Wczytaj więcej wyników

Gastrolodzy - informacje

Specjalista gastroenterologii zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem schorzeń układu pokarmowego, w tym jelit, gruczołów trawiennych (wątroby i trzustki) oraz dróg żółciowych. Szukać u niego pomocy należy w przypadku m.in. krwawień z przewodu pokarmowego, bólów brzucha i nietrzymania stolca, a także zaparć lub biegunek.

Oferta specjalistów z zakresu gastroenterologii w Polsce

Porady i leczenie chorób z zakresu gastroenterologii w Olsztynie oferuje lek. med. Małgorzata Ferenc, gastroenterolog. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Gastroenterologii oraz w Pracowni Endoskopowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Posiada dyplom umiejętności Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego w zakresie badań endoskopowych przewodu pokarmowego (gastroskopii i kolonoskopii). Specjalizuje się w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, wątroby i trzustki. Udać się do niej można także na gastroskopię, kolonoskopię (która połączona może być z polipektomią małych polipów o średnicy poniżej 1 centymetra) oraz na sigmoidoskopię, czyli badanie powierzchni błony śluzowej jelita grubego.

W Warszawie osoby, zmagające się z chorobami przewodu pokarmowego, pomocy szukać mogą u dr n. med. Anny Cybulskiej, specjalistki z zakresu gastroenterologii i chorób wewnętrznych. Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Gastroenterologii Instytutu Żywności i Żywienia w Wojewódzkim Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Specjalizuje się w problemach szeroko pojętej gastroenterologii ze szczególnym uwzględnieniem chorób zapalnych jelit, w tym choroby Leśniowskiego-Crohna. Posiada certyfikat, potwierdzający umiejętność wykonywania badań ultrasonograficznych Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz panendoskopii (gastroskopii). Przeprowadza procedury endoskopowe, w tym polipektomię polipów oraz tamowanie krwawień.

W Bolesławcu na konsultację i leczenie gastroenterologiczne udać się można do lek. med. Wojciecha Kurasza, specjalisty gastroenterologii i chorób wewnętrznych. Przeprowadza gastroskopię, gastroskopię z testem na Helicobacter pylori oraz gastroskopię bezstresową przez jamę nosową. Wykonuje również wodorowy test oddechowy (do badania wykorzystuje gastrolizer), który jest badaniem stosowanym w diagnostyce bólów brzucha, wzdęć, zaparć oraz biegunek. Jego oferta obejmuje ponadto kolonoskopię (którą w razie potrzeby łączy z polipektomią) oraz rektoskopię diagnostyczną.

Cena prywatnej wizyty u gastroenterologa w Polsce i za granicą

W Polsce za konsultację gastroenterologiczną zapłacić trzeba około 120 złotych. Za granicą cena takiej usługi jest znacznie wyższa: przykładowo, w Aptima- Centre Clínic Terrassa w Barcelonie wynosi ona 60 euro, czyli około 260 złotych.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.