Dobry flebolog w Szczecinie

Autor:

Do flebologa pacjent powinien się udać, gdy zauważy u siebie podskórne poszerzone naczynka koloru niebieskiego lub czerwonego (tzw. pajączki), kręte żyły poszerzone i widoczne przez skórę na nogach (żylaki) a także obrzęk wokół kostek (często nasilający się wieczorem). Ponadto niepokojące i wymagające wizyty u specjalisty chorób żył powinny być także brązowe przebarwienia skóry i wypryski w okolicy kostek oraz nie gojące się rany na podudziu. Flebolog zajmuje się odpowiednią diagnostyką (m.in. badania USG Doppler Color), jak również stosuje odpowiednie leczenie zachowawcze lub zabiegowe, dostosowując je do stopnia zaawansowania choroby żylnej.

Leczenie problemów żylnych w ofercie szczecińskich flebologów

Do grona szczecińskich flebologów należy dr n. med. Bogusław Kompf, specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej (I stopnia od 1977 i II stopnia od 1981 roku), zajmujący się również w swojej praktyce lekarskiej flebologią. Należy do Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (od 1995 roku) oraz do International Union of Angiology (od 1997 roku). Z zakresu flebologii doszkalał się na licznych zjazdach i kursach: posiada m.in. certyfikat uczestnictwa w konferencji naukowej "Flebologia estetyczna" (Poznań, 2014 rok), certyfikat udziału w VI Kongresie Polskiego Towarzystwa Flebologicznego (Warszawa, 2009 rok) i certyfikat z warsztatów "Przydatność USG w diagnostyce oraz opatrunki kompresyjne w leczeniu owrzodzeń goleni" (Krynica, 2003 rok). 

Kolejnym lekarzem, zajmującym się na terenie Szczecina pacjentami ze schorzeniami żylnymi, jest dr n. med. Tomasz Hamera, chirurg ogólny (specjalizacja w 2005 roku), specjalizujący się we flebologii. Swoje doświadczenie z leczenia chorób żył zdobywał m.in. w Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest współautorem wielu publikacji medycznych na tematy flebologiczne np. artykułu "Techniki endoskopowe w leczeniu owrzodzeń żylnych" (wydany w "Videochirurgii" 2003 rok) i artykułu "Kruroskopia w leczeniu zaawansowanej niewydolności żylnej kończyn dolnych" (opublikowany w "Valetudinaria" w 2004 roku).

Dr n. med. Kosma Kozłowski specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1993 roku i II stopnia od 1997 roku) to kolejny lekarz flebolog przyjmujący w Szczecinie. Doświadczenie z zakresu flebologii zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Centrum Chirurgii Naczyniowej Szpitala Peupliers w Paryżu. Zajmuje się leczeniem żylaków kończyn dolnych parą wodną SVS, falami radiowymi RFA ClosureFast i za pomocą lasera EVLT.

Jaka jest cena konsultacji ze szczecińskim, a jaka z zagranicznym flebologiem?

Za wizytę u flebologa przyjmującego w Szczecinie trzeba zapłacić kwotę od 100 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to cena 100 funtów (560 zł) w Medical & Dental Care Green Surgery znajdującym się w Londynie.

Pacjenci szukali flebologa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska