi ona średni 50 funtów brytyjskich, czyli około 265 złotych.

Pacjenci szukali fizjoterapeuta także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Warszawa, Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.