Dobry gastrolog w Szczecinie

Autor:

Do gastrologa trafiają pacjenci ze schorzeniami żołądka, jelit oraz dróg żółciowych. Niestrawność, bóle brzucha, zaparcia i gazy to podstawowe wskazania do wizyty u specjalisty, którego kompetencje obejmują górny odcinek układu pokarmowego w zakresie przełyku, wrzodów i stanów zapalnych błony śluzowej żołądka oraz zakażenia Helicobacter pylorii, a także chorób jelit i odbytu. Lekarz gastroenterolog zajmuje się również leczeniem zaburzeń wchłaniania, niedoborem wagi ciała oraz niedokrwistości. W ramach usług przeprowadza badania diagnostyczne z wykorzystaniem endoskopów.

Gdzie przyjmuje gastroenterolog w Szczecinie?

Rzadkie w skali europejskiej leczenie endoskopowe nowotworów przewodu pokarmowego metodą dyssekcji podśluzówkowej przeprowadza wraz z zespołem prof. dr hab. n. med. Teresa Starzyńska, specjalista chorób wewnętrznych II stopnia i specjalista gastroenterologii II stopnia. Ponadto w swojej praktyce stosuje drenaż dróg żółciowych i trzustkowych pod kontrolą echoendoskopii oraz unikatowe w regionie endoskopowe zakładanie stomii odżywczych do żołądka. Prof. Starzyńska ma za sobą m.in. podyplomowe kursy gastrologiczne oraz szkolenia endoskopowe w ramach szkoleń Amerykańskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Jest członkiem European Board of Gastrolenterology.

W leczeniu schorzeń alergologicznych i gastrologicznych u dzieci specjalizuje się dr hab. n. med. Grażyna Czaja-Bulsa, gastrolog, alergolog i pediatra, absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń alergologicznych i gastrologicznych u dzieci. W swojej praktyce przeprowadzania testy alergiczne (uczulenie na pokarmy i na alergeny środowiskowe), testy skórne metodą prick i patch z alergenami komercjalnymi i natywnymi, testy oddechowe oraz testy oddechowe z laktozą (złoty standard w diagnostyce nietolerancji laktozy).

Badania kolonoskopii i gastroskopii, także z biopsją oraz z zabiegiem polipektomii, przeprowadza prof. dr hab. n. med. Dariusz Bielicki, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista gastroenterolog, konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii. Prof. Bielicki świadczy konsultacje profesorskie, a ponadto prowadzi działalność naukową, w której koncentruje się na profilaktyce i leczeniu stanów zapalnych oraz raka jelita grubego z oceną czynników wpływających na ryzyko transformacji złośliwej polipów w jego obszarze. Lekarz jest członkiem Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

Konsultacja u gastroenterologa – cena w Szczecinie i w Brighton (Wielka Brytania)

Wizyta kwalifikująca pacjenta do gastroskopii w The Montefiore Hospital kosztuje 200 £ (1 080 zł), natomiast za samo badanie trzeba zapłacić 1 351 £ (7 295 zł). Ceny, które oferują placówki w Szczecinie są o wiele niższe: za wizytę pacjenci zapłacą już 90 z, a gastroskopia, w zależności od zakresu badania, kosztuje od 220 zł do 530 zł.

Pacjenci szukali gastrologa w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska